Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Stát opraví část silnice směrem na Vladislav PDF Tisk Email
Neděle, 28 Květen 2017 00:00

Odbor dopravy a h služeb upozorňuje řidiče, že na silnici I/23 v úseku od konce Třebíče směrem k Vladislavi k lokalitě Táborský mlýn bude probíhat oprava

Termín opravy je od 29. května do 15. srpna, provoz zde bude řízen semafory.

Investorem opravy je Ředitelství silnic a dálnic.

Irini Martakidisová

 
Kubíček se vrací PDF Tisk Email
Sobota, 27 Květen 2017 00:00

Česká křesťanská akademie - místní pobočka Třebí a yKatolické gymnázium Třebíč pořádají přednášku na téma: Výtvarné umění a víra

Cílem přednášky není podat přehled křesťanského výtvarného umění, ani jeho dějin. Spíše chce nastínit vztahy, souvislosti a vazby mezi vírou a výtvarným uměním, respektive jak se víra může promítnout do umělecké tvorby, jak může ovlivnit tvorbu konkrétního autora. Zaměřuje se spíše na moderní a soudobé umění, na několika příkladech pak také přináší srovnání pojetí určitého tématu v některých etapách umění.

Celý článek...
 
1.blok EDU přifázován PDF Tisk Email
Pátek, 26 Květen 2017 00:00

Už ve středu večer energetici ukončili plánované odstávky a obnovili výrobu elektrické energie z 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. V pondělí byla v reaktoru po 122 dnech obnovena řízená štěpná řetězová reakce, které předcházelo několikadenní ověřování a testování zařízení.  Během noci bylo připojeno druhé turbosoustrojí a plného výkonu 500 MW dosáhne blok do konce týdne.

V průběhu odstávky museli energetici provést velký rozsah činností, kontroly zařízení a zrealizovat 45 významných technických akcí. V souladu s plánem úspěšně proběhla například kontrola tlakové nádoby reaktoru, teplosměnných ploch parogenerátorů, výměna potrubních tras superhavarijních napajecích čerpadel nebo modernizace centrální čerpací stanice, která vyžadovala 50denní souběh odstávek dvou bloků.

Celý článek...
 
Pádili o sto šest PDF Tisk Email
Čtvrtek, 25 Květen 2017 00:00

Druhý ročník charitativního běhu Happy run se uskutečnil v sobotu 20. května za chladného větrného počasí, ale při rozehřátých lidských srdcích. Pro rodinu Řezáčových ze Studence, která se zotavuje ze zranění po vážné dopravní nehodě, bylo vybráno více než 200 tisíc korun a to také díky uživatelům mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

Cílem charitativního běhu bylo podpořit rodinu Řezáčových ze Studence. Milan, Lenka a dvouletý Milánek se následkem vážné dopravní nehody v prosinci roku 2011 dostali do velmi nepříznivé životní situace. Současný zdravotní stav matky, otce i dítěte aktuálně vyžaduje stálou péči a léčbu, která by jim mohla dopomoci k návratu do co nejkvalitnějšího života. Pro pomoc této rodině se rozhodlo více než 400 běžců, kteří se vydali na 12kilometrové, 6kilometrové nebo 1500metrové tratě, aby tak vyjádřili svoji účast a pomohli s životně důležitou rekonvalescencí.

Celý článek...
 
MANN+HUMMEL podruhé nejlepším Podnikem přátelským rodině PDF Tisk Email
Čtvrtek, 25 Květen 2017 00:00

Ve čtvrtek 18. 5. 2017 se v prostorách Horáckého divadla v Jihlavě uskutečnil slavnostní večer u příležitosti konání druhého ročníku soutěže „Podnik přátelský rodině“, jejímž organizátorem je Kraj Vysočina. Soutěž je určena všem zaměstnavatelům se sídlem na území Kraje Vysočina, kteří se aktivně podílí na slaďování rodinného a pracovního života svých zaměstnanců, zavádí prorodinná opatření a dbají na rovné příležitosti mužů a žen.

Do druhého ročníku soutěže se přihlásilo celkem 14 zaměstnavatelů, bez ohledu na jejich právní formu – od rodinných podniků a příspěvkových organizací až po nadnárodní společnosti. Podniky přátelské rodině volila odborná komise z řad představitelů Kraje Vysočina a zástupců podnikatelského sektoru, a to hned ve třech kategoriích: malý podnik do 25 zaměstnanců, střední podnik 26 – 250 zaměstnanců a velký podnik nad 250 zaměstnanců. Společnosti MANN+HUMMEL (CZ) v.o.s. a MANN+HUMMEL Service s.r.o. získaly již podruhé v řadě společné prvenství v kategorii velký podnik, a staly se tak opět nejlepším Podnikem přátelským rodině v Kraji Vysočina.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 527