Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Město ocenilo nejlepší loňské projekty a udělilo ceny Třebíčské srdíčko PDF Tisk Email
Sobota, 22 Únor 2020 08:42

Ve středu 19. února ocenili zástupci vedení města nejlepší projekty roku 2019, které byly podpořeny z Grantového systému města Třebíče. V roce 2019 přišlo na město celkem 119 žádostí, 94 jich bylo podpořeno.

„Grantový systém provozuje Třebíč už od roku 2003, tedy 17 let. Za tu dobu jsme podpořili 2.033 projektů v hodnotě 50.361.700 korun,“ uvedl na začátek starosta města Pavel Pacal a všem poděkoval za jejich práci.

Kulturní program zajistily děti Základní umělecké školy Třebíč, písní Mléčná dráha v provedení Komorního sboru žáků Mgr. Evy Lojdové, skladbou Underneath Your Clothes v podání saxofonisty Jana Voneše a nesmrtelných skladeb Jednoho dne se vrátíš a Fantom opery v podání desetiletého Alexe Macha, který hrál na klávesy.

Celý článek...
 
Demolice domu omezí parkování PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Únor 2020 08:09

Odbor dopravy a komunálních služeb informuje, že v termínu od úterý 25. února od 7 hodin do neděle 15. března do 20 hodin budou uzavřena parkovací stání v ulici Alšova, z důvodu bourání bytového domu.

Všech deset parkovacích stání bude uzavřeno po celou dobu bouracích prací. Svoz komunálního odpadu bude zajištěn dle harmonogramu v dané lokalitě.

Irini Martakidisová

 
Ondra Herzán šel pěšky do Santiaga PDF Tisk Email
Neděle, 16 Únor 2020 16:22

Další z cestovatelských besed se včera odehrála v infocentru JE Dukovany. Ondra Herzán z Třebíče (36) vyprávěl o své životní cestě, kterou absolvoval v druhé polovině loňského roku. Ušel celkem 3 600 km za 114 dnů pěší cestou z Brna do známého Santiaga a dále do portugalského Porta. Předal posluchačům neuvěřitelné zážitky z cesty, které doplnil fotografiemi i krátkým videem.

Ondra už má za sebou několik cest po Rumunsku, Izraeli, Baltu i Laponsku, ale tato byla nejdelší a nejnáročnější. Cestoval sám, spal ve stanu nebo pod širákem. Za téměř čtyř měsíční cestu shodil 11 kilo, potýkal se se zdravotními obtížemi i s rozmary počasí. Proč se Ondra Herzán na tak dlouhou cestu, kdy musel opustit práci i své blízké, vydal?

Celý článek...
 
Od pondělí začne rekonstrukce výpravní budovy PDF Tisk Email
Pátek, 14 Únor 2020 17:52

Od pondělí 17. února bude probíhat rekonstrukce výpravní budovy na vlakovém nádraží v Třebíči. Rekonstrukci bude provádět vlastník budovy, státní organizace Správa železnic. Po dokončení prací budou cestující využívat rozšířené, moderní zázemí výpravní haly, modernizace se dočkají také toalety a zázemí pro zaměstnance.

Stavební práce omezí chodce i řidiče

Po dobu rekonstrukce, tedy od 17. února do 31. prosince 2020 bude uzavřen chodník kolem výpravní budovy a také parkovací stání u kruhového objezdu. Parkovací stání budou uzavřena po celou dobu rekonstrukce, chodník kolem budovy bude uzavřen ve dvou etapách.Staveniště bude zabezpečeno mobilním oplocením.

Irini Martakidisová

 
Stanislav Motl v Třebíči PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Únor 2020 10:15

V pondělí 17. 2. 2020 se od 19 hodin v Národním domě v Třebíči uskuteční beseda novináře a publicisty Stanislava Motla věnována naší slavné prvorepublikové herečce Lídě Baarové.

Snad žádná česká herečka minulého století nezažila tak rychlý vzestup a vzápětí tak hluboký pád. Snad nikdo si nevysloužil tolik obdivu a pak nenávisti jako Lída Baarová, která zemřela v Salcburku v roce 2000. Reportér, spisovatel a dokumentarista Stanislav Motl se – jako jediný z českých novinářů a publicistů – s Lídou Baarovu pravidelně setkával od roku 1990. O Lídě Baarové napsal dvě knihy (Prokletí Lídy Baarové + Lída Baarová a Joseph Goebbels) a natočil dva televizní dokumenty. Jeden z nich pod názvem „Sláva a prokletí Lídy Baarové“, bude promítat i v Třebíči. Ve filmu vzpomínají například i někdejší předválečné filmové hvězdy Svatopluk Beneš, Zita Kabátová či režisér Otakar Vávra.

Můžeme se opět těšit na jeho návštěvu a na další zajímavou besedu.

Eva Píšová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 692