Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny
Stíny
Stíny 4. dubna PDF Tisk Email
Sobota, 04 Duben 2020 06:41

Vloupání do rodinného domu

Policisté řeší případ vloupání do rodinného domu, ke kterému došlo v obci Nové Syrovice. Čin byl spáchán v druhé polovině března. Pachatel vnikl do domu, kde odcizil šperky, nářadí a další věci. Způsobil tak předběžně vyčíslenou škodu deset tisíc korun. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Pachatel se dopustil trestného činu krádeže, případ policisté prověřují.

Jana Kroutilová

 
Stíny 3. dubna PDF Tisk Email
Pátek, 03 Duben 2020 00:00

Zůstaly mu oči pro pláč

Obětí podvodníka se stal muž z Třebíčska, který si objednal a předem zaplatil za zboží, které ale neobdržel. Na konci března zareagoval na inzerát nabízející na internetovém portálu k prodeji grafickou kartu za částku přes pět tisíc korun. Muž se s prodávajícím dohodl a zaslal na jeho účet peníze. Zboží ale neobdržel, prodávající s ním přestal komunikovat a nebyly mu vráceny ani již zaplacené peníze. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a opětovně apelují na občany, aby byli při nakupování zboží prostřednictvím internetu obezřetnější a zvažovali rizika, která platba předem přináší.

Opilec s více než třemi promile

Ve středu 1. dubna zajistili policisté muže, který měl přes tři promile alkoholu. Před sedmou hodinou večer byl na ulici Ruská v Třebíči, kde ležel na trávě u chodníku.

Celý článek...
 
Stíny 1. dubna PDF Tisk Email
Středa, 01 Duben 2020 07:48

Opilý měl přes dvě promile alkoholu

V pondělí 30. března přijali policisté před jednou hodinou v noci oznámení od ženy, která měla obavu o svého známého. Z telefonické komunikace s ním totiž vyplynulo, že by si mohl chtít ublížit. Do obce na Moravskobudějovicku vyjela policejní hlídka. Policisté zjistili, že je muž pod vlivem alkoholu a měl zdravotní obtíže, proto přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,26 promile alkoholu. Po lékařském vyšetření opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Boural a nemá řidičský průkaz

Dopravní nehodou skončila včera jízda řidiče, který usedl za volant bez řidičského průkazu a vyjel s vozidlem, které nemá platnou technickou kontrolu.

Aktualizováno Sobota, 04 Duben 2020 06:43
Celý článek...
 
Stíny 31. března PDF Tisk Email
Úterý, 31 Březen 2020 15:57

Řidič byl pod vlivem alkoholu

Policisté řeší případ řidiče, který měl přes dvě promile alkoholu. Pětadvacetiletý muž jel s vozidlem VW Polo a před jednou hodinou v noci ho v Třebíči na ulici 9. května zastavili strážníci. Na místo byli přivoláni policisté, kteří u řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,02 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky a požití alkoholu řidič i přiznal. Opilému muži policisté zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Jana Kroutilová

 
Za porušování opatření hrozí vysoké pokuty PDF Tisk Email
Pondělí, 30 Březen 2020 00:00

Policisté denně provedou více než jeden tisíc kontrol

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v rámci běžného výkonu služby denně provádějí kontroly dodržování všech opatření, která souvisejí se současným nouzovým stavem. Kontroly z naší strany se týkají všech oblastí dotčených karanténními nebo mimořádnými opatřeními – kontroly provozoven, nošení roušek, dodržování karantény, volný pohyb osob na veřejných prostranstvích.

Jen během včerejšího dne a noci jsme provedli v kraji 1 269 takových kontrol. Na integrovaném operačním středisku přijímáme také denně různá oznámení, která se týkají možného porušení mimořádných opatření, včetně podezření na nedodržování karantény. Všechny oznámení policisté důkladně prověřují. Včera jsme přijali třináct oznámení na možné porušení karantény a nenošení roušky – v sedmi případech byla po prověření tato oznámení negativní. V pěti případech policisté zjistili porušení krizových nebo mimořádných opatření. Všechna tato protiprávní jednání jsme zadokumentovali jako přestupek a oznámili příslušným správním orgánům.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 583