Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Z redakční pošty

Reklama

Z redakční pošty
Obchvat Třebíče – otevřený dopis Jaroslavy Herzánové zastupitelům města PDF Tisk Email
Pondělí, 18 Prosinec 2017 12:34

Vážení zastupitelé města Třebíče!

Bylo pro mě velkým šokem, když jsem se dozvěděla, že jste neupustili od záměru vést poslední část městského silničního okruhu Terovským údolím do Libušina údolí a dále přes Borovinu Koželužskou ulicí, a že se již na tuto jedinou variantu vypracovává studie. Vzpomínám na rok 2001, kdy stejný záměr vyvolal bouři občanské nevole, proti výstavbě silnice byla sepsána petice s více než 3,5 tisíci  podpisy, v novinách vyšlo mnoho protestních článků, na protest se stavěla na Pekelňáku pyramida a také bylo založeno občanské sdružení Břehy, které slibovalo, že se zasadí o to, aby stavby, takto šíleně devastující životní  prostředí, už nikdy v budoucnu nevznikaly.

Proto mě velice udivuje, že problém je znovu na stole a z několika možných variant, které měla radnice v roce 2001 k dispozici, byla opět vybrána ta nejhorší, nejméně citlivá k životnímu prostředí.

Celý článek...
 
Dopis v koši neskončil PDF Tisk Email
Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 08:26

Musím Vám poděkovat za zveřejnění mého článku. Nabídl jsem ho do více třebíčských redakcí, ale jediný Vy jste projevil vstřícnost a možná i odvahu, dopis zveřejnit. Já i moji přátelé jsme rádi, že existuje v Třebíči možnost vyjádřit i kritické názory na dění ve městě a hlavně na špatné rozhodování vedení města.

Než jsem šel do důchodu, tak jsem měl při své práci, možnost poznat hodně měst a obcí, ale Třebíč se vymyká ve všech směrech z průměru. Tolik nesmyslných postupů, špatných rozhodnutí, zjevné korupce, zvýhodňování zbohatlých jednotlivců a podobně, je jen málo kde.

Celý článek...
 
Dopis v koši neskončil PDF Tisk Email
Sobota, 09 Prosinec 2017 11:06

Účastnil jsem se Kulatého stolu na Radnici, kde se hovořilo o situaci v dopravě a parkování v Třebíči. Na úvod nás seznámil vedoucí úseku dopravy Ing. Kratina, mimo jiné, se stoupajícím počtem dopravních prostředků v Třebíči a okolí. Údaj byl zkreslený tím, že byla mimo osobní automobily započítána i nákladní vozidla, traktory, a pod.  Přiznal, že zatím není zpracován střednědobý ani dlouhodobý plán, pro řešení současné špatné situace v dopravě a parkování.

Ano, jsme středověké město, ale proto o to více, se vedení Radnice, která usiluje o statut "chytrého města", musí zaměřit na dopravní problémy a vybudování parkovacích míst. Jakýmsi řešením, by mělo být chytré (smart) parkoviště na Komenského náměstí. Okolo tohoto bodu se rozproudila debata, kde přítomí občané vyslovili nesouhlas s tímto složitým opatření, které nezvýší počet parkovacích míst, tolik potřebných v centru města. Navrhovali opatřit parkoviště jednoduchou závorou, jak je to všude běžné. Námitky památkářů proti závoře jsou úsměvné, když je na náměstí a okolí řada hyzdících objektů. Také doporučilimvybudování parkovacího domu v proluce v Otmarově ulici, který byl dříve vyprojektován, ale realizace nebyla dotažena do konce.

Celý článek...
 
Dopis čtenáře v koši nekončí PDF Tisk Email
Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 07:27

Před posledními volbami jsme mohli číst na mnoha bilbordech po celém městě, že pan Pacal chce, aby Třebíč byla "vidět a slyšet". Přání se mu vyplnilo víc než dostatečně. Kvůli mnoha problémům, třeba s výstavbou mostu na Podklášteří, je naše město ukazováno jak v televizi tak i kritizováno v rozhlase.

Když už byl odfláknut geologický průzkum před projektováním stavby, tak normálně myslícímu "odborníkovi" mohlo dojít, že Stařečský potok za dlouhá staletí nanesl při ústí do řeky, velké množství písků a štěrků, tzn.  nesoudržného materiálu, na kterém se nedá založit most. Podobná situace je ze strany Podklášteří, kde v minulosti vyúsťoval potok, který odváděl vodu ze zámeckého příkopu zásobovaného z rybníka Kuchyňky.

Celý článek...
 
Šmejdi, kteří působili v Třebíči, změnili taktiku PDF Tisk Email
Úterý, 16 Srpen 2016 07:34

Dobrý den pane Ryneši,

vrátila jsem se z Chodského veletrhu, pořádaný firmou OMNIS Olomouc, který se konal v rámci Chodských slavností  tento víkend v Prachaticích a nebudete tomu věřit, ale firma Globe Holding Group s.r.o. tam vesele prodávala masážní polštářky za 13 000.- rovnou na třech strategicky umístěných stáncích. Dali každému los a ten po setření vždy “vyhrál “  6000.-

Chtěla jsem Vám hlavně napsat, že je to jako boj s větrnými mlýny - šmejdi se přestěhovali na výstavy a veletrhy – byli na For Habitat, For senior, kde si zaplatí stánek a svobodná vůle kupujícího jim nahrává. Jen asi nemají licenci na loterie, kde každý los vyhrává.

Aktualizováno Úterý, 16 Srpen 2016 07:53
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2