Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Tři králové na EDU
Tři králové na EDU PDF Tisk Email
Úterý, 08 Leden 2019 08:44

Již tradičně navštěvuje v době svátků Tří králů delegace z východu také Jadernou elektrárnu Dukovany. Ne jinak tomu bylo v roce 2019, kdy 4. ledna přišli v oblecích tří králů za zdejšími energetiky ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci charitních stacionářů. Nově však přinesli kromě pokladniček na klasická platidla také platební terminály pro zájemce o bezhotovostní příspěvek. Kromě štědrých darů od zaměstnanců dostali koledníci i chutný oběd v dukovanské závodní jídelně.

V čase oběda se zaměstnanci elektrárny potkali s koledníky v hale před jídelnou. Za zvuku kytar, tamburín a zpěvu koled se tak připojili k celostátní sbírce na pomoc potřebným. „My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám,“ srdečně a s úsměvem prozpěvovali koledníci. Po dvou hodinách koledování byly dvě pokladničky nadité penězi. „Děkujeme za štědré dary zaměstnancům elektrárny Dukovany nejen při této sbírce a také děkuji za dlouhodobou trvalou podporu zaměstnavateli, firmě ČEZ,“ říká ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek.

Od 1. - 14. ledna 2019 pořádá Charita Česká republika na území ČR devatenáctý ročník Tříkrálové sbírky. Oblastní charita Třebíč zapečetila pro tuto akci 514 pokladniček a zapojí do sbírky ve městech i na venkově opět přes tisíc koledníků. V obcích v okolí elektrárny Dukovany se také tradičně konají tříkrálové sbírky i koncerty. Velký Tříkrálový průvod například projde v sobotu 5.1. městem Náměšť nad Oslavou, v nedaleké Valči se zase uskuteční Tříkrálový koncert a to v neděli 6.1. Ve stejný den vyrazí turisté na Tříkrálovou vycházku k rozhledně Babylon. Speciální Tříkrálová plavba na Dalešické přehradě se uskuteční o týden později, v neděli 13. ledna 2018. Ve 13 hodin odpluje loď Horácko se speciální královskou posádkou z přístaviště v Kramolíně.

Jaký má Oblastní charita Třebíč záměr s letošní Tříkrálovou sbírkou:

·        vybudovat zázemí pro osobní asistenci,

·        pokračovat v projektu Charitní záchranné sítě, která pomáhá lidem v tísni ve městech i obcích okresu Třebíč,

·        podpořit fond humanitární pomoci pro rychlou pomoc lidem v krizových situacích,

·        podpořit rozvoj práce s dobrovolníky,

·        podpořit rodiny v oblasti partnerských, manželských a mezigeneračních vztahů.

Díky výtěžku Tříkrálové sbírky 2018 Oblastní charita Třebíč:

·        zrekonstruovala a rozšířili zázemí pro terénní službu Domácího hospice sv. Zdislavy,

·        vybudovala nový prostor pro psychologicko-psychiatrickou ambulanci Paprsku naděje pro lidi s duševním onemocněním,

·        realizovala programy pro starší a osamocené lidi jako prevenci sociálního vyloučení,

·        podpořila primární prevenci na školách,

·        pomohla lidem v hmotné a sociální nouzi, a to i prostřednictvím Charitní záchranné sítě,

·        podpořila dostupnost Charitní pečovatelské služby nákupem automobilu,

·        zajistila svozovou službu do našich zařízení pro osoby s postižením.

Jana Štefánková