Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny
Stíny
Stíny 20. ledna PDF Tisk Email
Neděle, 21 Leden 2018 13:38

Z garáže zmizel terénní motocykl

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality z územního odboru Třebíč  prověřují okolnosti krádeže, která se stala v přesně nezjištěnou dobu v průběhu pondělí nebo úterý tohoto týdne, a to od večerních hodin 15. ledna do ranních hodin 16. ledna. Neznámý pachatel se po vypáčení plechových vrat a odstranění zámku petlice vloupal do garáže na ulici Táborská v Třebíči. Z garáže  odcizil terénní motocykl Kawasaki KX 450F zelenobílé barvy. Kromě této krádeže neznámý pachatel  poškodil zámek a přestřihl petlici na plechových vratech u druhé garáže, ze které nic neodcizil. Ve stejné lokalitě pak ještě poškodil vrata u třech dalších garáží. Dovnitř těchto garáží se mu vniknout nepodařilo. Celková způsobená škoda bude upřesněna v průběhu dalšího šetření. Kriminalisté místo ohledali a zajistili upotřebitelné stopy. Současně vyhodnocujeme dostupné kamerové záběry z okolí místa činu, které by mohly pomoci ustanovit podezřelé osoby, které mají vloupání na svědomí. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním.

Dana Čírtková

 

 
Stíny 19. ledna PDF Tisk Email
Pátek, 19 Leden 2018 07:50

Řídil perník

Třebíčtí policisté zastavili ve středu 17. ledna krátce před desátou hodinou večer na ulici Cyrilometodějská v Třebíči osobní automobil Hyundai Getz. Řidičem vozidla byl čtyřiatřicetiletý muž z Třebíčska. Součástí kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Dechová zkouška byla negativní. Opačně tomu však bylo u testu na drogy, který vykázal přítomnost amfetaminu. Podrobit se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž odmítl. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Stanislava Miláčková

 

Aktualizováno Pátek, 19 Leden 2018 07:59
 
Včera horor na dálnici PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Leden 2018 08:10

Dálnice byla opakovaně neprůjezdná v obou směrech v důsledku silně zledovatělé vozovky. Problémy se týkaly zejména úseku od 90. kilometru ve směru jízdy na Brno, kde navíc zkomplikovala situaci v 19.00 hodin dopravní nehoda kamionu a osobního auta,  kdy havarovaný kamion zůstal vzpříčený přes celou vozovku a vozovka byla neprůjezdná. Kolem půl jedenácté večer byl směr na Brno průjezdný ale pouze se zvýšenou opatrností.

Provoz se odpoledne zastavil i ve směru na Prahu. Na 104. ve směru na Prahu se odpoledne a v podvečer vytvořila kolona vozidel, která se na zledovatělé vozovce nedokázala rozjet. Stejné problémy byly na dálnici ve směru na Prahu v km 119 – 139, kde se tvořily kolony v důsledku zledovatělé vozovky.

Celý článek...
 
Stíny 16. ledna PDF Tisk Email
Úterý, 16 Leden 2018 07:49

Opilý řidič jezdil městem

V sobotu 13. ledna krátce po dvaadvacáté hodině kontrolovali strážníci Městské policie Třebíč řidiče osobního vozidla značky Mazda, který řídil osobní vozidlo z ulice V. Nezvala na Komenského náměstí v Třebíči. Na náměstí vozidlo z důvodu silniční kontroly zastavila hlídka strážníků. Strážníci provedli u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Proto strážníci na místo přivolali policisty. Přivolaná policejní hlídka vyzvala šestadvacetiletého řidiče k provedení odborného měření ke zjištění hodnoty alkoholu v dechu. Výsledek byl pozitivní - 2,01 promile alkoholu v dechu a 2,05 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a nežádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přepadení s překvapivým koncem

Uplynulý čtvrtek 11. ledna dopoledne kolem půl jedenácté hodiny přijali policisté na integrovaném operačním středisku na lince tísňového volání 158 oznámení, že na okraji Třebíče byla přepadena čtyřiatřicetiletá žena, kterou neznámý muž vytáhl z osobního vozidla, vozidlo ji  odcizil a poté s ním odjel neznámo kam.

Aktualizováno Neděle, 21 Leden 2018 13:43
Celý článek...
 
Stíny 15. ledna PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Leden 2018 10:13

Maření výkonu úředního rozhodnutí

Policisté z obvodního oddělení v Náměšti nad Oslavou zastavili v pátek 12. ledna kolem půl jedné odpoledne na ulici Nádražní v Náměšti nad Oslavou osobní automobil Škoda Felicia. Řidičem vozidla byl dvaačtyřicetiletý muž z Třebíčska. Při kontrole policisté zjistili, že muž má městským úřadem od prosince loňského roku vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to na dobu šesti měsíců. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což dvaačtyřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Stanislava Miláčková

 

Aktualizováno Pátek, 19 Leden 2018 07:53
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 458