Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Stíny 17. listopadu PDF Tisk Email
Pátek, 17 Listopad 2017 10:59

Ohrožoval příbuzného

Policejní komisař zahájil trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Brněnska, který ohrožoval svého blízkého příbuzného. Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a přečinu porušování domovní svobody.

K činu došlo na konci září v Náměšti nad Oslavou. Obviněný muž přišel po sedmé hodině ráno k bytu, kde žije jeho blízký příbuzný. Když obyvatel bytu otevíral dveře, muž do nich prudce strčil a dveře tak staršího muže zranily. Obviněný muž poté vešel do bytu, svého příbuzného uchopil, slovně ho napadl, mluvil o smyšlených věcech a vyhrožoval mu násilím. Napadenému se podařilo agresivního muže vytlačit zpět na chodbu a dveře bytu zavřít, obviněný muž poté z místa utekl.

Celý článek...
 
Radnice pořádá praktické výcviky pro pedagogy PDF Tisk Email
Čtvrtek, 16 Listopad 2017 07:39

V průběhu celého školního roku 2017/2018 probíhají vždy jednou měsíčně v prostorách třebíčské radnice výcviky praktických dovedností pro pedagogy všech sedmi školních poradenských pracovišť třebíčských základních škol.

Výcviky vedou školní psychologové z třebíčských základních a mateřských škol, Mgr. Zdeněk Krpoun, Ph.D. a Mgr. Martina Kolářová a s pedagogy poradenských pracovišť budou pracovat jednou měsíčně až do letních prázdnin.

Každé setkání je vždy tematicky zaměřeno na jednu problematickou oblast. První výcvik se konal v úterý 7. listopadu. Psychologové formou příkladů z praxe předvedli, jak zvládat choulostivé situace při práci s dětmi, které mají rozličné problémy, jakým způsobem děti v těchto situacích podpořit nebo jak je chválit.

Celý článek...
 
Stíny 16. listopadu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 16 Listopad 2017 07:36

Odcizil peněženku

V pondělí 13. listopadu přišla o svoji peněženku v obci Střítež žena. Před šestou hodinou večer byla v obchodě na ulici Spojovací a svoji kabelku si nechala bez dozoru volně odloženou. Této situace využil pachatel a z kabelky odcizil peněženku s finanční hotovostí přes tři tisíce korun. Kromě peněz v ní měla její majitelka uložené ještě doklady a platební karty. Policisté ihned po přijetí oznámení o odcizení peněženky provedli šeření a případ začali prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli a odcizené peněžence policisté pátrají.

Jana Kroutilová

 
Stíny 15. listopadu PDF Tisk Email
Středa, 15 Listopad 2017 08:36

Posprejoval vrata

Policisté pátrají po pachateli, který v Třebíči posprejoval vrata budovy na ulici Kubišova. V době od sobotního rána 11. listopadu do pondělního dopoledne nasprejoval na pravou polovinu dvoukřídlých garážových vrat bílý téměř metr dlouhý nápis. Majiteli vznikla škoda necelý jeden tisíc korun. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a v lokalitě provedli šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají.

Jana Kroutilová

 
Svoz odpadů (zatím) nezdraží PDF Tisk Email
Úterý, 14 Listopad 2017 00:00

Cena za svoz komunálního odpadu zůstane v Třebíči stejná. Za svoz popelnice každý obyvatel tedy zaplatí 640 korun. Rozhodlo tak zastupitelstvo města schválením nové vyhlášky.

Kdo tedy musí platit? Ve vyhlášce stojí: kdo má v Třebíči trvalý pobyt, cizinec, který má povolen trvalý nebo přechodný pobyt na dobu delší než 90 dnů nebo cizinec, který zde pobývá přechodně na dobu delší než tři měsíce. Zaplatit musí i osoba, které byl podle zákona udělen azyl. Poplatek se týká lidí, kteří mají na území města rekreační objekt, byt nebo rodinný dům, v němž není ani nikdo hlášen.

Platit tedy musí i dospělé děti, které formálně bydlí u rodičů, i když mají podnájem jinde. Také děti, které žijí trvale se svou matkou v cizině, třebaže nikdy v Třebíči ani nebyly, nebo studenti na dlouhodobém studijním pobytu v zahraničí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 611