Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy MYSLcomeBEK (new art of wood)
MYSLcomeBEK (new art of wood) PDF Tisk Email
Neděle, 02 Únor 2020 00:00

Petr Kremlis Kotoulek

Výstava MYSLcomeBEK představí na první samostatné výstavě třebíčského řezbáře, autodidakta Petra KREMLISE Kotoulka. Ačkoliv se tvorbě se dřevem věnuje již takřka dvacet let, prozatím svá díla prezentoval pouze na společných výstavách v rodném městě. Výstava obsáhne celou jeho tvorbu – jak díla na zakázku, tak soukromá díla. K vidění budou masky, loutky, karikatury, zvířata nebo dřevěná sousoší. Jelikož vystavené dřevořezby zahrnou nejen díla nejnovější, ale také počáteční tvorbu, bude možné sledovat vývoj a posun v autorově práci.

Název MYSLcomeBEK má upozornit návštěvníky, že vystavené práce nejsou určeny pouze pro pohled, ale – a to především – také k zamyšlení. Petr Kotoulek používá různá znamení, symboly, obměny, řeč těla postav, náznaky, květomluvu apod. Vzhledem k tomu, že většina děl patří soukromým osobám, jedná se o unikátní příležitost zhlédnout převážnou část autorovy tvorby na jednom místě.

Petr Kremlis Kotoulek je třebíčský rodák. Řezbářství se věnuje téměř 20 let. "Vyřezávání se mi stalo záchranou, duševní i fyzickou pastvou a pasu se dodnes."

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 6. února od 17 hodin v prostorách konírny třebíčského zámku. Na vernisáži vystoupí saxofonista Lukáš Horký. Hudbu tvoří pomocí metody zvané looping (vrstvení harmonických, melodických a rytmických smyček). Zaměřuje se především na ambientní hudbu vycházející z elektroniky, jazzu a hip hopu.

termín: 7. února – 15. března 2020

místo: Zámek Třebíč, konírna

vstupné: 60/35 Kč

otevírací doba: úterý až neděle, 9–12, 13–17 hodin

vernisáž: čtvrtek 6. února 2020 v 17 hodin

Michal Zábrš