Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
S prominutím 21. března PDF Tisk Email
Neděle, 21 Březen 2021 12:44

Nechápavě jsem kroutil hlavou, když jsem pozoroval, kam se ti hasiči snaží nacpat své obřím auto. Ulička je evidentně příliš úzká, auta parkují po obou stranách, ani SUVéčko se neprotáhne. Natož plošina. To nemůže vyjít.

Kupodivu to vyšlo. Svalnatí chlapíci vyskákali z kabiny hasičské cisterny a začli mobilní plošině klestit cestu. Každé auto v dvoudobém rytmu rozhoupali a za současného bočního tlaku a mohutného ryku je posunuli na chodník. Jedno, druhé, třetí,….

Svitlo mi, že jde o cvičení, o jakýsi test neprůjezdnosti ulic na našem sídlišti. Proč však dokazují to, co všichni dobře víme? Proč tyto manévry dokumentuje fotograf a hlavní hasič točí kamerou?

Jediné, co mi dávalo smysl je, že chtějí dosáhnout nápravy neutěšeného stavu. Třeba chce město budovat podzemní parkoviště pod zelenými plochami, jak to známe z měst na západ od nás. Docela určitě však bude odstrašující příklad sloužit při plánování nových obytných zón.

Celý článek...
 
S prominutím PDF Tisk Email
Středa, 10 Březen 2021 10:41

Na dukovanské elektrárně si návštěvy podávají kliku. Zatímco infocentrum je středem pozornosti turistů a školních exkurzí, reprezentační prostory a zámeček v přilehlé obci si oblíbili politici. Tak to jde již téměř tři desítky let. Zdá se, že se pranic nezmění ani v blízké budoucnosti. Tendr na dostavbu 5. bloku dukovanské elektrárny vypíše až příští vláda, až se s energetickým gigantem domluví na výkupní ceně energie. Ale o tu vlastně také nejde. Stejně ji zaplatí zákazník.

Politici chtějí být voleni a tak slibují. Kolikrát už jsme slyšeli, že už na jaře ….. Všechno bude. Smlouva o financování bude. Výběrové řízení na dodavatele stavby bude. I obchvat Třebíče bude. A když už se zdálo, že se doopravdy něco chystá, jako na zavolanou přišla pandemie.

Celý článek...
 
Maloměsta jsou rájem klientelismu PDF Tisk Email
Sobota, 14 Listopad 2020 09:30

V médiích dnes a denně zjišťujeme, kdo z vlády přijal kontroverzní rozhodnutí, které ministerstvo plýtvá penězi nebo v jaké státní organizaci se ztratily miliony. Řešíme Andreje Babiše, kšefty hradního podsvětí nebo využívání služebního auta budoucí exhejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové. Ano, je to dobře. Ale pořád je v republice spousta nepravostí, které zatím nikdo nezkoumá. A přitom jsou ve výsledku mnohdy závažnější.

Jednou z nich je fungování středně velkých měst. Důvod je jednoduchý. Tato města většinovou společnost nezajímají, neboť se každý soustředí na své okolí. Stejně tak je poměrně složité dostat lokální problémy do celostátních médií, protože to jsou pro ně „malé věci“. Zjednodušeně řečeno. Středně velká města jsou ještě příliš malá na to, aby jejich chod sami od sebe zkoumali zkušení a schopní novináři, ale už jsou dost velká na to, aby se z rozpočtu dokázaly ztratit miliony korun.
Šest let se pohybuji v politice, dva roky jsem zastupitelem. V komunálních volbách jsem byl zvolen ve své rodné Třebíči do zastupitelstva.

Celý článek...
 
Vznikla současná varianta průchvatu kvůli pozemkům podnikatele Horkého? PDF Tisk Email
Pondělí, 12 Říjen 2020 21:45

Současná podoba průchvatu byla schválená zastupitelstvem města Třebíče v roce 2004. Byl změněn územní plán, trasa vedoucí kolem Zámečku byla vyřazena a definitivně schválena současná trasa, vedoucí ulicí Koželužskou a dále přes Libušino a Terovské údolí. Právě v té době podnikatel Richard Horký kupoval zhruba 20 hektarů pozemků ležících v trase vedoucí kolem Zámečku. Tyto pozemky byly následnou změnou územního plánu, která je dodnes platná, určeny k výstavbě rodinných a bytových domů. Je zřejmé, že obchvat vedený středem těchto pozemků by je podstatně znehodnotil.

Jen chodím na třebíčskou radnici s nápady, je na jejich představitelích, zda je uskuteční“, údajně říká s oblibou Richard Horký. Též prohlašuje, že měl dobré vztahy vždy se všemi politickými reprezentacemi Třebíče, jak napsala ve svém článku „Vlivní lidé na Vysočině“ v prosinci 2015 MF DNES.

Celý článek...
 
Na Vysočině vznikla koalice, také bez hnutí ANO PDF Tisk Email
Čtvrtek, 08 Říjen 2020 09:41

Povolební komentář

Pět stran přijalo memorandum o vzájemné povolební spolupráci. Oznámil to lídr kandidátky ODS a Starostů pro občany Vítězslav Schrek, který se s největší pravděpodobností stane hejtmanem a vystídá tak socialistu Běhounka. Dalšími členy koalice jsou Česká pirátská strana, KDU-ČSL, ČSSD a Starostové pro Vysočinu. Dají dohromady 32 zastupitelských křesel v 45 členném zastupitelstvu na Vysočině.

I když krajské volby vyhrálo hnutí ANO, bez koaličního potenciálu skončí společně s KSČM v opozici.

Tyto počty však ještě nemají definitivní platnost. O jediný hlas totiž nepřekročila pětiprocentní bariéru TOP 09 (společně s menšími uskupeními). Lídr Zdeněk Dvořák však dá stížnost, neboť v některých okrscích došlo k nesrovnalostem.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 78