Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Město ocenilo nejlepší loňské projekty a udělilo ceny Třebíčské srdíčko PDF Tisk Email
Sobota, 22 Únor 2020 08:42

Ve středu 19. února ocenili zástupci vedení města nejlepší projekty roku 2019, které byly podpořeny z Grantového systému města Třebíče. V roce 2019 přišlo na město celkem 119 žádostí, 94 jich bylo podpořeno.

„Grantový systém provozuje Třebíč už od roku 2003, tedy 17 let. Za tu dobu jsme podpořili 2.033 projektů v hodnotě 50.361.700 korun,“ uvedl na začátek starosta města Pavel Pacal a všem poděkoval za jejich práci.

Kulturní program zajistily děti Základní umělecké školy Třebíč, písní Mléčná dráha v provedení Komorního sboru žáků Mgr. Evy Lojdové, skladbou Underneath Your Clothes v podání saxofonisty Jana Voneše a nesmrtelných skladeb Jednoho dne se vrátíš a Fantom opery v podání desetiletého Alexe Macha, který hrál na klávesy.

Celý článek...
 
Stíny 22. února PDF Tisk Email
Sobota, 22 Únor 2020 08:40

Řidič byl pod vlivem alkoholu

V pátek 21. února odhalili policisté v Třebíči muže, který řídil auto pod vlivem alkoholu. Devatenáctiletý muž jel s vozidlem Peugeot po silnici ve směru od ulice Vltavínská na Václavské náměstí. Po jedné hodině v noci automobil zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,32 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Opilému muži policisté zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Požití alkoholu před jízdou přiznal. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Jana Kroutilová

 
Stíny 21. února PDF Tisk Email
Pátek, 21 Únor 2020 08:08

Vypátrali kriminálníka

Ve středu 19. února vypátrali policisté čtyřiadvacetiletého muže z Třebíčska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hledaného dopadli po šesté hodině večer v obci na Hrotovicku. Na muže byl na začátku února vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Celostátně hledaného muže policisté odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů a poté jeho další cesta pokračovala ve směru do brněnské věznice.

Jana Kroutilová

 
Demolice domu omezí parkování PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Únor 2020 08:09

Odbor dopravy a komunálních služeb informuje, že v termínu od úterý 25. února od 7 hodin do neděle 15. března do 20 hodin budou uzavřena parkovací stání v ulici Alšova, z důvodu bourání bytového domu.

Všech deset parkovacích stání bude uzavřeno po celou dobu bouracích prací. Svoz komunálního odpadu bude zajištěn dle harmonogramu v dané lokalitě.

Irini Martakidisová

 
Stíny 20. února PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Únor 2020 08:05

Řídil pod vlivem alkoholu a drog

V úterý 18. února odhalili policisté v Třebíči řidiče, který byl pod vlivem alkoholu i drog. Jednačtyřicetiletý muž jel s vozidlem Renault Laguna ve směru od ulice Cyrilometodějská na ulici Zdislavina. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Řidič nepředložil řidičský průkaz. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,07 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u muže pozitivní, a to na marihuanu. Požití drog i alkoholu před jízdou přiznal, lékařskému vyšetření se ale odmítl bezdůvodně podrobit. Opilému muži policisté zakázali pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují. Dále se jednačtyřicetiletý muž z Třebíčska dopustil dopravních přestupků, také ty policisté šetří.

Agresivního opilce zajistili

V úterý 18. února přijali policisté po jedenácté hodině večer na tísňové lince oznámení od ženy, u které vyhledala pomoc její známá.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 761