Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny
Stíny
Stíny 19. dubna PDF Tisk Email
Pátek, 19 Duben 2019 08:02

Dopadli sprejera

Policisté objasnili případ poškození dvou objektů, ke kterému došlo v březnu v Třebíči. Z neděle 17. března na pondělí posprejoval pachatel na ulici Mezníkova fasádu domu, kterou poškodil půlmetrovým nápisem. Ve stejné lokalitě posprejoval černým nápisem ještě omítku rodinného domu. Majitelům obou objektů tak vznikla škoda. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat a po pachateli pátrat. Místa činu ohledali a zadokumentovali. Na základě šetření se policistům podařilo podezřelého muže dopadnout. Jedná se o devatenáctiletého mladíka, kterému policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Jana Kroutilová

 
Stíny 18. dubna PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Duben 2019 07:19

Řídil auto přes zákaz

Ze spáchání trestného činu a přestupků je podezřelý jednadvacetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno, a navíc byl pod vlivem drog. V úterý 16. dubna jel před třetí hodinou odpoledne v Jemnici s automobilem Honda po ulici Tyršova. Na vozidle byly umístěny registrační značky evidované pro zaniklé vozidlo Škoda Felicia. Řidičem byl muž, která má uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2021. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění přítomnosti návykových látek ale ne. Provedený test byl u řidiče pozitivní na marihuanu a metanfetamin. Lékařskému vyšetření se muž bezdůvodně odmítl podrobit. Další jízdu mu policisté zakázali. Registrační značky zajistili. Jednadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují. Dále se řidič dopustil přestupků na úseku dopravy, také ty policisté šetří.

Řidič pod vlivem alkoholu

V úterý 16. dubna prováděli policisté v odpoledních hodinách dohled nad silničním provozem v lokalitě obce Lipník.

Celý článek...
 
Stíny 17. dubna PDF Tisk Email
Středa, 17 Duben 2019 08:25

Na své děti muži neplatí výživné

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy padesátiletému muži z Moravskobudějovicka. V době od začátku loňského roku si neplní vyživovací povinnost na svoje dvě dcery. Na dívky ve věku šestnáct a osmnáct let má měsíčně přispívat částkou přes šest tisíc korun a celkově tak dluží necelých sto tisíc korun.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý také jednačtyřicetiletý muž z Třebíčska. Vyživovací povinnost si neplní na svého syna a dceru. Na šestnáctiletého chlapce a sedmnáctiletou dceru finančně nepřispívá od konce roku 2017. V daném období muž výživné zaplatil pouze v několika případech. Celkově dluží přes dvacet tisíc korun. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Oba případy policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Samovolné rozjetí vlaku je jen přestupkem

Případem, který se stal 19. února letošního roku krátce před devátou hodinou ranní na železniční jednokolejné trati Studenec – Křižanov, se zabývali policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí.

Aktualizováno Pátek, 19 Duben 2019 09:10
Celý článek...
 
Stíny 16. dubna PDF Tisk Email
Úterý, 16 Duben 2019 07:08

Opilci za volantem

Ze spáchání trestného činu jsou podezřelí dva muži, kteří řídili o víkendu vozidlo s téměř dvěma promile alkoholu v dechu. V neděli 14. dubna zastavili policisté po třetí hodině odpoledne v obci Bítovánky automobil Opel Astra a jeho dvaačtyřicetiletému řidiči naměřili při dechové zkoušce hodnotu 1,66 promile alkoholu. O den dříve, v sobotu 13. dubna, řídil opilý třiašedesátiletý muž vozidlo Škoda Felicia. Řidič byl zastaven v Třebíči na ulici Heliadova a měl 1,95 promile alkoholu v dechu. Ani jeden z mužů již v další jízdě nesměl pokračovat a oba přišli o řidičský průkaz. Podezřelí jsou ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případy policisté dále prověřují.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Pátek, 19 Duben 2019 09:10
 
Stíny 15. dubna PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Duben 2019 06:16

Důchdce zastavil o strom

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 13. dubna kolem půl osmé večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/360 v katastru obce Rudíkov. Řidič s osobním vozidlem značky Citroen C5 projížděl po pozemní komunikaci ve směru jízdy od Třebíče směrem k Velkému Meziříčí. Při projíždění přímého úseku se plně nevěnoval řízení motorového vozidla a vyjel s vozidlem vlevo mimo pozemní komunikaci do silničního příkopu, kde přední částí vozidla narazil do vzrostlého ovocného stromu. Ke zranění šestašedesátiletého řidiče ani jiných osob při dopravní nehodě nedošlo. Na místě dopravní nehody byla u řidiče provedena dechová zkouška na případné zjištění alkoholu  s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle a na ovocném stromu v celkové výši přesahující 23 000 korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Dana Čírtková

 

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Duben 2019 07:27
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 527