Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Sportovní areál v Okružní je Stavbou roku
Sportovní areál v Okružní je Stavbou roku PDF Tisk Email
Úterý, 07 Září 2021 12:47

V 19. ročníku prestižní soutěže Stavba roku Kraje Vysočina 2020 zvítězil Sportovní areál Třebíč – Borovina, ul. Okružní, v kategorii Revitalizace veřejných prostranství. Odborná porota ocenila kvalitní řešení veřejného prostoru, který byl vytvořen s ohledem na potřeby obyvatel.

Vyhlášení výsledků soutěže se v pondělí 6. září zúčastnil místostarosta Třebíče Miloš Hrůza, který za město cenu od kraje převzal. „Porota udělila sportovnímu areálu ocenění za doplnění bytové zóny o pestrý společensko-sportovní prostor. Lidé hřiště maximálně využívají a to je pro mě známka toho, že investice do areálu se povedla,“ uvedl Miloš Hrůza. „Sportovní areál jsme vybudovali v místě zchátralého hřiště u základní školy v Borovině. Téměř zapomenutá čtvrť města v posledních letech opravdu ožívá. Kromě revitalizace veřejných prostranství a nových možností bydlení zde lidé mohou kromě víceúčelového hřiště využívat také běžecký ovál, dětské hřiště, inline okruh, workoutové hřiště, skatepark a fitness hřiště,“ doplnil starosta města Pavel Pacal.

Kromě sportovních ploch v areálu přibylo také parkoviště pro 46 aut, nové veřejné osvětlení, chodníky, pítko, kanalizace a byla vysázena nová zeleň v podobě stromů, keřů a trávníků. Areál stál město přes 22 milionů korun, z toho 6 milionů pokryla státní dotace v rámci programu Regenerace veřejných prostranství na sídlištích.

Irini Martakidisová