Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Noste roušky. Chráníte tím sebe i ostatní
Noste roušky. Chráníte tím sebe i ostatní PDF Tisk Email
Úterý, 17 Březen 2020 12:18

Město vyzývá občany, aby si při pobytu mimo domov chránili dýchací cesty.

Hlavně při nákupech, cestování veřejnou dopravou, návštěvě úřadů, ale i při chůzi po městě. Samozřejmostí je také desinfekce rukou a zvýšená hygiena a bezpečnost.

„Buďme ohleduplní k sobě i k ostatním. Tím, že budeme nosit roušky, ať už koupené, nebo podomácku vyrobené, nebo si alespoň uvážeme přes pusu a nos šátek nebo šálu, můžeme výrazně pomoci při bránění šíření infekce. Vyzvali jsme místní výrobce roušek, aby pro město roušky vyrobili. Chceme je distribuovat těm nejpotřebnějším. Řidičům autobusů, strážníkům, prodavačkám, poště, úředníkům na přepážkám a dalším. I doma vyrobená rouška má smysl,“ apeluje na občany starosta města Pavel Pacal.

„Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě“

Zároveň město akutně vyzývá všechny, kdo šijí roušky. „Roušky odkoupíme v jakémkoli množství, abychom je mohli předat všem nejvíce ohroženým lidem. Pokud roušky šijete, nebo víte o někom, kdo by byl ochoten tímto způsobem pomoci k omezení nákazy, prosíme, obraťte se na nás,“ doplnil Pavel Pacal.

Na radnici má nákup roušek na starosti vedoucí Odboru kanceláře vedení města Denisa Noiles, telefon 568 896 135, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , případně tiskové oddělení, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Irini Martakidisová

Pozn. red. Škoda jen, že starosta Pavel Pacal nechal profesionálně vyrobené ochranné prostředky poslat do Číny. Mohli posloužit Třebíčanům. Nyní vyzývá občany, aby usedli k šicím strojům. A ČR roušky od Číny kupuje.... Kocourkov.