Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Jaderka namodro PDF Tisk Email
Neděle, 05 Duben 2020 16:38

Obě jaderné elektrárny Dukovany i Temelín se společně s dalšími regiony ČEZ opakovaně připojili k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna modré světlo, symbolizující komunikaci, ozářilo vstup do elektrárny Dukovany. Vyjádřili tak podporu a solidaritu osobám s PAS (poruchou autistického spektra), u nichž je problematickou oblastí právě komunikace. Aktuální neočekávané změny v souvislosti s opatřeními kvůli COVID 19 jsou právě pro ně velkým problémem.

S poruchou autistického spektra žije v České republice na 200 tisíc občanů, do života více či méně zasahuje dalším 400 tisícům jejich nejbližších. Počty nově diagnostikovaných případů narůstají a s nimi také iniciativy jednotlivců i odborníků napříč republikou. Světový den zvýšení povědomí o autismu, který připadá právě na 2. dubna, má za cíl zvýšit informovanost veřejnosti o poruchách autistického spektra. V tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně s názvem Česko svítí modře, kterou iniciuje platforma Naděje pro autismus.

Celý článek...
 
Stíny 4. dubna PDF Tisk Email
Sobota, 04 Duben 2020 06:41

Vloupání do rodinného domu

Policisté řeší případ vloupání do rodinného domu, ke kterému došlo v obci Nové Syrovice. Čin byl spáchán v druhé polovině března. Pachatel vnikl do domu, kde odcizil šperky, nářadí a další věci. Způsobil tak předběžně vyčíslenou škodu deset tisíc korun. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Pachatel se dopustil trestného činu krádeže, případ policisté prověřují.

Jana Kroutilová

 
Stíny 3. dubna PDF Tisk Email
Pátek, 03 Duben 2020 00:00

Zůstaly mu oči pro pláč

Obětí podvodníka se stal muž z Třebíčska, který si objednal a předem zaplatil za zboží, které ale neobdržel. Na konci března zareagoval na inzerát nabízející na internetovém portálu k prodeji grafickou kartu za částku přes pět tisíc korun. Muž se s prodávajícím dohodl a zaslal na jeho účet peníze. Zboží ale neobdržel, prodávající s ním přestal komunikovat a nebyly mu vráceny ani již zaplacené peníze. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a opětovně apelují na občany, aby byli při nakupování zboží prostřednictvím internetu obezřetnější a zvažovali rizika, která platba předem přináší.

Opilec s více než třemi promile

Ve středu 1. dubna zajistili policisté muže, který měl přes tři promile alkoholu. Před sedmou hodinou večer byl na ulici Ruská v Třebíči, kde ležel na trávě u chodníku.

Celý článek...
 
Šmejdi se neštítí podvádět ani v této těžké době PDF Tisk Email
Čtvrtek, 02 Duben 2020 07:51

I na Třebíčsku zaznamenala při poskytování služeb seniorům třebíčská Charita informace, že takzvaní „šmejdi“ využívají situace a snaží se zneužít důvěry zejména seniorů.

Aktuálně se „šmejdi“ vydávají v nejvíce případech za pracovníky distributorů energií. Využívají situace, kdy lidé jsou většinou doma, nechodí ven. Podvodníci pak tvrdí, že díky nákaze koronavirem klesají ceny energií a nutí hlavně seniory podepisovat nové smlouvy.

„Všem důrazně doporučujeme s těmito lidmi nemluvit a v žádném případě je nepouštět do domu a nepodepisovat žádné dokumenty. Pokud už se k vašim dveřím někdo takový vetře, nic mu rozhodně nepodepisujte. Tento krok pak bývá nevratný a spoustu lidí už tento šmejdí podvod stál moc peněz,“ doporučil místostarosta Miloš Hrůza.

Irini Martakidisová

 
Oblastní charita Třebíč pomáhá PDF Tisk Email
Čtvrtek, 02 Duben 2020 07:48

Oblastní charita Třebíč nepřestává pracovat. Poskytuje veškeré služby, které umožňuje vládní nařízení. Také se zapojuje do pomoci lidem, kteří pomoc nejvíce potřebují v souvislosti s omezeními v době ohrožení nákazou COVID-19.
V provozu jsou Azylový dům pro muže i Azylový dům pro rodiče s dětmi a ženy – návštěvy zrušeny.

Ostatní služby mají omezený provoz či zavřeno. Podrobněji lze dohledat na www.trebic.charita.cz

Terénní služby Oblastní charity Třebíč jsou plně v provozu. Jsou to:

Charitní pečovatelská služba – tel. 776 106 782
Osobní asistence - tel. 604 707 395
Domácí zdravotní péče – tel. 608 860 175
Domácí hospic sv. Zdislavy: zdravotní péče - tel. 733 676 676, odlehčovací služby – tel. 733 670 166

Jejich pracovníci vyjíždějí za svými klienty každý den. Do terénu se vydávají také pracovníci z dočasně uzavřených služeb i dobrovolníci. Jejich úlohou je realizovat nákupy seniorům. Všichni zároveň rozdávají nedostatkové roušky těm, kteří je potřebují. Roušky šijí v charitních zařízeních pracovníci Charity, jež v těchto dnech nemohou poskytovat své služby, ruku k dílu přidali také dobrovolníci. Spoustu jich našili i ochotní dobří lidé doma a věnovali je Charitě pro potřebné.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 770