Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Vstřícnost občanům: počkejte si na konec!
Vstřícnost občanům: počkejte si na konec! PDF Tisk Email
Středa, 01 Červenec 2020 07:08

 

Pacal: Vítáme zpětnou vazbu od občanů

Na třetím letošním zasedání Zastupitelstva města Třebíče byla kromě jiného projednávána případná změna jednacího řádu zastupitelstva, kterou navrhl opoziční zastupitel Aleš Novák. Navrhovaná změna měla zařadit do programu zasedání každého zastupitelstva jako druhý bod Dotazy, podněty a připomínky občanů.

„Změna jednacího řádu je v této chvíli zbytečná. Zasedání zastupitelstva je veřejné, občané se mohou vyjadřovat ke všem bodům, které zastupitelstvo projednává a v bodě různé, který je součástí každého zasedání, mohou vznášet připomínky či podněty mimo stanovený program zastupitelstva,“ uvedl k tomu starosta města Pavel Pacal.

Zastupitelstvo má svá jasná pravidla. Musí zejména rozhodovat o věcech, patřících do samostatné působnosti města, dané zákonem o obcích. Například rozhoduje o rozvoji města, rozpočtu města, navrhuje změny katastrálních území, rozhoduje o nemovitých věcech, a dalších úkonech a povinnostech města.

„Vítáme zpětnou vazbu od občanů a to ve všech formách diskuze, každý občan může kdykoli zavolat, napsat, vznést dotazy do internetové televize tvtrebic.cz nebo přijít se svými připomínkami či dotazy přímo na radnici nebo na zasedání zastupitelstva,“ dokončil Pavel Pacal.

Irini Martakidisová