Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Další nové vybavení speciální jednotky Dukovany PDF Tisk Email
Sobota, 20 Říjen 2018 00:00

Nadace ČEZ věnovala nadační příspěvek ve výši 1 000 000 korun

Policisté ze Speciální jednotky Dukovany získají v letošním roce nové vybavení, které bude financováno z nadačního příspěvku Nadace ČEZ. Z nadačního příspěvku ve výši jednoho milionu korun bude v průběhu letošního roku pořízeno vybavení potřebné pro zkvalitnění výcviku policistů zařazených ve speciální jednotce. V letošním roce Krajské ředitelství policie kraje Vysočina opětovně realizuje projekt pod názvem Vybavení jednotky pro ochranu JE Dukovany, který je financován z nadačního příspěvku Nadace ČEZ.

Projekt byl schválený nadací v lednu letošního roku a smlouva o poskytnutí příspěvku byla podepsána koncem března letošního roku. Pořízené vybavení zlepší současné technické vybavení policistů při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny a umožní efektivnější využití sil a prostředků, rychlejší aktivaci útvaru a zkvalitnění řízení zákroku při případných mimořádných událostech.

Celý článek...
 
Filmaři poznávají Vysočinu PDF Tisk Email
Pátek, 19 Říjen 2018 06:11

Zajímavé lokace Vysočiny má od středy 17. října v hledáčku osm profesionálů, kteří pracují u filmu - lokačních manažerů, fotografů, producentů a dalších. Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pořádá dvoudenní location tour s cílem představit Vysočinu jako filmovou destinaci, ukázat její krásy a připomenout činnost Vysočina Film Office.

„Cílem regionální filmové kanceláře Kraje Vysočina, která od roku 2017 působí pod krajskou destinační společností Vysočina Tourism, je ukázat, že Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou nejen pro české, ale i zahraniční filmové producenty a filmové fanoušky inspirovat k návštěvě zajímavých filmových míst," vysvětluje Michaela Králová z Vysočina Film Office.

Celý článek...
 
Stíny 19. října PDF Tisk Email
Pátek, 19 Říjen 2018 06:06

Agresivní útočník napadl na ulici náhodného muže

Kriminalisté třebíčského územního odboru objasnili v součinnosti s policisty obvodního oddělení násilný trestný čin, ke kterému došlo na začátku tohoto týdne v Třebíči. Agresivní útočník na ulici bezdůvodně napadl a zranil náhodného muže, který zde stál se svými přáteli. Podezřelého muže policisté zadrželi a skončil v policejní cele. Osmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání tří trestných činů, jedná se o recidivistu, který má vzhledem ke svému věku za sebou již bohatou trestní minulost. Na podaný návrh byl obviněný muž vzat do vazby.

Případ pro třebíčské policisty začal, když přijali v pondělí 15. října před desátou hodinou večer oznámení o fyzickém napadení na Karlově náměstí. Do lokality, kde k útoku došlo, ihned vyjely policejní hlídky, na místě již zasahovali strážníci městské policie. Podezřelého muže, který se choval značně agresivně, policisté zajistili. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Prahy, který byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,62 promile alkoholu.

Celý článek...
 
V Třebíči je o koalici rozhodnuto! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Říjen 2018 14:39

Radu města Třebíče bude tvořit 9 zastupitelů, jak jsme již v analýze hned po komunálních volbách předpověděli. O jednoho placeného radního však ubude, i když se moc neušetří. Mezičasem byly odměny uvolněným zastupitelům podstatně navýšeny. Ale je to krok správným směrem.

Kdo tedy usedne v třebíčské radě? Podle sdělení dosavadního starosty Pavla Janaty bude novým starostou Pavel Pacal (Pro TR), prvním místostarostou se stane Miloš Hrůza (ANO), dalšími uvolněnými místostarosty pak Pavel Janata (KDU-ČSL) a posledním placeným Vladimír Malý (ČSSD).

Druhého radního, i když neuvolněného, bude mít ANO v osobě Zuzany Kratochvílové a dva neuvolněné radní budou mít také Břehy, Milana Zeiberta a Svatavu Křížovou. Místo v radě zbude i na Jana Burdu (TmD) a na Martinu Bártovou z ODS.

Celý článek...
 
O víkendu bude uzavřená silnice do Ptáčova PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Říjen 2018 00:00

Odbor dopravy a komunálních služeb informuje řidiče, že v termínu od pátku 19. října od 7 hodin ráno do neděle 21. října do 20 hodin večer bude úplně uzavřená silnice č. III/02325, od křižovatky se silnicí č. I/23 do Ptáčova, v celkové délce 1,8 kilometru. Důvodem krátkodobé uzavírky je oprava povrchu této silnice, kterou bude provádět Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

Objízdná trasa nebude vyznačena dopravním značením. Pro obyvatele Ptáčova a integrovaný záchranný systém bude možný příjezd po veřejně přístupné účelové silnici mezi Ptáčovem a Pocoucovem.

V době uzávěrky nepojedou spoje MAD na lince 12!

Irini Martakidisová

 

Aktualizováno Středa, 17 Říjen 2018 08:07
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 670