Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Na 400 návštěvníků IC EDU
Na 400 návštěvníků IC EDU PDF Tisk Email
Úterý, 11 Prosinec 2018 13:10

O druhém adventním víkendu patřilo dukovanské Infocentrum hlavně rodinám s dětmi. Speciální vánoční program energetici přizpůsobili dětským návštěvníků, kteří v rámci  něj shlédli divadelní představení Pojďme spolu do Betléma, povídali si o vánočních zvycích a tvořili v dárkových dílničkách. Kromě toho také posílaly děti do oblak svá nejtajnější přání Ježíškovou poštou, která bude v provozu až do Štědrého dne.

 

Vánoční víkend pro rodiny s dětmi se v infocentru elektrárny konal pro velký zájem o tematické prohlídky již počtvrté. Malí i velcí návštěvníci s chutí vyráběli svíčky z včelího vosku, tvořili vánoční hvězdy, papírové dárkové tašky nebo vánoční květináčové svícny. Někteří nemohli ani dospat rána a už před otevřením Infocentra čekali na to, až si vyrobí dárečky pro své kamarády a blízké. Celkem si tento mimořádný program nenechalo ujít 368 návštěvníků. Program zajišťoval osvědčený studentský klub Halahoj z třebíčského katolického gymnázia.

„Vytvořil jsem barevnou hvězdu pro mamku, aby měla radost,“ sděloval desetiletý Ondra z Brna. „Co jsem napsal Ježíškovi, je tajný, ale udělal jsem svícen a tašku pro spolužačku ze třídy,“ prozradil o rok mladší Jiřík.

 

Z výrobků tak vznikla i originální vánoční výzdoba Infocentra. Průvodce dětem po celý víkend dělali maskoti - Eneři Watík a Joulinka, kteří jim při odchodu za pěkné výrobky „nadělili“ balíček plný energie a vitamínů. Samozřejmě nechyběla důležitá Ježíškova pošta a vánoční povídání v kinosále Infocentra. V letošním roce připravilo divadlo ToTeM Tomáše Machka nově vánoční divadelní představení s názvem „Pojďme spolu do Betléma“.

Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Vedle těchto tematických programů se zde konají také zajímavé přednášky různých osobností, pořádají noční prohlídky nebo víkendové prohlídky spojené s možností poobědvat v místní jídelně. Také díky těmto programům je zájem o prohlídky nebývalý. Od začátku roku navštívilo první jadernou elektrárnu na území České republiky přes 35 tisíc návštěvníků. Infocentrum bude v prosinci pro návštěvníky otevřené každý den mimo vánočních svátků.

 

Jiří Bezděk