Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Krampusy Třebíčané nechtějí
Krampusy Třebíčané nechtějí PDF Tisk Email
Úterý, 15 Září 2020 07:14

 

V letním čísle Třebíčského zpravodaje jsme uveřejnili informace i anketní lístek, s otázkou, zda by lidé uvítali krampusový průvod v Třebíči, v zimních měsících. Lidé mohli hlasovat také v elektronické anketě, umístěné od 17. července do 31. srpna letošního roku na webu města.

Elektronicky hlasovalo v anketě 697 respondentů, anketní lístek ze zpravodaje využilo 31 občanů. Na otázku: Uvítali byste průvod Krampusů v Třebíči odpovědělo 289 hlasujících ANO a 439 respondentů NE.

Z výsledků elektronické ankety je patrné, že tato otázka zajímala více žen než mužů. Zastoupení žen bylo 55 %. Nejvíce hlasujících bylo ve věku od 31 do 45 let, nejméně pak mladých do 18 let.

Krampus je alpské strašidlo které se objevuje především okolo adventu. Je to starověká tradice, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních evropských států – Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska. Krampusové průvody můžeme v posledních letech často vidět i u nás v Česku. Svátek Krampusů je 5. prosince, ale chodí většinou od listopadu až do ledna.

Irini Martakidisová