Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny
Stíny
Stíny 20. srpna PDF Tisk Email
Pondělí, 20 Srpen 2018 07:36

Vloupal se do rodinného domu

Třebíčští policisté prověřují případ, který se stal v době od 16. do 18. srpna v Třebíčí na ulici Ruská. Neznámý pachatel se zde vloupal do jednoho z tamních rodinných domů, ze kterého odcizil velké množství šperků, starožitnosti, příruční trezor a finanční hotovost, čímž jejich majiteli způsobil škodu převyšující 100 tisíc korun. Přivolaní policisté místo trestného činu ohledali, zajistili stopy a v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež vloupáním, za což pachateli v případě dopadení hrozí až pět let vězení.

David Linhart

 
Stíny 18. srpna PDF Tisk Email
Sobota, 18 Srpen 2018 06:25

Poškodil zařízení na železnici a z místa ujel

Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč zadokumentovali případ, kdy někdo poškodil železniční zabezpečovací zařízení v obci Vladislav na Třebíčsku. Oznámení o jeho poškození jsme přijali na lince 158 ve čtvrtek kolem osmé hodiny ranní. Na místo vyjeli policisté z dopravního inspektorátu Třebíč, kteří prvotním šetřením zjistili, že dosud nezjištěný řidič s nezjištěným vozidlem v době od 15. srpna do 16. srpna vyjel s vozidlem vlevo mimo pozemní komunikaci, kde narazil do železničního zabezpečovacího zařízení, které poškodil. Z místa dopravní nehody odjel, aniž by dopravní nehodu oznámil. Na zařízení vznikla hmotná škoda ve výši 20 000 korun. Po nárazu zůstalo poškozené zařízení funkční. Po neznámém řidiči, který škodu způsobil, policisté pátrají.

Dana Čírtková

 
Stíny 17. srpna PDF Tisk Email
Pátek, 17 Srpen 2018 00:00

Opilá budila veřejné pohoršení

V úterý 14. srpna ve večerních hodinách jsme přijali oznámení, že se v zámeckém parku v Jaroměřicích nad Rokytnou vyskytuje žena, která zde budí svým chováním veřejné pohoršení. Žena byla v podnapilém stavu a vulgárními výrazy pokřikovala na kolemjdoucí. Na místo byla vyslána policejní hlídka, která zjistila, že se jedná o jednapadesátiletou ženu, která po upozornění svého jednání zanechala a ze zámeckého parku odešla.  Po chvíli se ale na místo znovu vrátila a pokračovala v nevhodném chování. Na opětovnou výzvu policistů, aby upustila od protiprávního jednání, žena nijak nereagovala, proto byla zajištěna a převezena do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě k vystřízlivění.

Dana Čírtková

 
Stíny 16. srpna PDF Tisk Email
Čtvrtek, 16 Srpen 2018 07:07

Na své děti neplatí výživné

Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Náměšťska, který neplatí výživné na svoje děti. Výživné nehradí na své dva syny ve věku devět a dvanáct let. Na chlapce má měsíčně platit celkem čtyři tisíce korun. V období od loňského podzimu však danou částku platí pouze částečně a dluží tak necelých čtyřicet tisíc korun. Výživné muž neplatil ani v minulosti a z předchozí dlužné částky pětapadesáti tisíc korun dosud zaplatil pouze přes dva tisíce korun. Svým jednáním čtyřiatřicetiletý muž děti vydal nebezpečí nouze. Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy, případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Pondělí, 20 Srpen 2018 07:38
 
Stíny 15. srpna PDF Tisk Email
Středa, 15 Srpen 2018 05:21

Dopadli zloděje

Policisté objasnili krádež, ke které došlo v květnu v třebíčském zábavním podniku. V nočních hodinách byla v klubu mladá žena, která si svoji kabelku na chvíli odložila a dostatečně si ji nehlídala. Této situace využil pachatel a kabelku odcizil. Majitelka v ní měla uloženou peněženku s finanční hotovostí, klíče, platební kartu a doklady, ženě vznikla škoda bezmála tři tisíc korun. Když okradená žena zjistila, že kabelku nemá, obrátila se na policii a policisté začali případ šetřit. Na základě prověřování se jim podařilo podezřelého muže vypátrat. Jedná se o osmnáctiletého mladíka, kterému policisté na základě shromážděných důkazů sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Sobota, 18 Srpen 2018 06:29
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 488