Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Zárubice se těší z Oranžového hřiště PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Září 2018 07:30

Obyvatelé malé vísky na Vysočině mohou nově využívat hřiště u kulturního domu, které prošlo rekonstrukcí a nabízí nové herní prvky. Na jejich pořízení přispěla Nadace ČEZ grantem 130 tisíc korun.

Děti, studenti ale třeba i senioři v Zárubicích u Třebíče mohou svůj volný čas naplnit pohybem a hrou na novém, Oranžovém hřišti od Nadace ČEZ. Ta na pořízení workoutové sestavy, venkovního posilovacího stroje, skluzavky či kolotoče přispěla grantem 130 tisíc korun.

Celý článek...
 
Školky dostaly v létě nové zateplení, synagoga bude mít opravenou fasádu PDF Tisk Email
Středa, 19 Září 2018 00:00

Město prostřednictvím Odboru správy majetku a investic do konce prázdnin dokončilo některé rekonstrukce a investice do majetku.

Rekonstrukce ulice Horova

Rekonstrukce byla zahájena 3. dubna a dokončena 31. srpna letošního roku a zahrnovala vodovod, kanalizaci, veřejné osvětlení, vybudování nové komunikace a přeložku telekomunikačních kabelů. Do konce září proběhne ještě kolaudace vodovodu a kanalizace, veřejného osvětlení a silnice. Celkově vyšly všechny práce na 3,2 milionu korun bez DPH.

Celý článek...
 
Dalešické elektrárně je čtyřicet PDF Tisk Email
Úterý, 18 Září 2018 07:24

Od dubna do prosince 1978 se postupně rozeběhla všechna čtyři soustrojí přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. V Česku jsou jen tři přečerpávací elektrárny, dalšími jsou Štěchovice a Dlouhé stráně. Spolehlivý akumulátor energie s nejvyšší přehradní hrází České republiky dosud vyrobil více než 12 900 GWh a absolvoval přitom více než 140 tisíc provozních najetí.

Navzdory ne vždy příznivým klimatickým podmínkám uplynulých let průběžně navyšují výrobu. Dalešice se v prvním pololetí blýskly výrobou 246,5 mil. kWh (za leden-červen 2017 to bylo 232,1 mil. kWh). Celkově pak tato jedna ze tří přečerpávacích elektráren v ČR dosud vyrobila více než 12 900 GWh elektřiny, což představuje kompletní spotřebu České republiky na téměř tři měsíce.

Celý článek...
 
PRVOREPUBLIKOVÁ TISKÁRNA TISKAŘE VOJTĚCHA PREISSIGA PDF Tisk Email
Sobota, 15 Září 2018 00:00

„Tiskař Vojtěch Preissig byl jednou z nejvýznamnějších osobností českého zahraničního odboje za první světové války.Práce Preissigova tiskařského ateliéru prezentují vysokou uměleckou úroveň a (ne)obyčejnou lidskou statečnost v boji za umění, státnost a za svobodu“, uvádí k této zcela unikátní akci kastelán Marek Buš.

Interaktivní prohlídky, při nichž se návštěvníci nejen že nebudou nudit, ale zároveň si sami budou moci přivonět k tiskařské černi a vytisknout si vlastníma rukama na historickém tiskařském lisu náborový leták do československých legií. Program připravilo Studio bez kliky, titíž účinkující, kteří v loňském roce na náměšťském zámku představili tiskárnu Bible kralické.

„Z loňské zkušenosti víme, že umělci tohoto studia umí návštěvníky vtáhnout do děje, zaujmout i poučit. A u nás málo známá osobnost Vojtěcha Preissiga, který významně ovlivnil kulturní prostředí počátku československé republiky, si naši pozornost opravdu zaslouží“, doplňuje Buš.

Celý článek...
 
Stíny 15. září PDF Tisk Email
Sobota, 15 Září 2018 00:00

Opilý cyklista havaroval a zranil se

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve čtvrtek 13. září oznámení o dopravní nehodě cyklisty. Nehoda se stala kolem druhé hodiny v noci na silnici II/410 v Jemnici na ulici Želetavská. Šestašedesátiletý cyklista jel na jízdním kole po předchozím požití alkoholických nápojů, nezvládl jízdu a havaroval vlevo mimo pozemní komunikaci. Při nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči k ošetření. Jelikož z dechu cyklisty byl cítit alkohol a cyklista jeho požití přiznal, policisté u něho provedli odborné měření ke zjištění hladiny alkoholu v dechu a naměřené hodnoty činily 1,56 a 1,51 promile alkoholu. Dopravní nehodu zadokumentovali policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

Dana Čírtková

 

Aktualizováno Úterý, 18 Září 2018 07:41
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 606