Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy I na folkovkách se šlapalo
I na folkovkách se šlapalo PDF Tisk Email
Středa, 31 Červenec 2019 09:16

Zdejší organizace Domov bez zámku a místní Základní umělecká škola mohou realizovat své projekty pro letošní rok díky energii, kterou vložili návštěvníci festivalu do minutových jízd na handbiku Nadace ČEZ. Více než sto tisíc korun putuje na revitalizaci dvorku stacionáře a pořízení nového klavíru pro malé muzikanty.

Místní i světoznámí muzikanti a jejich věrní posluchači obsadili na týden Město Náměšť nad Oslavou, aby si zde společně užili již 34. ročník multižánrového festivalu Folkové prázdniny. Dlouhodobým a silným podporovatelem toho významného kulturního počinu je ČEZ, Jaderná elektrárna Dukovany a proto se zde každoročně odehrává mnoho doplňujících tzv. „oranžových aktivit“.

Stejně jako v loňských ročnících, i letos na festival zavítal například přívěs s Oranžovými koly Nadace ČEZ, nově se ovšem kola roztáčejí silou horních končetin. Tradiční stacionární cyklokola totiž nahradily handbiky, tedy se do charitativní akce, kdy najeté body převede nadace na peníze pro dvě neziskové organizace, mohou zapojit i lidé s tělesným postižením.

První zájemci usedli na handbiky v neděli 28. července po poledni a jezdilo se až do večerních sedmi hodin. Celkový výtěžek z akce 105 056 korun, si rozdělily Domov bez zámku dílem 52 577 korun a místní Základní umělecká škola, která se těší z finanční částky 52 479 korun.

Symbolické šeky zástupcům obou organizací předali v neděli před koncertem oblíbené skupiny Javory ředitel JE Dukovany Miloš Štěpanovský společně se starostou Města Náměšť Vladimírem Měrkou.

„Peníze použijeme na plánovanou revitalizaci dvorku denního stacionáře a kavárny Pohodička. Děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili a pomohli,“ uvedla při předání ředitelka organizace Domov bez zámku Hana Šeráková. Žákům ZUŠ Náměšť pomohou peníze na zakoupení přenosného digitálního klavíru pro vystoupení mimo budovu školy.

Jana Štefánková