Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Glosa bazénová PDF Tisk Email
Čtvrtek, 09 Listopad 2017 07:44

Na Laguně si nejvíc připlatí rodiny s dětmi

Od 17. listopadu si návštěvníci akvaparku Laguna připlatí. Nejvíce rodiny s dětmi. Zatímco dříve platily 270 korun, v druhé půlce listopadu se cena vstupného pro čtyřčlennou rodinu zvedne na 350 korun za dvě hodiny plavání a her v zábavní části.

O zdražení se již v kuloárech mluvilo delší dobu. Důkladnou kontrolu hospodaření Laguny požadoval zastupitel Jaromír Barák, za což si na návrh Richarda Horkého „vysloužil“ vyloučení z kontrolní skupiny a žalobu místního oligarchy o půl miliónu korun. Teď zdražení přichází s otevřením nového wellness centra, kterým je vedení města zdůvodňuje, byť nemá s akvaparkem nic moc společného. Radní ještě argumentují, že u tarifu pro rodiny s dětmi se prodloužila doba o půl hodiny.To však nesedí. I když odečteme půlhodinový bonus, tak je to stále pro čtyřčlennou rodinu o 50 korun víc.

Celý článek...
 
TTSka pronajme městu zastávku PDF Tisk Email
Čtvrtek, 10 Srpen 2017 12:48

Rada Města Třebíč rozhodla, že si město od Horkého společnosti TTS energo pronajme pozemek proti bráně do bývalého areálu BOPO. Za pozemek 144 čtverečních metrů zaplatí ročně 10 tisíc korun. Na tomto pozemku je totiž autobusová zastávka. „Nic se nezmění oproti dřívějšku,“ tvrdí starosta Pavel Janata (KDU-ČSL). „Stejně to fungovalo i dosud, než pan Horký pozemek koupil, za stejnou cenu. Nyní je pro město výhodnější, že smlouva bude na dobu neurčitou, což doposud nebylo,“ doplnil starosta.

Pozorný čtenář si jistě pamatuje, že společnost Richarda Horkého koupila od správce konkurzní podstaty celý areál BOPO,včetně komunikací. Tyto nepotřebné silnice a prostranství pak Richard Horký směnil s městem za velmi lukrativní stavební místa Na Kopcích, i když v normálně fungujících městech nabyvatel komunikace převádí za symbolickou cenu obci, aby je nemusel udržovat.

Celý článek...
 
Město model od Kapucína nekoupí PDF Tisk Email
Sobota, 24 Červen 2017 00:00

Zastupitelé neschválili záměr na odkup modelu města. Společnost Kapucín před několika lety objednala u modeláře Stanislava Vršky model historických částí Třebíče. Nejprve byl zhotoven model Židů, pak Stařečky a potom i centrální části města. Jeden z majitelů firmy a současně zastupitel města Milan Šťastný tehdy prohlašoval, že Kapucín modely městu daruje za podmínky, že budou vystaveny a přístupné veřejnosti. To se také částečně stalo. Židovská čtvrť je vystavena v Zadní synagoze, ostatní části v předsálí divadla, kde jsou přístupny jen v době kulturních akcí. Nyní je ovšem vše jinak.

Společnost Kapucín oslovila letos Město Třebíč, zda nemá zájem model odkoupit. Podle starosty Pavla Janaty (KDU-ČSL) by to bylo vhodné. „Nevíme, co by se mohlo s modelem v budoucnosti stát. Majitel by mohl například jít do úpadku a model by mohl jít do exekuce. Proto by bylo vhodné, aby byl v majetku města,“ tvrdil Janata.

Aktualizováno Pátek, 23 Červen 2017 05:10
Celý článek...
 
Horký se po prohraném soudu odvolal PDF Tisk Email
Pátek, 02 Červen 2017 00:00

Horkému jedna blamáž nestačí?

Již jsme informovali o soudním jednání mezi žalobcem Richardem Horkým a Jaromírem Barákem (Třebíč občanům!). Místní „oligarcha“, který má pod palcem tepelné hospodářství, vlastní velké množství pozemků, včetně lukrativních stavebních, výrobce kotlů na biomasu, majitel mnoha společností v Česku i v zahraničí a předseda představenstva Hospodářské komory okresu Třebíč, žaloval opozičního zastupitele Jaromíra Baráka za jeho kritické výroky při jednání zastupitelstva 14. května 2015.

Zastupitel Barák se tehdy v emotivním projevu ptal ostatních zastupitelů, zda je to možné, aby Horký takto ovládal radu města potažmo i zastupitelstvo. To se Richardu Horkému nelíbilo a Baráka zažaloval. Chtěl po něm půl miliónu korun jako zadostiučinění, písemnou omluvu a soudní zákaz podobných projevů do budoucna.

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Červen 2017 15:13
Celý článek...
 
Glosa kompetenční PDF Tisk Email
Středa, 10 Květen 2017 08:21

A opět se to svede na Kraj?

Pokud se něco v poslední době v Třebíči opravuje, což způsobuje nemalé obtíže v dopravě, úředníci  města oponují: „My za nic nemůžeme, to kraj!“ Ať šlo o opravu Podklášterského mostu (křižovatku ale opravovalo a zfušovalo Město Třebíč), nebo nyní Bráfovy třídy. Obyvatelé vyčítají, že se opravy protahují a špatně plánují. Např. v objízdné trase okolo zimního stadiónu se provádí další práce a ulice je zúžena ze tří do dvou pruhů!

Nyní se uzavřelo parkoviště na Otmarově ulici. Poslední neplacené místo pro návštěvníky centra. A také pro obyvatele Bráfovy třídy a okolí. Ti obdrželi parkovací karty na parkoviště za zimním stadiónem. Bohužel, kapacita parkoviště je výrazně menší, než kolik bylo vydáno karet. To ale úředníky netrápí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 68