Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Dalešická elektrárna slaví PDF Tisk Email
Neděle, 16 Prosinec 2018 07:36

Přesně 15. prosince uplynulo 40 let od uvedení do provozu posledního čtvrtého turbosoustrojí Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. Završilo se tak 8leté období, kdy bylo budováno toto unikátní vodohospodářské a energetické dílo s největší funkční sypanou hrází v Evropě.  I po čtyřiceti letech je vodní dílo Dalešice nepostradatelnou součástí energetické soustavy České republiky, zásobárnou vody i ochranou proti povodním.

Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice slouží jako zdroj schopný rychlého najetí na plný výkon (v řádu desítek sekund) a operativního vyrovnání okamžité energetické bilance v elektrizační soustavě ČR. Dalešice umí najet na plný výkon v čase pod 60 sekund, což z nich dělá v této disciplíně „nejrychlejší“ elektrárnu Skupiny ČEZ. Do dnešních dnů elektrárnou proteklo 7.650 milionů m3 vody, což znamená, že celkový maximální objem horní nádrže protekl elektrárnou více než 60krát a elektrárna do dnešního dne vyrobila 13,05 TWh elektrické energie, která by stačila na pokrytí celkové roční spotřeby většiny českých domácností.

Celý článek...
 
Velkorysý dar hospici PDF Tisk Email
Pátek, 14 Prosinec 2018 08:44

Společnost OSC a.s. předala v polovině prosince Domácímu hospici sv. Zdislavy Třebíč finanční dar ve výši 100.000 Kč. Navázala tak na předchozí dary v souhrnné výši 200 tisíc a stala se jedním ze zásadních partnerů hospice. Setkání se zúčastnili za Oblastní charitu Třebíč zástupci služby Eva Vráblová a primář MUDr. Ladislav Kabelka a za štědrého dárce předseda představenstva Jindřich Kysela.

Cílem prvotního kontaktu v roce 2016 bylo vyjádření uznání zaměstnancům hospice za jejich práci a přístup ke klientům. Aktuálně zástupce společnosti vyjádřil respekt k dynamickému rozvoji služby a ke komplexnosti pokrývající všechny aspekty paliativní péče. „Oceňuji prvotřídní profesionální přístup všech pracovníků i dynamiku, se kterou se služba rozvíjí. Vzhledem k tomu mě nepřekvapuje obrovský zájem ze strany veřejnosti o její využití. Je nám ctí tímto způsobem pomoci a službu podpořit,” komentoval dar Jindřich Kysela.

Celý článek...
 
Stíny 14. prosince PDF Tisk Email
Pátek, 14 Prosinec 2018 08:24

Pohřešovanou ženu policisté vypátrali

Ve středu 12. prosince přijali policisté po jedenácté hodině dopoledne na tísňové lince 158 oznámení od muže, který měl obavu o svoji známou. Padesátiletá žena mu poslala SMS zprávu, ze které vyplynulo, že by mohla chtít ohrozit svůj život skokem z mostu. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k ženě, která se měla nacházet v Třebíči, a ihned po ní začali pátrat. Policisté prověřili mosty, jejich okolí a další místa, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohla nacházet. Přibližně po hodině ženu nalezli v podniku v centru města, byla značně opilá. Policisté jí při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,19 promile alkoholu. Přivolali zdravotnickou záchrannou službu a ženu jim předali do péče.

Jana Kroutilová

 
Využívají systém GINA PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 08:37

Hasiči z Jaderné elektrárny Dukovany začali naplno využívat moderní zásahový systém GINA, který vedle složek IZS používají i mezinárodní složky a organizace OSN a další mezinárodní humanitární organizace ve více než 30 zemích světa. Dukovanským hasičům poskytuje klíčové informace o trase, místech a objektech zásahu ještě před jejich příjezdem a významně tak zkracuje dobu dojezdu i případně samotný zásah. Využitím celoevropského záchranného systému dukovanská jednotka posílila úroveň svého technického vybavení nejen pro plnění svých primárních úkolů v elektrárně, ale i pro obyvatele jejího regionu.

Jednotka profesionálních hasičů je zařazena v organizační struktuře obou našich jaderných elektráren. Jejich prvořadým úkolem je případný rychlý a účinný zásah a také požární prevence v elektrárně.

Celý článek...
 
Stíny 13. listopadu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 08:12

Krádež nafty policisté objasnili

Policisté objasnili případ krádeže pohonných hmot ze zaparkovaného nákladního vozidla. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci dvěma mužům ve věku jednadvacet a třiadvacet let, oba z Třebíčska. Na podzim vnikli společně do areálu bývalého hospodářského objektu v obci u Moravských Budějovic. Muži navrtali nádrž u zaparkovaného nákladního vozidla Fiat a odčerpali z něho naftu v hodnotě přes tři tisíce korun. Dále muži odcizili autorádio a další věci. Poškozením vozidla způsobili škodu přibližně deset tisíc korun.

Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Na základě šetření oba podezřelé muže dopadli. Policisté zajistili předměty, které byly použity ke spáchání činu, i část odcizených věcí, které si převzal zpět jejich majiteli. Na základě shromážděných důkazů sdělili oběma mužům podezření ze spáchání dvou trestných činů. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Jana Kroutilová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 681