Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Aktuální dopravní omezení PDF Tisk Email
Úterý, 25 Červenec 2017 07:14

Odbor dopravy a komunálních služeb informuje, že z důvodu pořádání kulturní akce Polanka Fest bude uzavřeno veřejné prostranství na ulici Polanka, a to od pátku 28. července od 6 hodin ráno do neděle 30. července do 12 hodin.

Další omezení nastane v pondělí 31. července na ulici Vltavínská. Zde bude kvůli provádění výkopových prací při pokládce kabelu nízkého napětí uzavřen chodník a na silnici bude dopravní omezení, při kterém zůstane volný jeden jízdní pruh. S omezením zde musí řidiči
i pěší počítat do 11. srpna.

Irini Martakidisová

 
Skutečné prázdniny začaly o víkendu v Náměšti. PDF Tisk Email
Úterý, 25 Červenec 2017 07:07

Prostory renesančního zámku a města Náměšť budou celý týden okupovat příznivci mezinárodního hudebního festivalu, který již 32 let nese název Folkové prázdniny a který společnost ČEZ dlouhodobě podporuje. Vedle poslechu toho nejzajímavějšího z oblasti world music, moderního jazzu a folku české i zahraniční produkce a účasti na výtvarných či textových dílnách měli návštěvníci možnost o víkendu pomoci svým vlastním pohybem dobré věci. Šlápnutím do pedálů speciálních kol Nadace ČEZ pomohli náměšťskému zámku a Nadačnímu fondu Dobrodění. Svoji energii proměnili ve finanční částku ve výši 100 909 korun.

Koncerty tuzemských i zahraničních kapel, divadelní představení, tančírna, výtvarné workshopy a spousta další zábavy lákaly návštěvníky už 32. ročníku festivalu Folkové prázdniny v malebné Náměšti nad Oslavou. První účinkující vystoupili v sobotu 22. července a nabitý kulturní program poběží až do 29. července.

Celý článek...
 
Stíny 24. července PDF Tisk Email
Pondělí, 24 Červenec 2017 07:43

V rybníce utonul cizinec

V sobotu 22. července odpoledne kolem půl druhé jsme přijali oznámení o události, která se stala na přírodním koupališti Dolní nový rybník u Hrotovic na Třebíčsku. Z přijatého oznámení vyplývalo, že se do rybníka šel koupat muž, který náhle zmizel pod hladinou a nevyplaval. Na místo byly okamžitě vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému a povolání byli také policejní potápěči.  Muže bez známek života nalezli při pátrací akci na dně rybníka profesionální hasiči z místní požární stanice. Jednalo se o osmatřicetiletého cizince – státního příslušníka Slovenské republiky. Na místo události byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Třebíč. K určení přesné příčiny úmrtí byla nížena soudní pitva. Případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování  územního odboru Třebíč.

Dana Čírtková

 
Kvůli africkému moru prasat bude intenzivnější odstřel divočáků PDF Tisk Email
Pátek, 21 Červenec 2017 05:48

Odbor životního prostředí Městského úřadu Třebíč upozorňuje občany na zvýšení intenzity lovu divokých prasat ve všech honitbách správního obvodu Třebíč.

Důvodem jsou mimořádná veterinární opatření, která mají zamezit šíření nebezpečné nákazy (afrického moru prasat) na území České republiky. Přísná opatření nařídila Státní veterinární správa.

Všichni uživatelé honiteb mají nařízen intenzívní celoroční lov prasete divokého, bez ohledu na věk a pohlaví. Odstřel bude probíhat v denních i nočních hodinách, lovcům je povoleno používat zdroje umělého osvětlení, zařízení pro osvětlení cíle atd.

Celý článek...
 
Elektrárna se tavila, poštolka se chytila PDF Tisk Email
Středa, 19 Červenec 2017 06:52

Vysoké teploty předchozích dní způsobily uvěznění mladé poštolky obecné v roztaveném asfaltu u kolejiště v areálu Jaderné elektrárny Dukovany. Přivolaní hasiči provedli její opatrné vyproštění. Energetici pak poštolku lehce poraněnou a znečištěnou od asfaltu předali zástupcům ochránců přírody k doléčení.

V ranních hodinách bylo na dispečinku Hasičského záchranného sboru podniku Jaderné elektrárny Dukovany oznámeno nalezení poštolky u kolejiště v areálu elektrárny. Poštolky si všiml zaměstnanec při pochůzkové kontrole, který hasiče přivolal. Hasiči po příjezdu zjistili, že poštolka má nohy zatuhlé v asfaltu. Příčinou byly pravděpodobně vysoké teploty předchozích dní, v důsledku kterých došlo k nahřátí a roztavení asfaltu, ze kterého poštolka neměla dostatek vlastních sil k vyproštění.

„V areálu elektrárny žijí poštolky dlouhodobě a nikdy jsme doposud podobný případ nezaznamenali,“ sdělil specialista elektrárny pro ekologii a vodní hospodářství, pan Milan Svozil. Poštolky v elektrárně využívají vysokých budov a zabydleli se také v instalovaných budkách, připravených pro zahnízdění sokola stěhovavého.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 538