Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Evangelium podle Jaroslava Foglara PDF Tisk Email
Pátek, 19 Leden 2018 08:00

Česká křesťanská akademie - místní pobočka Třebíč a Katolické gymnázium Třebíč pořádají besedu nad knihou doc. Pavla Hoška, Ph.D. Evangelium podle Jaroslava Foglara ve středu 24. ledna 2018 v 19 hodin v aule. Katolického gymnázia.

„Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než jinde plují. Slyšíš tu píseň větrů v korunách borovic? Slyšíš tu píseň dálek závratných? Večer oheň táborový pak do tmy zasvítí a vyvolá v tobě pocity, které otřesou tvou duší.“ Těmito slovy mě kdysi uhranul, poranil a rozjitřil Jaroslav Foglar.

Ano, Foglar dokázal rozjitřit touhu. Dokázal to jako málokdo. Ale nedokázal ji naplnit. Otevřel ve mně hlubiny, o kterých jsem neměl tušení.

Celý článek...
 
Lékaři bez hranic poděkovali obyvatelům Třebíče PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Leden 2018 08:32

V listopadu loňského roku uspořádala radnice v rámci projektu Zdravé město přednášku s MUDr. Tomášem Šebkem z organizace Lékaři bez hranic, který byl na misi v Jižním Súdánu.

Přednáška se konala v knihovně a měla velikou účast. Vstupné bylo dobrovolné a doktor Šebek zde také pokřtil svoji novou knihu Africká zima. Veškerý výtěžek z přednášky ve výši 3.484 korun byl věnován na konto apolitické humanitární celosvětové organizace Lékaři bez hranic. Ti všem obyvatelům města poděkovali za pomoc formou děkovného listu.

Irini Martakidisová

 
Rekordní návštěvnost na EDU PDF Tisk Email
Středa, 17 Leden 2018 15:03

Celkem infocentra a provozy Skupiny ČEZ ohlásily návštěvnický rekord. Dohromady je navštívilo 224 tisíc lidí. Na prvním místě s téměř sto tisíci turisty skončil jeden z „divů České republiky“ -  Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně. Jaderné elektrárny se umístily na druhém místě. „Skoro sedmdesát tisíc lidí, kteří do Dukovan a Temelína loni dorazili, je výborné číslo. Cestovní ruch je pro oba regiony velmi důležitý a jsem rád, že jako vyhledávané turistické cíle ho pomáháme rozvíjet. Svým zaměřením přispíváme i k technickému vzdělávání, které je důležité pro know-how celé země,“ konstatuje ředitel divize jaderná energetika a člen představenstva společnosti ČEZ Bohdan Zronek.

Infocentrem Dukovany prošlo od jeho otevření v roce 1994 už neuvěřitelných 644 391 návštěvníků. Největší skupinu návštěvníků za loňský rok tvořili tradičně studenti základních a středních škol.

Celý článek...
 
Jízda bez povinného ručení se nevyplácí PDF Tisk Email
Úterý, 16 Leden 2018 16:04

V prosinci jsme informovali o novele zákona o pojištění vozidel. Tato novela je platná od 1. ledna 2018 a jejím obsahem je zpřísnění sankce za auta, za které majitelé a provozovatelé neplatí povinné ručení.

Povinné ručení se vztahuje na každé vozidlo, zapsané v registru, kromě aut vyřazených z provozu (jsou v tzv. depozitu), aut zaniklých, neboli trvale vyřazených, vyvezených do jiného státu nebo odcizených (když je po vozidle vyhlášeno pátrání policií).

Ministerstvo financí stanovilo výši denní sazby sankce za nepojištěné auto. Sankce bude vymáhat Česká kancelář pojistitelů. Výše sankce je odvislá od počtu nepojištěných dnů a liší se také zdvihovým objemem válců motoru.Například za nepojištěnou motorku se zdvihovým objemem válců motoru nad 500 cm3 zaplatí vlastník nebo provozovatel denně 25 korun. Měsíčně je to 775 korun a za celý rok bez pojištění pak 9.125 korun. Za nepojištěné osobní auto s objemem válců motoru od 1850 cm3 do 2500 cm3 je to denně 65 korun, měsíčně 2.015 korun a za rok 23.725 korun. U autobusů je pak roční sazba od 56 do 105 tisíc. Povinné ručení se týká samozřejmě také elektromobilů. U těch není sankce stanovena na základě zdvihového objemu válců motoru, ale podle výkonu v kilowattech.

Celý článek...
 
Nový web informuje o obchvatu města PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Leden 2018 14:38

V pondělí 15. ledna spustila radnice nové webové stránky obchvat.trebic.cz, s cílem předat obyvatelům Třebíče co nejvíce informací o připravované stavbě, přehledně a jednoduše. Součástí webu je také mapa s možností velkého přiblížení, kde jsou vyznačeny dříve zvažované varianty i finální trasa. Ke každé trase nechybí ani stručná legenda.

„Obchvat bude stavět stát, prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic a je součástí transportní trasy pro přepravu nadrozměrných nákladů při výstavbě pátého bloku elektrárny Dukovany. Jenom v našem kraji znamená tento transport úpravy trvalého charakteru na mnoha místech. Do roku 2029 musí být vybudován obchvat Jihlavy, Velkého Beranova, Brtnice, Zašovic, Třebíče a Slavětic,“ uvedl místostarosta Vladimír Malý.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 566