Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Koledníci na JE Dukovany
Koledníci na JE Dukovany PDF Tisk Email
Středa, 08 Leden 2020 11:53

Již tradičně navštěvuje v době svátků Tří králů delegace z východu také Jadernou elektrárnu Dukovany. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy 6. ledna přišli v oblecích tří králů za zdejšími energetiky ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci charitních stacionářů. Kromě štědrých příspěvků od zaměstnanců dostali koledníci i chutný oběd v dukovanské závodní jídelně.

V čase oběda se zaměstnanci elektrárny potkali s koledníky v hale před jídelnou. Za zvuku kytar, tamburín a zpěvu koled se tak připojili k celostátní sbírce na pomoc potřebným. „Dobrý rok vám vinšujem a vše dobré přejem,“ srdečně a s úsměvem prozpěvovali koledníci. Po dvou hodinách koledování byly dvě pokladničky nadité penězi. „Zaměstnanci přispívali drobnými mincemi, městnali do malého otvoru pokladničky stokoruny a vyskytly se i vyšší částky. Děkujeme za tuto pomoc, ale i celoroční spolupráci při dalších sbírkách, dobrovolnických dnech a dalších důležitých charitních projektech,“ říká ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek.

Od 1. - 14. ledna 2020 pořádá Charita Česká republika na území ČR již dvacátý ročník Tříkrálové sbírky. Oblastní charita Třebíč zapojí do sbírky ve městech i na venkově opět přes patnáct set koledníků. V obcích v okolí elektrárny Dukovany se také tradičně konají Tříkrálové sbírky i koncerty. Tříkrálový průvod prošel v sobotu 4. 1. městem Náměšť nad Oslavou, k rozhledně Babylon vyšel speciální průvod z Kramolína v neděli 5.1. Tříkrálová plavba po Dalešické přehradě je plánovaná na neděli 12. ledna 2020. Ve 13 hodin vyplouvá loď Horácko se speciální královskou posádkou z přístaviště v Kramolíně.

K čemu posloužila v třebíčské Charitě Tříkrálová sbírka 2019 (vybráno bylo 2 829 622 Kč).

·       zkvalitnění zázemí pro Osobní asistenci

·        pokračování v projektu Charitní záchranné sítě, která pomáhá lidem v tísni ve městech i obcích okresu Třebíč

·        podpora fondu humanitární pomoci pro rychlou pomoc lidem v krizových situacích

·        podpora rozvoje práce s dobrovolníky

·        podpora rodiny v oblasti partnerských, manželských a mezigeneračních vztahů

 

Jaký je záměr s výtěžkem Tříkrálové sbírky 2020 v Oblastní charitě Třebíč

·        podpořit ošetřovatelskou službu v rodinách

·        zlepšit dostupnost pečovatelské služby po okrese Třebíč

·        zlepšit zázemí Rané péče, která pomáhá dětem s handicapem

·        poskytnout pomoc lidem v nouzi

·        zabezpečit dostupnost programů PRIMÁRNÍ PREVENCE (zajištění preventivních programů ve školách)

Jana Štefánková