Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Z kultury
Z kultury
Dětská vernisáž PDF Tisk Email
Sobota, 29 Únor 2020 07:53

V muzeu chystáme novinku pro dětského návštěvníka. Ve čtvrtek 5. března od 15 hodin se uskuteční první dětská vernisáž právě probíhající výstavy MYSLcomBEK.

Přijďte uvidět na vlastní oči autora výstavy Petra Kremlise Kotoulka a popovídat si s ním o jeho tvorbě. Co ho přimělo vytvářet dřevěné sochy, masky a další díla? Ze kterého dřeva nejraději vyrábí? Přijďte se seznámit s třebíčským řezbářem.

Děti budou moci zažít atmosféru vernisáže s hudebním vystoupením i občerstvením. Akce je vhodná pro děti od 8 let, vstup volný.

Výstava MYSLcomeBEK v zámecké konírně je otevřena do 15. března 2020. Více o výstavě zde – http://muzeumtr.cz/clanek-petr-kremlis-kotoulek-myslcomebek-220.html.

Eva Novotná

 
FESTIVAL DIVADLA 2-3-4 HERCŮ ZAČÍNÁ V PONDĚLÍ 2. 3. 2020 PDF Tisk Email
Úterý, 25 Únor 2020 07:18

Městské kulturní středisko Třebíč pořádá ve dnech 2. až 24. 3. 2020 oblíbený Festival divadla 2-3-4 herců, tradičně pod patronací třebíčského rodáka, herce Oldřicha Navrátila.

Osmnáctý ročník nabídne opět to nejlepší, co pražská a brněnská divadelní scéna nabízí. Během festivalu se na prknech třebíčského Národního domu představí celkem šest profesionálních divadel v šesti představeních.

Festival zahájí v pondělí 2. 3. pražská divadelní agentura Harlekýn jedním z nejupřímnějších milostných příběhů 20. století Scény z manželského života s Michaelou Badinkovou, Michalem Dlouhým, Barbarou Lukešovou a Kamilem Halbichem nebo Vasilem Fridrichem.

Celý článek...
 
Sejdeme se s Cibulkou PDF Tisk Email
Sobota, 15 Únor 2020 08:28

Ve středu 19. 2. 2020 přijede pobavit třebíčské diváky populární televizní a rozhlasový moderátor, publicista, bavič Aleš Cibulka a jeho hosté. Zábavný pořad Sejdeme se s Cibulkou začíná v 19 hodin v Národním domě v Třebíči.

Aleš Cibulka je průvodcem rozhlasového Toboganu, moderoval Dobré jitro s Českým rozhlasem, Host do domu. Z televizní obrazovky ho určitě znáte z pořadů Kolo plné hvězd, Vše nejlepší, Stopy života, Barrandovský Silvestr, Můžu dál, či Sejdeme se na Cibulce. Zábavný pořad je postaven nejen na výkonu oblíbeného moderátora, ale zárukou úspěchu je správný výběr hostů a to herečky a zpěvačky Hanky Křížkové a imitátora, baviče, moderátora a herce Petra Jablonského, jehož doménou je imitování známých českých celebrit a politiků.

Eva Píšová

 
MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO ZVE PDF Tisk Email
Pátek, 07 Únor 2020 07:40

Klavírní recitál Magdalény Hrudové

Kruh přátel hudby pokračuje v úterý 11. 2. 2020 od 18 hodin ve foyer divadla Pasáž klavírním recitálem Magdalény Hrudové. V koncertním programu zazní skladby od Ludwiga van Beethovena, Leoše Janáčka, Ference Liszta a Clauda Debussyho.

Magdaléna Hrudová patří k prvotřídním mladým interpretům, kteří na základě mimořádných úspěchů dosáhli na stipendium Českého hudebního fondu a uvedení na Listinu nejúspěšnějších mladých umělců v České republice. Přes svůj věk je pozoruhodnou osobností české klavírní scény. Studentka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě si v nedávné době zahrála v ukrajinském Doněcku, kde sklidila nadšený ohlas. Mezi její úspěchy patří četná ocenění z prestižních soutěží.

Celý článek...
 
ŠLÁGRPARTA & ŠLÁGR PÁRTY PDF Tisk Email
Pondělí, 20 Leden 2020 08:06

V neděli 26. ledna vystoupí v 17 hodin v divadle Pasáž veselá parta ze Šlágru ve složení Karel Peterka, Helena Hamplová, Mára a Frankie Zhyrnov.

ŠlágrParta se díky TV Šlágr raketově dostala do povědomí desetitisíců diváků, kteří mají rádi melodické písničky a vtipné mluvené slovo. Repertoár skupiny tvoří vlastní písničky plné energie a dobré pohodové nálady. Během dvouhodinového koncertu, plného originálních melodií, zazní také největší hity jednotlivých interpretů.

Vstupenky jsou k zakoupení u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 47, Třebíč – tel.: 568 610 013 nebo přes e-vstupenku na www.mkstrebic.cz

 

Jaroslava Burketová

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 97