Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Zajímavá výstava v Muzeu PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Září 2017 00:00

Galerie Tympanon: Daniel Geremus - Olejomalby

Daniel Geremus, vlastním jménem Daniel Jiřička vyrostl v Lomnici nad Popelkou a zde také žije a tvoří. Pseudonym Geremus převzal z dívčího příjmení své matky Wieslawy. S olejomalbou začal v roce 1995, nejprve maloval na plátno, postupně přešel i na sololit. Nevystudoval žádnou uměleckou školu a netvořil pod žádným učeným dozorem, možná proto jsou jeho díla nezaměnitelná, přecházejí ze surrealismu až k impresionismu, často maluje portréty, zátiší a krajiny a neméně často nakombinuje do obrazu předměty jako jsou kusy látky či mince.

Celý článek...
 
Stíny 25. září PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Září 2017 00:00

Vloupal se do sklepní kóje

Policisté z Náměště pátrají po pachateli, který se v pátek 22. září v odpoledních hodinách vloupal do sklepní kóje na ulici Husova v Náměšti nad Oslavou, ze které odcizil dvě jízdní kola značky Bergamont – každé v hodnotě deset tisíc korun. Dále pachatel způsobil škodu na poškození zámku FAB, který rozlomil. Majiteli tak neznámý pachatel svým jednáním způsobil škodu převyšující dvacet tisíc korun. Policisté v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody, za což pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Vloupání do vozidla

Policisté z obvodního oddělení v Náměšti nad Oslavou pátrají po neznámém pachateli, který se v pátek 22. září v odpoledních hodinách vloupal u obce Jinošov do zaparkovaného osobního automobilu Škoda Roomster.

Celý článek...
 
Výkopy a oprava ulice omezí dopravu PDF Tisk Email
Neděle, 24 Září 2017 00:00

Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči informuje o uzavírkách silnic v ulicích Kubišova a Nad Zámkem.

Oprava Kubišovy ulice

V rámci opravy ulice bude v termínu od 25. září do 31. října úplná uzavírka v ulici Kubišova v délce 150 metrů. Objížďka povede ulicemi Hrotovická, Spojovací, Znojemská. Pokládka povrchu bude probíhat od 21. do 22. října, nebo od 28. do 29. října a při pokládce v jednom z uvedených termínů bude uzavřen příjezd k objektům KERAMA a COOP.

Aktualizováno Neděle, 24 Září 2017 21:18
Celý článek...
 
Akademie věd bude provádět sociální výzkum také v Třebíči PDF Tisk Email
Sobota, 23 Září 2017 11:07

Až do 11. listopadu bude akademie dotazovat náhodně vybrané domácnosti z celé republiky, prostřednictvím společnosti MEDIAN. Cílem akademického projektu je získat dosud chybějící informace o rodinných a společenských vazbách obyvatel České republiky.

Získané statistiky budou sloužit k rozvoji společnosti v oblasti sociologie, politologie a ekonomie a budou tak zdrojem výstupů o stavu a směřování české společnosti.

Celý článek...
 
Stíny 23. září PDF Tisk Email
Sobota, 23 Září 2017 11:04

Řídil auto opilý

Ve čtvrtek 21. září zastavili policisté v Třebíči po jedenácté hodině večer vozidlo Kia Carnival, které jelo po ulici Fibichova ve směru od ulice Koželužská. Řidič při kontrole nepřeložil řidičský průkaz. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které osmapadesátiletému muži naměřili hodnotu 1,06 promile alkoholu. Také obě opakované zkoušky ukázaly u řidiče hodnotu přes jedno promile alkoholu v dechu. Policisté opilému muži další jízdu zakázali. Řidič přiznal, že před jízdou popíjel pivo. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují.

Neplatí výživné na svoje děti

Policejní inspektor sdělil  podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy devětatřicetiletému muži z Prahy, který si neplní vyživovací povinnost na své dvě děti.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 601