Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Na apríla začne pravidelné jarní hubení potkanů
Na apríla začne pravidelné jarní hubení potkanů PDF Tisk Email
Čtvrtek, 21 Březen 2019 00:00

Plánovaná jarní deratizace města a městských částí začne 1. dubna a včetně závěrečného úklidu uhynulých hlodavců potrvá do 30. května. Odbor životního prostředí Městského úřadu v Třebíči žádá občany o spolupráci při této rozsáhlé akci.

Majitelé a správci všech objektů musí před deratizací provést určitá preventivní opatření. Ta spočívají především ve vyčištění sklepů, prostorů pro uložení odpadových nádob, utěsnění všech prostupů do objektů, pozavírání sklepních oken a utěsnění kanalizačních vpustí ve sklepech.

Majitelé, nájemníci a správci všech objektů musí zajistit deratizační firmě vstup do svých objektů a umožnit jí tak provedení deratizace. Zároveň jsou povinni provádět všechna opatření proti šíření přenosných nemocí. Nedodržení těchto zásad lze totiž postihovat jako přestupek.

Deratizační firmy označí už deratizované objekty letáčky, na nichž je uvedeno datum položení a druh použité nástrahy a také informace o firmě a odpovědné osobě, která deratizaci provádí. Je nutné, aby celá akce proběhla za spolupráce Městského úřadu, Krajské hygienické stanice Třebíč, deratizační firmy a hlavně majitelů jednotlivých objektů a to v jednotném termínu. Jedině tak je možné zajistit úspěšnost celé akce.

I. etapa

II. etapa

III. etapa

IV. etapa

1. 4. - 7. 4. 2019

8. 4. - 14. 4. 2019

15. 4. - 21. 4. 2019

22. 4. - 28. 4. 2019

Borovina

Stařečka

Nové Dvory

Horka Domky

Podklášteří

Vnitřní Město

Nové Město

Průmyslová čtvrť

Týn

Sokolí

Brněnská

Nová prům. čtvrť

Zámostí

Slavice

Ptáčov

Račerovice

Panská Niva

Pocoucov

Budíkovice

Nehradov

Hrádek

Řípov

Irini Martakidisová