Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny
Stíny
Stíny 13. listopadu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 08:12

Krádež nafty policisté objasnili

Policisté objasnili případ krádeže pohonných hmot ze zaparkovaného nákladního vozidla. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci dvěma mužům ve věku jednadvacet a třiadvacet let, oba z Třebíčska. Na podzim vnikli společně do areálu bývalého hospodářského objektu v obci u Moravských Budějovic. Muži navrtali nádrž u zaparkovaného nákladního vozidla Fiat a odčerpali z něho naftu v hodnotě přes tři tisíce korun. Dále muži odcizili autorádio a další věci. Poškozením vozidla způsobili škodu přibližně deset tisíc korun.

Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Na základě šetření oba podezřelé muže dopadli. Policisté zajistili předměty, které byly použity ke spáchání činu, i část odcizených věcí, které si převzal zpět jejich majiteli. Na základě shromážděných důkazů sdělili oběma mužům podezření ze spáchání dvou trestných činů. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Jana Kroutilová

 
Stíny 12. prosince PDF Tisk Email
Středa, 12 Prosinec 2018 00:00

Zlodějka se vloupala do rodinného domu

Policisté objasnili případ vloupání do rodinného domu, ke které došlo v Jemnici. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů třiadvacetileté ženě z Jindřichohradecka. Žena je podezřelá ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Na přelomu jara a léta vnikla po rozbití okna do rekonstruovaného domu a odcizila vrtačky, rychlovarnou konvici, nafukovací matrace a další nářadí i jiné věci. Při krádeži vznikla majiteli škoda kolem deseti tisíc korun. Případ byl následně oznámen policii a policisté ho začali prověřovat. Na základě šetření se jim podařilo podezřelou třiadvacetiletou ženu vypátrat a dopadnout. Zajistili i část odcizených věcí, které si převzal zpět jejich majitel. Policisté ženě sdělili podezření ze spáchání trestných činů, případ řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Krádeže policisté objasnili

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů mladíkovi, který odcizil v Moravských Budějovicích jinému muži peníze a ženě z kabelky peněženku.

Celý článek...
 
Stíny 11. prosince PDF Tisk Email
Úterý, 11 Prosinec 2018 07:46

Řídil pod vlivem drog

V neděli 9. prosince zastavili policisté po šesté hodině večer vozidlo Citroen, které jelo ve směru od obce Dalešice na Rácovice. Řidičský průkaz řidič při kontrole nepředložil. Policisté zjistili, že se jedná o osmadvacetiletého muže. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test ukázal přítomnost amfetaminu. Řidič se dále bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření a dopustil se tak dalšího přestupku. Požití drog před jízdou přiznal. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté dále šetří.

Jana Kroutilová

 
Stíny 10. prosince PDF Tisk Email
Pondělí, 10 Prosinec 2018 06:57

Alkohol za volantem

V sobotu 8. prosince před jedenáctou hodinou dopoledne prováděli policisté z obvodního oddělení Hrotovice běžnou silniční kontrolu v obci Odunec, při které zastavili osobní automobil Škoda Roomster, který řídil šestatřicetiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedly dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,36 promile. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Poté událost zadokumentovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až roční vězení.

David Linhart

 

Aktualizováno Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 08:19
 
Stíny 8. prosince PDF Tisk Email
Sobota, 08 Prosinec 2018 09:54

Agresívní opilec

Ve čtvrtek 6. prosince přijali policisté před desátou hodinou večer na tísňové lince 158 oznámení od ženy, která měla obavu ze svého opilého a agresivního příbuzného. Do obce nedaleko Třebíče okamžitě vyjela policejní hlídka. Po příjezdu policisté učinili opatření, aby již ze strany čtyřicetiletého muže nemohlo docházet k dalšímu agresivnímu jednání. Na základě šetření zjistili, že opilý muž vyhazoval věci ven z bytu, dále ženu urážel a vyhrožoval jí. Slovně napadal i dalšího příbuzného. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 3,01 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 08:19
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 506