Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
S prominutím 28. dubna PDF Tisk Email
Pátek, 28 Duben 2023 09:18

V Třebíči se připravuje spalovna odpadu
Už delší dobu se proslýchá, že v Třebíči se bude stavět spalovna komunálního odpadu. Na čtvrteční tiskové konferenci vedení města tento záměr redaktorovi iHoNem piotvrdil starosta Pavel Pacal. Tvrdil ovšem, že město o záměru nic moc neví. Nositelem tohoto projektu a investorem má být soukromá společnost, odpadové hospodářství je v režii svazku obcí. „Měla by to být společnost, která vlastní teplovody, jinak by to nemělo smysl“, tvrdil Pacal.

Spalovnu komunálního odpadu pro velké území již někdy v roce 2016 odmítli jihlavští občané v místním referendu. Spalovna měla stát v blízkosti průmyslového závodu, který občany sužuje výpary. V Třebíči by měla stát tato spalovna v těsné blízkosti města v průmyslové zóně, ovšem na katastru Kožichovic. Jestliže by tomu tak bylo, exhalacemi by Třebíč nebyla přímo zasažena, patrně ani obec Kožichovice. Díky převažujícím směrům větru by však v úvahu připadala Vladislav a okolní obce. Starosta Pacal připustil, že o záměru spalovny jednal se starostou Kožichovic. Ten jednání potvrdil. Obec však podporu tomuto záměru nevyjádřila.

Aktualizováno Pátek, 28 Duben 2023 14:18
Celý článek...
 
S prominutím 4. dubna PDF Tisk Email
Úterý, 04 Duben 2023 13:43

Skončil v Horáckých novinách

Petra Chňoupka přivedl do redakce Horáckých novin v roce 1995 tehdejší šéfredaktor Jan Schwarz. Vstupenkou byl zájem o historii. „Pravopis se doučí,“ mínil tehdy šéfredaktor. Nedoučil. Nebyl ani schopen složit přijímací zkoušky ke studiu žurnalistiky. A nic na tom nezměnil ani jeho další šéf, pedagog Ivo Nechvátal.

Dnes devětačtyřicetiletý Chňoupek se marně snažil prorazit na politickém poli. Začal Mandlerovou LDS, přes ODA se stěhoval do US-DEU. Poté našel azyl ve STANu. Volný pád zakončil v Moravském zemském hnutí. Úspěchem snad zle označit post zastupitele v malé obci Mastníku.

Synovec totalitního ministra Bohumila Chňoupka zastával podivně levicové názory. Z diskuzí s oponenty pod články a na sociálních sítích čišel zamindrákovaný špatně skrývaný moravský nacionalizmus.

Aktualizováno Úterý, 04 Duben 2023 14:00
Celý článek...
 
Jak volila Třebíč? PDF Tisk Email
Neděle, 15 Leden 2023 13:21

První kolo prezidentskýh voleb je za námi. Oproti minulým volbám jsou výsledky předvídatelnější. Přesto je zajímavé je trochu rozebrat, zejména ve vztahu k celostátním hodnotám.

Volební účast byla ve měsě Třebíč 69, 89%, tedy o 1,65% více než je celostátní hodnota (68,24%). To chválím.

V Třebíči vyhrál Andrej Babiš se ziskem 35,28%, dostal o 0,29% více než v republice. Petr Pavel byl druhý se ziskem 32,72% (oproti Babišovi o 2,56% méně), což je o 2,68% méně, než je republikový průměr. Je to poměrně malý rozdíl mezi levicovým populistou a občanským kandidátem, zejména na dříve „rudou Třebíč“. Levicové hlasy komunistů a socialistů posbíral především Andrej Babiš. Jenomže jich bylo jistě víc. Kde tedy zaparkovaly?

Zhruba půl procenta z nich oproti celostátnímu průměru si připsala Danuše Nerudová, získala 14,41%. Téměř procento jde na vrub konzervativního prolidoveckého Fišera. Skoro jedno procento navíc získal „okamurovec“ Bašta.

Aktualizováno Neděle, 15 Leden 2023 13:26
Celý článek...
 
Dopis v koši neskončil PDF Tisk Email
Středa, 14 Prosinec 2022 07:27

Dnes jsem cestoval MHD v Třebíči a utkvěl mi pohled na upozornění, které mi nějak nesedělo.

Žádáme cestující, aby při puštěné klimatizaci neotvíraly okna. Děkujeme

A ejhle – MHD v Třebíči je určeno asi jen pro něžné pohlaví, nebo jen ony se v letních měsících v busech potí a tak nevěří na účinnost klimatizace? Děti, které v MHD cestují do školy mají špatný příklad, jsou-li touto výzvou označena všechna okna MHD. A co na to TRADO-MAD?

M.D.

 

Aktualizováno Středa, 14 Prosinec 2022 07:33
 
Porcování medvěda v Třebíči se zadrhlo PDF Tisk Email
Pátek, 30 Září 2022 10:19

O koalici a rozložení rozhodujících postů v koalici na třebíčské radnici bylo jasno už v pondělí. Tedy předběžně jasno. Koalici budou tvořit vítězné ANO lídra Miloše Hrůzy, druhé Pro Třebíč dosavadního starosty Pavla Pacala a třetích lidovců v čele s Pavlem Janatou. Je to logické uspořádání, protože do zastupitelstva se nedostali ani socialisté, ani komunisté, propadla ODS i Piráti. S „okamurovci“ jít do koalice by byla blamáž, kterou si těžko někdo rozumně uvažující dovolí. A Břehy s Milanem Zeibertem se budou hodit jako loajální pseudoopozice a jistě budou jejich zastupitelé odměněni lukrativními placenými křesly výborů finančního a kontrolního. V opozici zůstane i jediná „autentická opoziční strana“ Třebíč občanům! s Jaromírem Barákem, kterým ani pět zastupitelů nestačí k pozici v radě města.

Při pondělních dohodách se dosavadní starosta Pacal s dosavadním místostarostou dohodli, že vše zůstane při starém, tedy Pacal si nechá starostenský řetěz a Hrůza zůstane prvním místostarostou. Druhým místostarostou zůstane Pavel Janata. Pavel Pacal to intrerpretoval tak, že je potřeba v těžké době šetřit a když už se Vladimír Malý na radnici nedostal, město ušetří. V radničních koloárech se proslýchá, že Hrůza ví, že na starostování nemá a spokojí se s dalším lukrativním příjmem s představenstva vodárenské. Vždyť 50 tisíc za formální (ne)činnost se hodí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 82