Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Všichni můžeme spolupracovat! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Březen 2020 08:00

V této, pro nás všechny, těžké době se mi tento příspěvek nepíše vůbec lehce.

Chápu, že tato situace je nelehká i pro vedení města. I proto jsme navrhli radním změnu v MHD, která byla akceptovaná. Ze stejného důvodu jsem všem zastupitelům zaslala mail s návrhem na větší spolupráci, která by vedla ke zlepšení situace. Ať už to byla žádost o větší informovanost obyvatel či doručení roušek do každé rodiny. Sami jsme se snažili o osvětu, zajišťování roušek, někteří z nás roušky šijí a rozdávají. Sama se zajímám o tzv. domy se zvláštním určením, kde žijí senioři a handicapovaní, a jsem s nimi ve spojení.

I proto jsem dnes telefonovala místostarostovi Miloši Hrůzovi, jenž má ve své gesci sociální oblast. Na Koutkové ulici má také své centrum Charita, kam přichází klienti pro materiální pomůcky a mohou být v tuto dobu v určitých případech pro seniory možným zdravotním ohrožením. I toto je třeba řešit. Co mi ale hodně vadilo, byl dnešní den, kdy byly lidem rozdávány roušky na náměstí před radnicí. I když policie udržovala mezi lidmi rozestupy, tak takové srocení davu není vůbec ideální. Prvotní myšlenka byla dobrá, ale provedení bylo naprostým fiaskem.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Březen 2020 08:25
Celý článek...
 
Jdou peníze města do mládeže Horácké Slavie? PDF Tisk Email
Úterý, 04 Únor 2020 08:16

Pirátský zastupitel Stanislav Neuman: "SK Horácká Slavia Třebíč dostává (od města) 55 % celkového rozpočtu na sportovní činnost v Třebíči, to je 10,11 mil. Kč a k tomu na provoz dalších 6,6 mil. Kč.

Předseda klubu, Ing. Martin Svoboda, při rozpravě k rozpočtu řekl, že má 400 registrovaných dětí, což je hloupost. Při součtu všech mladých hokejistů, kteří jsou na soupiskách od první třídy po juniory, se dostaneme k číslu 220. Ale někteří jsou napsaní dvakrát a nebo již nejsou členi. Reálné číslo mladých členů je 150. Už jenom tohle stojí za pozornost. Předseda spolku, který čerpá takovou velkorysou podporu od města, musí přece vědět, kolik má dětí v klubu.

Je zde však ještě jedna námitka. Podpora oficiálně směřuje na mládež, což dle mnoha dobře informovaných lidí zkrátka není pravda! Příspěvky, které jdou na mládež, jak mi potvrdili bývalí hráči, vyčerpá z 90 % A mužstvo To odpovídá názoru pana Svobody: stejně nám ty nejlepší v patnácti seberou a nemáme nic. To není nic jiného, než jeho alibismus.

Celý článek...
 
Radní lžou nebo nevědí? PDF Tisk Email
Pondělí, 06 Leden 2020 13:24

Na posledním třebíčském zastupitelstvu předložilo vedení města návrh na zvýšení poplatku za psy. Odůvodnění znělo tak, že poplatek se už několik let nezvyšoval a okolní města mají poplatky vyšší. My jsme si ale už před jednání zastupitelstva zjišťovali, jak jsou na tom okolní města, a podívali jsme se i na to, kolik obyvatelé platí za své mazlíčky v krajských městech Jihlavě a Brně. A to, co jsme zjistili, se naprosto rozchází s tím, co tvrdí představitelé radniční koalice.

Aktualizováno Úterý, 07 Leden 2020 10:23
Celý článek...
 
Ani Třebíč neumí šetřit vodou PDF Tisk Email
Sobota, 07 Prosinec 2019 10:15

Průzkum, kterého se účastnilo 35 obcí z celé republiky a jenž iniciovala společnost Wavin,zrealizovala agentura Strateggo na přelomu srpna a září 2019. Ukázal, že obce zúčastněné v průzkumu jsou špatně připravené na následky sucha, které nás už několik let sužují. Například v loňském roce bylo suchem postiženo 92 % území České republiky a začátkem letošního roku byl stav podzemních vod dokonce na nižší úrovni než v roce 2018. Z výsledku průzkumu vyplynulo, že koncepční plán, který by řešil rozvoj vodního hospodářství v souvislosti s nedostatkem vody, má pouze 27 % obcí z těch, kteří byli účastníky průzkumu. Překvapením bylo také zjištění, že více než 50 % dotazovaných obcí nevyužilo a ani neplánuje využít dotace určené pro řešení extrémního sucha.

Ministerstvo zemědělství nabízí podporu

Přitom Ministerstvo zemědělství ČR koncem loňského roku vyhlásilo, že na boj proti suchu rozdělí 800 milionů korun. Obce, které dotace čerpaly, využily nejčastěji programy Odbahnění a výstavba rybníků a vodních nádrží nad 2 hektary, Podpora opatření na drobných tocích a malých vodních nádržích, Podpora výstavby a zhodnocení infrastruktury vodovodů a kanalizací či Dešťovka pro obce.

Jak by asi dopadla Třebíč, kdyby se průzkumu účastnila?

Celý článek...
 
Šlendrián se opakuje PDF Tisk Email
Neděle, 13 Říjen 2019 00:00

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Pořekadlo, které se prý má dodržovat. U úředníků to ovšem neplatí. Jistě máte na paměti před několika roky povedenou opravu silnice Třebíč – Vladislav. Několik týdnů zavřená silnice, komplikace pro tisíce řidičů, ale s myšlenkou, že po otevření se bude jezdit po krásné silnici. Jaké bylo překvapení, když řidiči místo po dvou kilometrech nového „koberce“ jeli jen po třech čtvrtinách a cca. 500 m zůstalo neopraveno. Tenkrát se mluvilo o tom, že došly peníze. Je možné, že se jednalo o rychlost tempa a termín uzávěry, jak jsme si na opravách zvykli.

A stejné je to i dnes. Nesmyslná kompletní uzávěra úseku Trnava – křižovatka Nárameč skončila na den přesně. Řidiči se radovali, že pojedou po novém a skončí výtluk tlumičů na tankodromu před křižovatkou. No a jaké překvapení, opakuje se šlendrián z Vladislavi!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 76