|
Středa, 09 Září 2020 08:43 |
|
Usnesení, kterým by zastupitelé Kraje Vysočina vyjádřili své jasné NE k umístění hlubinného úložiště jaderného odpadu na Vysočině, na jednání zastupitelstva nebylo schváleno.
Usnesení pro zastupitele připravil Vít Kaňkovský z KDU-ČSL a na jednání zastupitelstva jej písemně podal předseda lidoveckých zastupitelů Jaromír Kalina. Lidovci zastupitelům navrhli, aby odmítli umístění trvalého úložiště na Vysočině/stejně to udělal již i Plzeňský a Jihočeský kraj/ a vyzvali vládu k přípravě zákona, který by dal obcím a krajům rovnocenné pravomoci v rozhodovacím procesu, zda a případně kde úložiště budovat. Dalším důležitým bodem byl požadavek, aby vláda změnila koncepci nakládání s jaderným odpadem a hledala po vzoru jiných států alternativní možnosti s cílem využít ještě zbytkovou aktivitu v tzv. vyhořelém palivu.
|
|
Aktualizováno Středa, 09 Září 2020 08:50 |
|
Celý článek...
|
|
Sobota, 15 Srpen 2020 08:27 |
|
Pojem politická trafika spadá už do 18. století. Josef II. dával válečným veteránům trafiky, které jim měly zajistit obživu. V pozdějších letech nabyl tento termín významu, pod kterým ho známe nyní. Dnes je pojem chápán především ve smyslu výhodného zaměstnání ve veřejné či státní správě, které politik dostane za svoje „zásluhy“.
I my v Třebíči, když se podíváme na kandidátní listiny některých politických uskupení, především pak politického uskupení Pro Třebíč, zjišťujeme, že lidé, kteří zde kandidovali, najednou získali posty vedoucích odborů, ředitelů škol nebo příspěvkových organizací. Spolky jiných kandidátů zase patří k těm, které od vedení města dostávají stálé a vysoké dotace. Většinou bez dostatečného odůvodnění a kontroly.
Ačkoliv se může jednat o lidi pracovité a schopné, těžko můžeme říct, že se k nim přistupuje nestranně a spravedlivě.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Úterý, 04 Srpen 2020 08:14 |
|
Ptáte se mě, proč nesouhlasím s trasou obchvatu, kterou navrhuje radnice. Pokusím se tady nějak vysvětlit, co mne k tomu vede.
1. Obchvat Okříšek bude ústit pod krahulovským silem před Červenou Hospodou. Takže ze směru od Okříšek lidé dojedou až na začátek Třebíče, kde bude začínat rádoby třebíčský obchvat. Co udělají ti, kteří budou chtít jet na Brno či do nemocnice? Pojedou dál na centrum. Je to logické. Vždyť by si zajeli.
2. Tunel – rozdělí Borovinu. Neprojedete tak jak nyní ze staré Boroviny do nové. MHD bude jezdit čtvrtí zvané Hájenky ulicí, která je nyní jednosměrná a po vybudování tunelu bude obousměrná a ještě zde bude jezdit MHD. Tomu se říká zvýšit komfort bydlení!
3. Skládka – v místech, kudy má jít tunel a trasa, byly skládky. Vyvážel se tam veškerý odpad z továrny, barvy, ale i rozbité televizory a radia. Od 40.let až do 70.let minulého století. Tahle ekologická bomba tam je. Stačí jediný pohyb a může se stát, že Borovina a Řípov budou mít znehodnocenou vodu. To by nemělo katastrofické následky jen pro Borovinu, to by bylo šílené pro celou Třebíč. Jak to, že tohle radnice neuvedla? Jak to, že z toho nemá strach? Tohle je pro mne naprosto nepochopitelné!
|
|
Celý článek...
|
|
Neděle, 12 Červenec 2020 15:27 |
|
Z vážných rodinných důvodů jsem dříve neměla sílu vyjádřit se ke kauze MÍŠA&MÍŠA.
O spolku MÍŠA&MÍŠA vyšlo několik článků. Ráda bych to uvedla na pravou míru. V Třebíči máme malý obchůdek, ve kterém zaměstnávám handicapované. Prostory máme od soukromníka, což pro nás není úplně příznivé. Město Třebíč nám slíbilo, že se na něj vždy můžeme obrátit, a pokud to bude v jeho silách, pomůže nám. Zjistila jsem, že se uvolnily prostory na Staré Poště. Podala jsem žádost a myslela, že nám bude podána pomocná ruka, kterou jsme v době koronaviru opravdu potřebovali. Bohužel jsem se zmýlila. Prostory byly přiděleny komerčním žadatelům. Šlo asi o dvacet tisíc korun ročně. Což bylo více, než jsme nabízeli my. Asi bychom tímto město dostali do finanční tísně. Prostory na Staré Poště by nám zvýšil prodej, je tam větší pohyb lidí. Vím, že jiná organizace podobná našemu spolku v minulosti dostala městskou budovu za jednu korunu, jiní platí symbolický nájem. Nám město nepomohlo a ještě se z toho rozjela kauza. Na zastupitelstvu se nás zastala opozice, která se ptala, proč nám prostory nebyly přiklepnuty, proč nám město nepomohlo, když jsme řadu let pro město dělali módní přehlídky zdarma, a navíc nám město přislíbilo pomoc.
|
|
Celý článek...
|
|