Nacházíte se zde: Home Ze sportu
Ze sportu
Ze šermířské planše PDF Tisk Email
Úterý, 29 Červen 2021 13:49

Po coronavirové přestávce se rozbíhají také sportovní soutěže. První veteránskou soutěží šermířů po deseti měsících bylo uplynulý víkend Mistrovství ČR v Praze.

V soutěži kordistů ve věkové kategorii 70+ se dařilo i třebíčskému borci Františku Rynešovi. Obsadil druhé místo a stal se tak vicemistrem České republiky. Ve finále soutěže prohrál se svým dlouholetým rivalem Janem Kučerou z Karlových Var poměrem zásahů 7:10. Úspěch je o to cennější, že třebíčsští šermíři nemohli téměř rok trénovat, Domov dětí mládeže byl mimo provoz a nebylo možno využít částečné uvolnění. V některých klubech již totiž delší dobu trénovaly alespoň dvojice šermířů.

Sezona pokračuje 17. července v Praze dalším žebříčkovým turnajem.

Jan Zeman

Sportovcem Třebíče za rok 2020 je desetibojař Adam Havlíček PDF Tisk Email
Úterý, 26 Leden 2021 17:08

Teprve šestnáctiletý vícebojař Adam Havlíček se stal vítězem 51. ročníku ankety o nejlepšího sportovce Třebíče (dříve Třebíčska). Není prvním takto mladým vítězem: cyklistovi Vladimíru Kohoutovi, který v roce 1964 vyhrál její první ročník, bylo tehdy také tolik. A není ani prvním úspěšným desetibojařem: Ladislav Diviš zvítězil v letech 1973 a 1974, Jiří Sýkora vyhrál ročníky 2013 a 2014 a Aleš Svoboda 2016.

Že by svěřenec trenéra Klinera mohl uspět, napovídalo jeho loňské vítězství v kategorii mládeže. Letos ji vyhrál další atlet, vytrvalec Vilém Vostal. Zástupci královny sportu obhájili také prvenství mezi kolektivy dospělých a Jiří Kliner zvítězil mezi trenéry.

Tři prvenství získali triatlonisté: Petr Mejzlík je nejlepším veteránem, Vendula Kaldová nejlepší trenérkou a svou kategorii vyhrálo i družstvo mládežníků. Ještě více prvních míst než těmto dvěma oddílům Spartaku Třebíč připadlo hokejistům Horácké Slavie, kteří bodovali pětkrát, pokaždé však v hlasování čtenářů.

Celý článek...

Ve Sportovci města Třebíče bude kategorie technických sportů PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Říjen 2020 00:00

Novinkou 51. ročníku ankety Nejlepší sportovec města Třebíče (dříve okresu Třebíč) je zařazení kategorie technických a jiných sportů, do níž spadají například hasiči, letci, automobilisté a motocyklisté, modeláři, ale třeba také mažoretky.

Tato kategorie přibývá ke stávajícím: jednotlivci a kolektivy dospělých i mládeže, veteráni, trenér a trenérka a sportovní akce roku. Nominaci do ankety musí podat zástupce organizace, jíž je navrhovaný či navrhovaná členem, a je třeba ji odeslat do 13. listopadu na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Sobota, 08 Únor 2020 08:49

František Ryneš stříbrný!

Dalšího pěkného výsledku dosáhl třebíčský kordista František Ryneš. Na silně obsazaném mezinárodním veteránském turnaji "Letňanský kmet" v Praze znovu stál v kategorii šedesátníků na stupních vítězů, tentokráte na druhém stupínku. Po lednovém třetím místě v Teplicích tak potvrdil svou dobrou formu.

Rynešovi se vydařily souboje v základní skupině. Se třemi vátězstvími a jednou porážkou byl nasazan jako číslo dvě do vyřazovacích bojů. Zde v první eliminaci vyřadil jasně Kučeru z TJ Houšťka v poměru 10:5. V semifinále pak narazil na nepříjemného soupeře Jiřího Bodó z Teplic, ale i toho zdolal poměrem 10:7. Ve finále ho pak čekala česká jednička Jan Jindra z Dukly Praha. S ním držel krok až do poloviny utkání, potom se štěstěna přiklonila k jeho soupeři. Ryneš prohrál 7:10. I tak si upevnil celkové třetí místo v průběžném celostátním žebříčku.

Jan Zeman

Třebíčský běžecký pohár má vítěze PDF Tisk Email
Úterý, 21 Leden 2020 10:02

V pátek 10. ledna proběhlo vyhlášení vítězů už sedmého ročníku Třebíčského běžeckého poháru. V rámci poháru se v roce 2019 uskutečnilo celkem čtrnáct závodů, z nichž dvanáct se konalo přímo v Třebíči a pouze dva závody byly přespolní. Závodilo se v deseti kategoriích mládeže a v osmi kategoriích dospělých.

Vedle kategorie mužů to byli také muži nad 40, 50, 60 a 70 let a ženy kromě jejich hlavní kategorie závodily i v kategorii ženy nad 35 a 45 let. Absolutními vítězi se stali David Nezveda a Jana Vrbová – Komárková. Pouze čtyři závodníci absolvovali všech 14 závodů. Loňský Třebíčský běžecký pohár se konal za finanční podpory města Třebíč. Ceny za město Třebíč pak předal všem oceněným místostarosta Miloš Hrůza.