Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
V Dukovanech modernizují rozvaděče, celkové náklady dosáhnou 420 milionů PDF Tisk Email
Neděle, 27 Květen 2018 00:00

V rámci odstávky prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany probíhá rozsáhlá výměna elektrických rozvaděčů. Původní byly instalovány v době výstavby a elektrárna je mění za modernější.  Energetici tak musí během necelých dvou měsíců vyměnit 278 technologických polí za nové, vybavené moderními přístroji.

V rámci probíhající pravidelné odstávky bloku pro výměnu paliva musí elektrárna zvládnout provést dalších 34 technických a investičních akcí. Modernizace podružných rozvaděčů patří mezi technicky, časově i ekonomicky nejnáročnější. Příprava rozsáhlé investiční akce začala již v roce 2015 a postupně bude probíhat až do roku 2021. Celkové náklady dosáhnou 420 mil. Kč.

Celý článek...
 
Hasičská jízda T. G. Masaryka v Třebíči PDF Tisk Email
Sobota, 26 Květen 2018 00:00

V pátek 25. května projela hasičská jízda T. G. Masaryka Třebíčí. Akci organizovalo Hasičské muzeum v Heralticích a jízda u příležitosti 100. výročí vzniku České republiky projela městy a obcemi Heraltice, Okříšky, Třebíč, Vladislav, Náměšť nad Oslavou, Kralice nad Oslavou, Zastávka u Brna, Rosice a Brno.

V Třebíči předal hasičům starosta Pavel Janata oficiální praporec jízdy a historickým hasičským vozem přejel i s hasiči na rozhlednu T. G. Masaryka Na Hrádku, kde navštívili pamětní desku tohoto našeho prvního prezidenta.

Irini Martakidisová

 

 

Aktualizováno Pátek, 25 Květen 2018 11:13
 
Den otevřených dveří na letišti Náměšť nad Oslavou PDF Tisk Email
Pátek, 25 Květen 2018 07:31

V sobotu 26. května otevře své brány letiště Náměšť nad Oslavou pro širokou veřejnost. Celý program najdete uvnitř. Během celého programu si návštěvníci budou moci prohlédnout leteckou techniku JAS 39 Gripen, L-159, L-39ZA , Mi-24, Mi171Š.

V rámci DOD mohou návštěvníci prožít příjemný zážitek z vyhlídkového letu ve vrtulníku Robinson-R44. Cena 600Kč/ 5 minut letu a osobu. Počet cestujících 3+ pilot. Vzlet při obsazení celého vrtulníku.

Při příjezdu na základnu návštěvníci obdrží orientační mapku s programem.

Program pozemních dynamických ukázek:

Celý článek...
 
Stíny 25. května PDF Tisk Email
Pátek, 25 Květen 2018 07:16

Vybílil maringotku

Policisté z obvodního oddělení v Třebíči dokumentují případ krádeže vloupáním. Dosud neznámý pachatel se v přesně nezjištěné době v období od 5. května do 23. května v katastru obce Opatov vloupal do dřevěné maringotky. Zloděj překonal zajišťovací systém okenice a vypáčil okno do dřevěné maringotky. Poté se m podařilo vypáčit vchodové dveře. Z maringotky odcizil kamna na tuhá paliva, kouřovod ke kamnům, kolena ke kouřovodu, plynový vařič, dvě plynové, čtyři plastové židle, slunečník, rozkládací lehátko, kanystry a další věci, které byly uvnitř uloženy. Majiteli způsobil krádeží a poškozením zařízení škodu v celkové výši téměř šest tisíc korun. Policisté místo ohledali a zajistili upotřebitelé stopy. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody.

Dana Čírtková

 
Stíny 24. května PDF Tisk Email
Čtvrtek, 24 Květen 2018 00:00

Řidič se při nehodě vážně zranil

V úterý 22. května kolem půl třetí odpoledne jsme přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/411 v katastru obce Nové Syrovice. Řidič osobního vozidla Citroen Berlingo projížděl po silnici ve směru od obce Dešov k obci Nové Syrovice. Zřejmě se plně nevěnoval řízení svého vozidla a z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměrné části vozovky, kde havaroval v levém silničním příkopu. Ve vozidle zůstal zaklíněný. Při dopravní nehodě se řidič těžce zranil a musel být vrtulníkem letecké záchranné služby transportován do Nemocnice v Brně. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši přesahující částku 80 000 korun.

Dana Čírtková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 643