Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Stát opraví most ve Sportovní ulici PDF Tisk Email
Sobota, 24 Březen 2018 00:00

V termínu od 3. dubna do 4. října bude probíhat oprava mostu přes řeku Jihlavu ve Sportovní ulici. Oprava bude probíhat ve dvou etapách, v první etapě od 3. října do 3. července se bude opravovat levá polovina mostu ve směru do Brna. Ve druhé etapě od 4. července do 4. října projde opravou pravá polovina ve směru do Brna.

Provoz na mostě zůstane zachován vždy na volné polovině mostu v jednom zúženém jízdním pruhu o minimální šířce 2,75 metru pro každý směr jízdy.

Irini Martakidisová

 
Velikonoce s Enery PDF Tisk Email
Pátek, 23 Březen 2018 08:11

Týden před Velikonocemi, o víkendu 24. - 25. března bude patřit dukovanské Infocentrum rodinám s dětmi. Speciální velikonoční exkurze budou přizpůsobeny rodinným návštěvám a doplněny o zážitkové vyprávění k velikonočním tradicím a zvykům. Chybět nebudou ani dílničky, ve kterých si budou moci malí i velcí zájemci nabarvit vajíčko, uplést vlastní pomlázku nebo nazdobit velikonoční perníčky.

Vánoční i velikonoční tematické víkendy se konají v Infocentru elektrárny pro velký zájem již poněkolikáté. V sobotu i v neděli budou v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany fungovat tvořivé dílny vedené studentským spolkem Halahoj z třebíčského katolického gymnázia. Malí i velcí návštěvníci si budou moci nabarvit klasické vajíčko nebo nazdobit perníkové vejce. Chlapci a tatínci se mohou vrhnout na pletení pomlázek, pro všechny bude připravena dílna na výrobu oblíbených květináčových zápichů.

Celý článek...
 
Dopravní chaos už je za dveřmi PDF Tisk Email
Pátek, 23 Březen 2018 07:57

V sobotu 24. března bude v křižovatce ulic Bedřicha Václavka a Jungmannova vybudován provizorní malý kruhový objezd, včetně značení na silnici. Město k opatření pro objížďku uzavřeného úseku Bráfovy třídy přistupuje v předstihu, protože předpověď očekává příznivé počasí a v sobotu dopoledne zde bude nižší intenzita dopravy.

V letošní etapě opravy Bráfovy třídy bude tato uzavřena od Nádražní ulice po Masarykovo náměstí a to od 3. dubna do 31. října. Objízdná trasa pro osobní auta a vozidla do 7,5 tuny na území Třebíče povede směrem od Jihlavy do Brna ulicemi 9. Května, U Kuchyňky, Táborská, Míčova a Rafaelova. Směrem z Brna do Jihlavy povede ulicemi Jungmannova, Bedřicha Václavka a Masarykovo náměstí.

V centru očekáváme zvýšenou intenzitu osobních aut i městské autobusové dopravy právě ulicí Jungmannova a pro zajištění plynulejšího provozu bude sloužit po celou dobu uzavírky provizorní kruhový objezd ve zmíněné křižovatce. Na křižovatce ulic Hrotovická a Kosmákova budou po celou dobu uzavírky umístěny přenosné semafory.

Celý článek...
 
V úterý ukončili výměnu paliva PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Březen 2018 08:29

V úterý ve 14 hodin skončila plánovaná výměna paliva v odstaveném reaktoru druhého výrobního bloku. Energetici podle plánu vyměnili 78 z celkových 349 kazet za čerstvé. V rámci odstávky dál pokračují plánované servisní a investiční práce.

Výměnu paliva energetici zahájili v pátek 16. března. Po čtyřech dnech nepřetržité práce dnes ve 14 hodin zavážku paliva úspěšně ukončili. Před samotným zavezením nových kazet vyvezli z aktivní zóny reaktoru druhého výrobního bloku 78 kazet, které zde tepelnou energii vyráběly 5 let, a zbylé kazety úplně přeskládali. Vyvezené palivo přesunuli odborníci do bazénu skladování, umístěného hned vedle reaktoru. Zde palivo v průběhu následujících šesti let vychladne. Poté jej pracovníci elektrárny uloží do kontejneru CASTOR a převezou do meziskladu.

Celý článek...
 
Alfred Weber, prezident a generální ředitel, odchází ze společnosti MANN+HUMMEL PDF Tisk Email
Úterý, 20 Březen 2018 10:00

Thomas Fischer a Manfred Wolf, zmocněnci společníků skupiny MANN+HUMMEL, a generální ředitel Alfred Weber se dohodli na ukončení spolupráce. Alfred Weber již v létě roku 2017 vyloučil možnost prodloužení smlouvy po roce 2018 a nyní z osobních důvodů požádal o zproštění od dalšího plnění svých úkolů.

S okamžitou účinností odstupuje ze své funkce. Až do ustanovení nástupce za Alfreda Webera budou podnik řídit členové obchodního vedení skupiny v úzké vzájemné součinnosti s oběma zmocněnci společníků.

„Osobně a také jménem společníků a členů obchodního vedení Alfredu Weberovi bezvýhradně děkuji za jeho vynikající práci. Během devíti let, kdy stál v čele skupiny MANN+HUMMEL, se pan Weber zásadním způsobem zasloužil o další významný rozvoj našeho podniku,“ ocenil práci pana Webera Thomas Fischer, předseda dozorčí rady skupiny MANN+HUMMEL. „Během této doby se více než zdvojnásobil obrat a stejně potěšujícím způsobem se vyvíjel také zisk společnosti.”

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 576