Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Aktuální dopravní omezení PDF Tisk Email
Úterý, 25 Červenec 2017 07:14

Odbor dopravy a komunálních služeb informuje, že z důvodu pořádání kulturní akce Polanka Fest bude uzavřeno veřejné prostranství na ulici Polanka, a to od pátku 28. července od 6 hodin ráno do neděle 30. července do 12 hodin.

Další omezení nastane v pondělí 31. července na ulici Vltavínská. Zde bude kvůli provádění výkopových prací při pokládce kabelu nízkého napětí uzavřen chodník a na silnici bude dopravní omezení, při kterém zůstane volný jeden jízdní pruh. S omezením zde musí řidiči
i pěší počítat do 11. srpna.

Irini Martakidisová

 
Stíny 25. července PDF Tisk Email
Úterý, 25 Červenec 2017 07:09

Usedl za volant opilý

Opilého řidiče odhalili policisté v neděli 23. července v Třebíči. Osmadvacetiletý muž jel po třetí hodině v noci s vozidlem Ford Focus ve směru z ulice Nad Zámkem na Václavské náměstí, kde automobil zastavila policejní hlídka. U zjevně opilého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,92 promile alkoholu. Také další dvě zkoušky u něho byly pozitivní s hodnotami kolem dvou promile. Policisté opilému řidiči pokračovat v jízdě zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Požití alkoholu před jízdou muž přiznal, vypil několik piv. Mladý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, který policisté dále prověřují.

Vozidlo se několikrát přetočilo přes střechu

V neděli 23. července jela před čtvrtou hodinou odpoledne padesátiletá řidička vozidla Fiat po silnici v katastru obce Předín ve směru od Štěmněch.

Celý článek...
 
Skutečné prázdniny začaly o víkendu v Náměšti. PDF Tisk Email
Úterý, 25 Červenec 2017 07:07

Prostory renesančního zámku a města Náměšť budou celý týden okupovat příznivci mezinárodního hudebního festivalu, který již 32 let nese název Folkové prázdniny a který společnost ČEZ dlouhodobě podporuje. Vedle poslechu toho nejzajímavějšího z oblasti world music, moderního jazzu a folku české i zahraniční produkce a účasti na výtvarných či textových dílnách měli návštěvníci možnost o víkendu pomoci svým vlastním pohybem dobré věci. Šlápnutím do pedálů speciálních kol Nadace ČEZ pomohli náměšťskému zámku a Nadačnímu fondu Dobrodění. Svoji energii proměnili ve finanční částku ve výši 100 909 korun.

Koncerty tuzemských i zahraničních kapel, divadelní představení, tančírna, výtvarné workshopy a spousta další zábavy lákaly návštěvníky už 32. ročníku festivalu Folkové prázdniny v malebné Náměšti nad Oslavou. První účinkující vystoupili v sobotu 22. července a nabitý kulturní program poběží až do 29. července.

Celý článek...
 
Kriminalita na Vysočině se snížila o téměř deset procent PDF Tisk Email
Pondělí, 24 Červenec 2017 07:50

Objasněnost v Kraji Vysočina dosáhla v prvním pololetí více než 56,5 procent

Kraj Vysočina se řadí dlouhodobě mezi čtyři nejbezpečnější regiony v rámci celé České republiky. Nejvyšší objasněnosti – více než jednašedesáti procent – dosahují letos za první pololetí policisté na územním odboru ve Žďáru nad Sázavou. Vyplývá to ze statistiky kriminality za první pololetí letošního roku.

V Kraji Vysočina vyšetřovali policisté za první pololetí letošního roku celkem 2 946 trestných činů, což je ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku o 316 případů méně. Meziročně jde o snížení nápadu trestné činnosti o 9,69 procenta. Letos se za prvních šest měsíců podařilo v našem kraji objasnit 1 665 trestných činů a objasněnost tak dosáhla 56,52 procenta. V prvním pololetí letošního roku se policistům podařilo dodatečně objasnit dalších 353 trestných činů. Jde o případy, které se staly v předchozích letech.

Celý článek...
 
Stíny 24. července PDF Tisk Email
Pondělí, 24 Červenec 2017 07:43

V rybníce utonul cizinec

V sobotu 22. července odpoledne kolem půl druhé jsme přijali oznámení o události, která se stala na přírodním koupališti Dolní nový rybník u Hrotovic na Třebíčsku. Z přijatého oznámení vyplývalo, že se do rybníka šel koupat muž, který náhle zmizel pod hladinou a nevyplaval. Na místo byly okamžitě vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému a povolání byli také policejní potápěči.  Muže bez známek života nalezli při pátrací akci na dně rybníka profesionální hasiči z místní požární stanice. Jednalo se o osmatřicetiletého cizince – státního příslušníka Slovenské republiky. Na místo události byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Třebíč. K určení přesné příčiny úmrtí byla nížena soudní pitva. Případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování  územního odboru Třebíč.

Dana Čírtková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 590