Ze sportu
Kordisté vezou z mistrovství republiky medaile PDF Tisk Email
Neděle, 09 Červenec 2023 09:19

Třebíčští kordisté – veteráni měli vrchol letošního roku v Praze. A vedli si výtečně.

Ve věkové kategorii 70+ startoval František Ryneš. Po nepříliš vydařeném začátku v základní skupině, kde utrpěl dvě porážky a třikrát se radoval z vítězství, byl ve vyřazovacích bojích úspěšnější. Ve čtvrtfinále měl díky dobrému skóre volný los, v semifinále zvítězil nad velmi silným soupeřem Janem Tůmou z pořádajíciho klubu SC Praha. Přemožitele našel až ve finále, kdy prohrál 7:10 s Janem Kučerou z Karlových Var. I když se Rynešovi nepodařilo obhájit mistrovský titul z loňského roku, může být se stříbrnou medailí a titulem vicemistra spokojený.

Celý článek...

Historický úspěch třebíčských šermířů – veteránů PDF Tisk Email
Pondělí, 27 Červen 2022 14:16
Poslední červnový víkend si dali v Teplicích dostaveníčko veteráni ve sportovním šermu.

Mezi čtyřicítku nejlepších z celé České republiky se kvalifikovali František Ryneš, hájící barvy Sokola Brno I, a Jan Gross z RedGym Třebíč. A vedlo se jim nadmíru dobře.
František Ryneš v kategorii kordistů nad 70 let postoupil ze skupiny z druhého místa do vyřazovacích bojů. Tam nejprve porazil zlínského Zoubka a o vítězství se utkal s Janem Kučerou z Karlových Var, který obhajoval loňské prvenství. Ryneš se však nedal zvučným jménem zaskočit a Kučeru sesadil z trůnu. Utkání, které skončilo vítězstvím 10:5 pro třebíčského borce, bylo jedno z nejhezčích z celého kordového turnaje. František Ryneš se poprvé stal veteránským mistrem republiky.
Ani druhý třebíčský kordista Jan Gross neodjel domů bez medaile. Po pomalejším rozjezdu ve skupině padesátníků zazářil ve vyřazovacích bojích. Nejprve se utkal s obhájcem titulu Martinem Hoyerem z Prahy. Porazil ho nejtěsnějším rozdílem 10:9 v prodloužení, když vítězného zásahu dosáhl několik vteřin před koncem.
Ve druhé eliminaci si hladce poradil se rtuťovitým Jiřím Kalinou ze Sokola Plzeň. Ve finále narazil na Jaroslava Jílka z Lokomotivy Plzeň. Ten již byl nad jeho síly. Přesto mu náramně sluší stříbrná medaile a titul vicemistra ČR.
Závěrem lze říci, že se jedná o historicky nejlepší výsledek třebíčského šermu.
RedGym

Ze šermířské planše PDF Tisk Email
Úterý, 29 Červen 2021 13:49

Po coronavirové přestávce se rozbíhají také sportovní soutěže. První veteránskou soutěží šermířů po deseti měsících bylo uplynulý víkend Mistrovství ČR v Praze.

V soutěži kordistů ve věkové kategorii 70+ se dařilo i třebíčskému borci Františku Rynešovi. Obsadil druhé místo a stal se tak vicemistrem České republiky. Ve finále soutěže prohrál se svým dlouholetým rivalem Janem Kučerou z Karlových Var poměrem zásahů 7:10. Úspěch je o to cennější, že třebíčsští šermíři nemohli téměř rok trénovat, Domov dětí mládeže byl mimo provoz a nebylo možno využít částečné uvolnění. V některých klubech již totiž delší dobu trénovaly alespoň dvojice šermířů.

Sezona pokračuje 17. července v Praze dalším žebříčkovým turnajem.

Jan Zeman

Sportovcem Třebíče za rok 2020 je desetibojař Adam Havlíček PDF Tisk Email
Úterý, 26 Leden 2021 17:08

Teprve šestnáctiletý vícebojař Adam Havlíček se stal vítězem 51. ročníku ankety o nejlepšího sportovce Třebíče (dříve Třebíčska). Není prvním takto mladým vítězem: cyklistovi Vladimíru Kohoutovi, který v roce 1964 vyhrál její první ročník, bylo tehdy také tolik. A není ani prvním úspěšným desetibojařem: Ladislav Diviš zvítězil v letech 1973 a 1974, Jiří Sýkora vyhrál ročníky 2013 a 2014 a Aleš Svoboda 2016.

Že by svěřenec trenéra Klinera mohl uspět, napovídalo jeho loňské vítězství v kategorii mládeže. Letos ji vyhrál další atlet, vytrvalec Vilém Vostal. Zástupci královny sportu obhájili také prvenství mezi kolektivy dospělých a Jiří Kliner zvítězil mezi trenéry.

Tři prvenství získali triatlonisté: Petr Mejzlík je nejlepším veteránem, Vendula Kaldová nejlepší trenérkou a svou kategorii vyhrálo i družstvo mládežníků. Ještě více prvních míst než těmto dvěma oddílům Spartaku Třebíč připadlo hokejistům Horácké Slavie, kteří bodovali pětkrát, pokaždé však v hlasování čtenářů.

Ve Sportovci města Třebíče bude kategorie technických sportů PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Říjen 2020 00:00

Novinkou 51. ročníku ankety Nejlepší sportovec města Třebíče (dříve okresu Třebíč) je zařazení kategorie technických a jiných sportů, do níž spadají například hasiči, letci, automobilisté a motocyklisté, modeláři, ale třeba také mažoretky.

Tato kategorie přibývá ke stávajícím: jednotlivci a kolektivy dospělých i mládeže, veteráni, trenér a trenérka a sportovní akce roku. Nominaci do ankety musí podat zástupce organizace, jíž je navrhovaný či navrhovaná členem, a je třeba ji odeslat do 13. listopadu na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .