Nacházíte se zde: Home Ze sportu
Ze sportu
Vyhlášení sportovce města Třebíče 2018 PDF Tisk Email
Úterý, 19 Únor 2019 07:54

V pátek 15. února 2018 se v Klubu Hájek vyhlašoval Sportovec města Třebíče za rok 2018. Vítězi 49. ročníku ankety Sportovec města Třebíče jsou triatlonista Tomáš Kříž a hokejisté Horácké Slavie. Tradičně v Klubu Hájek byly v pátek vyhlášeny výsledky ankety Sportovec města Třebíče, kterou pořádá město společně s Českou unií sportu.

Rychlý sled předávání oddělovaly fanfáry trumpetistů Petra Matouška, které doprovázela na klavír Eva Vaňková, zatímco na podiu se střídali sportovci všech generací. Pro ceny za umístění v jednotlivých kategoriích nebo pro finanční ohodnocení za medailová umístění ve vrcholných soutěžích si přicházeli žáčci, dorostenci i dospělí, jednotlivci i kolektivy, trenéři i veteráni, pořadatelé nejúspěšnějších sportovních akcí, jubilanti, kteří převzali poděkování za celoživotní práci v tělovýchově, a jako zlatý hřeb večera, atletický trenér Pavel Svoboda, který vstoupil do Síně slávy třebíčského sportu.

Celý článek...

Ryneš bodoval na Mistrovství světa veteránů v šermu PDF Tisk Email
Úterý, 16 Říjen 2018 08:00

Minulý týden se v italském Livornu konalo mistrovství světa veteránů v šermu. Zúčastnilo se ho více než 800 šermířů a šermířek z 60 zemí světa. Mezi nimi i třebíčský kordista František Ryneš, startující ve věkové skupině 60 až 69 let, kde bylo přihlášeno na 80 sportovců. A rozhodně se na planši neztratil.

Základní skupinu neměl vůbec lehkou. Náš borec nejprve těsně 4:5 prohrál s výborným Američanem Frankem Van Dykem, poté si 5:4 poradil s Bermuďanem Donaldem Trevorem a stejným poměrem s Britem Malcolmem. Pak poněkud smolně prohrál s Kanaďanem Royem Suzuki 3:5. Nad jeho síly byli dva nejvýše nasazení, Francouz Francois Ringeissen, nakonec bronzový, a Maďar András Halmos. Do vyřazovacích bojů tak postoupil až z 54. místa.

Aktualizováno Úterý, 16 Říjen 2018 08:14

Ryneš přeborníkem České obce sokolské! PDF Tisk Email
Pátek, 21 Září 2018 08:21

Republikové mistrovství Sokolů v šermu kordem se uskutečnilo o víkendu v Plzni. Mezi šestnácti účastníky si nejlépe vedl Třebíčan František Ryneš, který celou soutěž vyhrál, i když byl mezi účastníky jediným ve věku veterána.

Po dvou kolech základních skupin, čítajících 14 duelů na pět zásahů, postoupil Ryneš do play off mezi dvanáct nejlepších a byl nasazen jako číslo 4. Ve všech třech utkáních na 15 zásahů si vedl  výborně a celou sokolskou soutěž ovládl! Na druhém a třetím místě skončili další dva borci ze Sokola Brno I, třetí byl PetrKříž a stříbrnou medaili získal Jakub Trefilík.

Dobře si vedly i obě zástupkyně třebíčského šermířského oddílu RedGym Veronika a Ivana Polhlovy.

Aktualizováno Pátek, 21 Září 2018 08:30

Ryneš vicemistrem republiky PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Červen 2018 06:06

Úspěchy třebíčských šermířů veteránů

Nedávno jsme referovali o úspěchu žáků dorostenců na kordovém turnaji v Plzni, kde obsadili druhé, čtvrté a páté místo. Nyní na pěkné výsledky navázali i veteránští šermíři. Na víkendovém mistrovství republiky vybojoval František Ryneš v kategorii nad šedesát let stříbrnou medaili, když nejprve vyhrál základní skupinu a přes eliminaci postoupil do semifinále. Ve vyrovnaném boji porazil současnou kordovou jedničku Jana Jindru z Dukly Praha a postoupil do finále. Až zde podlehl Ivo Svobodovi z Bohemians Praha. Za zmínku stojí i pěkné deváté místo šermíře RedGym Třebíč Jana Grosse, v kategorii padesátníků.

Další úspěch šermířů RedGym PDF Tisk Email
Středa, 06 Červen 2018 12:34

Šermíři z mladého třebíčského sportovního oddílu RedGym dosáhli pěkného výsledku v Plzni. Na kordovém turnaji kadetů a žáků si Petr Železný zašermoval finále s daleko zkušenějším borcem Matějem Vachovcem z Lokomotivy Plzeň. Nešťastně prohrál nejtěsnějším rozdílem 14:15.

Dobrý výsledek podtrhl čtvrtým místem David Šindelář, který v boji o bronz podlehl rovněž 14:15 plzeňskému kordistovi Matěji Šípovi, který se pravidelně umísťuje na turnajích první kategorie. Cenný skalp ukořistil David Šindelář ve čtvrtfinále, když pokořil Martina Biňovce z SC Praha. Ani poslední z tria Třebíčanů nepropadl. Jedenácté místo Daniela Kneslíka je příslibem do budoucna.

Soutěže kadetek se zúčastnila jediná třebíčská kordistka Amálie Hartmannová, která je ještě žákyně.