Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Úsměv na tvářích klientů Úsměvu
Úsměv na tvářích klientů Úsměvu PDF Tisk Email
Neděle, 14 Duben 2019 07:38

Na zahradní domek, zámkovou dlažbu, terénní úpravy a novou zeleň přispěly mladistvým a dospělým lidem s mentálním postižením nebo maminkám s dětmi v nouzi sportující veřejnost prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem a Nadace ČEZ.

V úterý 9. dubna dopoledne se úsměv z názvu třebíčského denního stacionáře přemístil do tváří jeho klientů. Venkovní prostory areálu, fungující podle koncepce terapeutické zahrady, nově zaplnila pergola a zahradní domek s podkladem ze zámkové dlažby. Prostor pergoly a domku poslouží k setkávání s kamarády či rodiči a přenese část činností ven. Zároveň zde budou moc mladiství a dospělí s mentálním postižením relaxovat.

Stacionáři Úsměv, který svou činnost provozuje v rámci Diecézní charity Brno, přispěli na nové vybavení terapeutické zahrady uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem, a to třeba během, cyklistikou nebo jen při procházkách. Nasportované body převedla na finanční částku 115 tisíc Nadace ČEZ.

„Díky nové pergole s domkem na uskladnění potřebného nářadí budeme moci většinu činností s klienty přesunout ven, na čerstvý vzduch. Rád bych poděkoval Nadaci ČEZ i Jaderné elektrárně Dukovany za tuto výraznou pomoc,“ řekl Tomáš Barák, vedoucí stacionáře Úsměv pod Oblastní charitou Třebíč.

Část ze získaných peněz pro projekt v EPPce putovala na zahradní úpravy Azylového domu pro ženy s dětmi v Třebíči

„Pomáhat s naší EPPkou dobročinným projektům některou z více než dvacítky pohybových aktivit, včetně turistiky nebo jízdy na handbiku, je velmi snadné, zábavné a zároveň velmi transparentní. Uživatelé najdou současné i již realizované projekty na webu www.pomahejpohybem.cz. Těší mě, že se i projekt terapeutické zahrady v třebíčském stacionáři těšil pozornosti veřejnosti a nyní přináší radost jeho obyvatelům,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Podpořená organizace

Oblastní charita Třebíč je nezisková církevní organizace, která vznikla 1.září 1992. Je organizační jednotkou Diecézní charity Brno. Působí v oblasti sociální, zdravotní a humanitární, především na území Kraje Vysočina. Pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

STACIONÁŘ ÚSMĚV TŘEBÍČ

Posláním denního Stacionáře Úsměv Třebíč (SÚT) je poskytovat podporu a pomoc lidem s mentálním a kombinovanými postižení, kteří žijí v Třebíči a okolí. Prostřednictvím sociálního učení, pracovních a vzdělávacích aktivit usiluje o posilování a rozvoj samostatnosti, navazování a udržování sociálních vztahů a začlenění se do běžné společnosti.

Marie Paločková