Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Hasiči zkoušeli projet ulicemi Třebíče
Hasiči zkoušeli projet ulicemi Třebíče PDF Tisk Email
Neděle, 28 Únor 2021 12:24

Ve čtvrtek 25. února 2021 ve večerních hodinách proběhla zkouška průjezdu hasičského vozidla vybranými ulicemi Třebíče. Vozy integrovaného záchranného systému často blokují špatně nebo nevhodně parkující auta a mnohdy je nemožné se včas dostat k místu zásahu.

„Chceme lidem ukázat, že špatně zaparkovaná auta jsou opravdovým problémem, hasiči se nemusí dostat včas k požáru a kromě škod na majetku může dojít ke zraněním, kterým by šlo předejít. Radnice aktuálně pracuje na plánu a systému, jak parkování v problémových místech ve městě vyřešit,“ popsal důvod zkoušky průjezdu starosta města Pavel Pacal.

Největší problém je v sídlištích

Hasiči z Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina klasickým autem i velkou plošinou zkusili projet ulicemi, kde parkující auta způsobují největší potíže. Ulice byly vytipovány na základě dopravních průzkumů, stížností občanů i například poznatků z vozidel zimní údržby, tedy ulicemi Novodvorskou, Maxima Gorkého, Školní, Kyjevskou, Mírovou a Jaroslava Haška.

Požární auto se vůbec nedostalo do ulice Jaroslava Haška, jen s potížemi projelo Novodvorskou. Do Mírové se auto dostalo, plošina už ne. Ve všech projížděných ulicích musel řidič prokázat velkou dávku trpělivosti.

„S překážkami si nakonec poradíme, překážející auto můžeme rozhoupat a odstrkat z cesty. Pokud se do ulice nedostaneme, nastavíme hadice a táhneme je třeba 100 metrů.  Zdržení v řádech minut může být ale pro zásah a mnohdy i pro lidský život zásadní,“ popsal praxi velitel zásahu Pavel Havlena.

Irini Mrtakidisová