Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny
Stíny
Stíny 25. července PDF Tisk Email
Úterý, 25 Červenec 2017 07:09

Usedl za volant opilý

Opilého řidiče odhalili policisté v neděli 23. července v Třebíči. Osmadvacetiletý muž jel po třetí hodině v noci s vozidlem Ford Focus ve směru z ulice Nad Zámkem na Václavské náměstí, kde automobil zastavila policejní hlídka. U zjevně opilého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,92 promile alkoholu. Také další dvě zkoušky u něho byly pozitivní s hodnotami kolem dvou promile. Policisté opilému řidiči pokračovat v jízdě zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Požití alkoholu před jízdou muž přiznal, vypil několik piv. Mladý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, který policisté dále prověřují.

Vozidlo se několikrát přetočilo přes střechu

V neděli 23. července jela před čtvrtou hodinou odpoledne padesátiletá řidička vozidla Fiat po silnici v katastru obce Předín ve směru od Štěmněch.

Celý článek...
 
Kriminalita na Vysočině se snížila o téměř deset procent PDF Tisk Email
Pondělí, 24 Červenec 2017 07:50

Objasněnost v Kraji Vysočina dosáhla v prvním pololetí více než 56,5 procent

Kraj Vysočina se řadí dlouhodobě mezi čtyři nejbezpečnější regiony v rámci celé České republiky. Nejvyšší objasněnosti – více než jednašedesáti procent – dosahují letos za první pololetí policisté na územním odboru ve Žďáru nad Sázavou. Vyplývá to ze statistiky kriminality za první pololetí letošního roku.

V Kraji Vysočina vyšetřovali policisté za první pololetí letošního roku celkem 2 946 trestných činů, což je ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku o 316 případů méně. Meziročně jde o snížení nápadu trestné činnosti o 9,69 procenta. Letos se za prvních šest měsíců podařilo v našem kraji objasnit 1 665 trestných činů a objasněnost tak dosáhla 56,52 procenta. V prvním pololetí letošního roku se policistům podařilo dodatečně objasnit dalších 353 trestných činů. Jde o případy, které se staly v předchozích letech.

Celý článek...
 
Stíny 23. července PDF Tisk Email
Neděle, 23 Červenec 2017 14:43

Těžká dopravní nehoda u Želetavy

Dnes krátce po čtrnácté hodině přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 za obcí Želetava směrem na Jihlavu. Došlo zde k čelnímu střetu dvou osobních vozidel - Peugeot 3008 a VW Touran. Z prvotního oznámení vyplývalo, že v místě je větší počet zraněných. Na místo byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému.

Silnice byla v místě střetu zcela neprůjezdná a prioritou zasahujících složek bylo co nejrychleji poskytnout pomoc zraněným osobám a přepravit je do zdravotnických zařízení. Nehoda si vyžádala devět zraněných osob.  Ve vozidle Peugeot 3008 cestovalo v době nehody pět osob, ve druhém vozidle VW Touran cestovaly čtyři osoby. Sedm osob bylo zraněno těžce a dvě lehce. Obě vozidla měla českou registrační značku a ve vozidlech cestovali státní příslušníci České republiky. V případě jednoho řidiče byla provedena na místě dechová zkouška s negativním výsledkem. Druhý řidič nebyl  vzhledem k  rozsahu zranění schopen dechové zkoušky, proto byl cestou integrovaného operačního střediska zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Celý článek...
 
Stíny 22. července PDF Tisk Email
Sobota, 22 Červenec 2017 10:19

Nedal přednost a zrušil dvě auta

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 20. července kolem půl šesté večer oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II/351 mezi obcemi Třebenice a Dalešice, v prostoru čtyřramenné křižovatky se silnicí III/35121 v katastru obce Valeč. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla Mazda projížděl po vedlejší silnici a jel ve směru od obce Plešice do křižovatky se silnicí II/351. Při vjíždění do křižovatky z dosud nezjištěných příčin nerespektoval svislou dopravní značku "dej přednost v jízdě" a vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projíždělo vozidlo Škoda Superb. Došlo ke střetu obou vozidel. Obě vozidla byla po střetu odhozena mimo komunikaci do pole, kde se vozidlo Škoda Superb přetočilo na levý bok a vozidlo Mazda na střechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičů obou vozidel, kteří byli převezeni vozidlem zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení, odkud byli po ošetření propuštěni. Ke zranění jiných osob při dopravní nehodě nedošlo. Policisté provedli u obou řidičů dechové zkoušky s negativními výsledky. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na zúčastněných vozidlech v celkové výši přesahující 350 000 korun. Další okolnosti nehody jsou předmětem policejního šetření.

Dana Čírtková

 

Aktualizováno Úterý, 25 Červenec 2017 07:14
 
Stíny 21. července PDF Tisk Email
Pátek, 21 Červenec 2017 05:45

Řídil i přes zákaz řízení

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý sedmadvacetiletý muž, kterého přistihla ve středu 19. července kolem půl sedmé ráno policejní hlídka při řízení motocyklu. Muž byl trestním příkazem Okresního soudu v Třebíči z dubna letošního roku odsouzen pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mimo jiné k trestu zákazu činnosti řízení všech motorových vozidel na dobu na dobu čtrnácti měsíců, tedy až do července příštího roku. Policisté z obvodního oddělení v Náměšti nad Oslavou muže kontrolovali při jízdě na motocyklu v chatové oblasti v katastru obce Kuroslepy. Muž jel na motocyklu bez registrační značky. Policisté u motocyklisty provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Policisté zahájili úkony trestního řízení a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení.

Dana Čírtková

 

Aktualizováno Pondělí, 24 Červenec 2017 07:54
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 430