Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy V Třebíči proběhne letní putovní festival Energie pro kulturu
V Třebíči proběhne letní putovní festival Energie pro kulturu PDF Tisk Email
Pátek, 31 Červenec 2020 07:26

V průběhu léta se v několika českých městech uskuteční akce s názvem „Energie pro kulturu“. Jedná se o turné, jež má podpořit kulturní sféru, která byla zasažena opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru, formou spolupráce a sounáležitosti známých a regionálních umělců a subjektů. Součástí bude také šlapání na charitativních kolech Nadace ČEZ.

V Třebíči se akce uskuteční 6. a 7. srpna 2020 na Podzámecké nivě a to od 14 hodin. Vedle vystoupení známých Cirku la Putyka, Kašpárka v rohlíku, kapely MIG 21 nebo místních Kucharski, připravuje na páteční odpoledne svoji prezentaci také Základní umělecká škola Třebíč a Hrotovice.

Oběma ZUŠ bude na akci předán výtěžek ze šlapání na handbikes Nadace ČEZ. ZUŠ Třebíč chce výtěžek využít na podporu výtvarného oboru, konkrétně na nově zřizovanou výuku práce s fotografií.

Páteční program zahájí vystoupení žáků hry na elektrické kytary ZUŠ Třebíč pod vedením Petra Sedláka. Jakub Noha, pedagog výtvarného oboru ZUŠ Třebíč, po celé odpoledne povede workshop pro děti, malování na trička.

Možné je také navštívit zábavnou Energy zónu Skupiny ČEZ. Vstup na všechny aktivity i kulturní program zdarma!

Více o festivalu najdete zde: https://www.facebook.com/energieprokulturu/

Štěpánka Cejpková