Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Obchvat Třebíče: na změny je pozdě, prohlašovalo už v roce 2004 vedení města PDF Tisk Email
Pondělí, 20 Srpen 2018 07:38

O obchvatu Třebíče se začalo diskutovat už v devadesátých letech minulého století.  „Už někdy kolem roku 1996 byly zastupitelstvu předloženy dvě varianty obchvatu. Jedna z nich byla v podstatě stávající varianta „průchvatu“, druhá pak skutečný, velký obchvat města“, říká Ing. Arch. Borek Herzán, který byl v té době městským architektem.

Zastupitelstvo však ani jednu z těchto variant neschválilo a rozhodlo o zpracování „kompromisní“ varianty, která byla v roce 1998 zanesena i do územního plánu. Jednalo se o variantu podobné té, která je dnes nazývána variantou č. 3 – tedy varianta vedoucí po povrchu z Pražské ulice na Koželužskou, a pokračující přes stávající kruhový objezd v BOPU nahoru k Zámečku a kolem vodojemu malým mostem přes Terovské údolí na „Vídeňský rybník“, což je lokalita dnešních nákupních center, v té době bez zástavby.

Ovšem ani s touto variantou nebyli všichni spokojení. Proto se hned začátkem našeho století začaly ne z úplně jasných důvodů připravovat další změny a vznikaly další varianty, v podstatě odpovídající variantám průchvatu, tak jak je známe dnes (ovšem číslování variant bylo jiné). Na schůzi zastupitelstva 8. července 2004 byla schválena změna územního plánu ve prospěch trasy současného průchvatu, tedy vedoucí ulicí Koželužskou, Libušiným a Terovským údolím.

Aktualizováno Pondělí, 20 Srpen 2018 07:59
Celý článek...
 
Stíny 20. srpna PDF Tisk Email
Pondělí, 20 Srpen 2018 07:36

Vloupal se do rodinného domu

Třebíčští policisté prověřují případ, který se stal v době od 16. do 18. srpna v Třebíčí na ulici Ruská. Neznámý pachatel se zde vloupal do jednoho z tamních rodinných domů, ze kterého odcizil velké množství šperků, starožitnosti, příruční trezor a finanční hotovost, čímž jejich majiteli způsobil škodu převyšující 100 tisíc korun. Přivolaní policisté místo trestného činu ohledali, zajistili stopy a v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež vloupáním, za což pachateli v případě dopadení hrozí až pět let vězení.

David Linhart

 
Soutěž na vodní prvek má vítěze PDF Tisk Email
Neděle, 19 Srpen 2018 07:03

Soutěž vyhlásilo město Třebíč 29. března, zájemci mohli podat svoje návrhy do 21. května, poté probíhalo hodnocení. Do soutěže se přihlásilo 27 účastníků se svými návrhy. Ty budou veřejnosti k dispozici na výstavních panelech na Karlově náměstí od začátku září. Panely připravuje město Třebíč společně s tištěnou brožurou, kde budou veškeré návrhy také uveřejněny.

Předsedou poroty byl historik umění a kurátor, Mgr. Rostislav Koryčánek. Členy poroty a náhradníky byli zvoleni Doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, Ing. arch. Zdeňka Vydrová, MgA. Ondřej Císler, Ph. D., MVDr. Pavel Heřman, Ing. Marie Černá, Mgr. Julie Dolejší, Ing. Pavel Janata, Doc. Ing. arch. Ivan Wahla, Ing. arch. Dominik Saitl a Bc. Dagmar Pacalová. Organizátorem soutěže byl městský architekt Ing. arch. Jaroslav Hulín. Návrhy byly hodnoceny bez uvedení autorů, pouze pod pořadovými čísly. Porotci tak nevěděli, kteří autoři návrhy předložili.

Celý článek...
 
Ke stému výročí má památník nový kabát PDF Tisk Email
Sobota, 18 Srpen 2018 06:32

Památník z roku 1938, který byl zhotoven u příležitosti 20. výročí vzniku samostatné Československé republiky, se po 60 letech dočkal generální opravy.

Památník, stojící v lesíku v Jubilejním březovém háji v Koutkově ulici, byl zhotoven z prvorepublikového umělého kamene, tzv. terasa. Po revoluci byl lehce očištěn, ale žádných velkých zásahů se nedočkal. Proto byla nyní provedena generální oprava.

„Jelikož stav pomníku byl již za hranicí vlastní fyzické existence, nechali jsme zhotovit odborné posouzení. Z posouzení vyšlo, že není možné zajistit kvalitní a dlouhodobou existenci původního materiálu, takže jsme nechali zhotovit věrnou repliku,“ popsal důvody opravy pomníku místostarosta Milan Zeibert.

Celý článek...
 
Stíny 18. srpna PDF Tisk Email
Sobota, 18 Srpen 2018 06:25

Poškodil zařízení na železnici a z místa ujel

Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč zadokumentovali případ, kdy někdo poškodil železniční zabezpečovací zařízení v obci Vladislav na Třebíčsku. Oznámení o jeho poškození jsme přijali na lince 158 ve čtvrtek kolem osmé hodiny ranní. Na místo vyjeli policisté z dopravního inspektorátu Třebíč, kteří prvotním šetřením zjistili, že dosud nezjištěný řidič s nezjištěným vozidlem v době od 15. srpna do 16. srpna vyjel s vozidlem vlevo mimo pozemní komunikaci, kde narazil do železničního zabezpečovacího zařízení, které poškodil. Z místa dopravní nehody odjel, aniž by dopravní nehodu oznámil. Na zařízení vznikla hmotná škoda ve výši 20 000 korun. Po nárazu zůstalo poškozené zařízení funkční. Po neznámém řidiči, který škodu způsobil, policisté pátrají.

Dana Čírtková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 658