Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Snídaně s Vrátky
Snídaně s Vrátky PDF Tisk Email
Středa, 05 Prosinec 2018 08:19

Kavárna Vrátka z Třebíče, která zaměstnává hendikepované, přivezla dnešní mrazivé ráno teplou kávu a spoustu slaných i sladkých ručně vytvořených produktů. Tržba za 3 hodiny prodeje dosáhla téměř 20 tisíc korun.

Každý poslední čtvrtek v měsíci snídají dukovanští zaměstnanci s dobrým pocitem, že pomáhají druhým. Od loňského roku se v elektrárně pravidelně střídají dvě terapeutické kavárny, které připravují snídaně pro zaměstnance i dodavatele elektrárny. S dobrou náladou a chutnými čerstvými produkty dnes přijeli do elektrárny klienti a pracovníci kavárny Vrátka z Třebíče.

„Tržba 19 087 korun je, za dobu co do elektrárny jezdíme, rekordní. Dnes jsme tu měli dva nové pracovníky – Michala Kasáčka a Milana Štěrbu. Zvládli vstupní procedury i „cvrkot“ při prodeji,“ říká Irena Rybníčková, předsedkyně sdružení Vrátka Třebíč.

Občanské sdružení Vrátka, které pomáhá zajišťovat pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením je v elektrárně Dukovany častým hostem. Pravidelně se účastní velikonočních a vánočních trhů pořádaných pro zaměstnance a dodavatele v elektrárně Dukovany. Občerstvení připraví i pro nově pořádaný happening – rozsvěcení stromu u elektrárny na Mikuláše 6. prosince odpoledne.

Skupina ČEZ a její elektrárny v regionech naplňují společenskou odpovědnost do posledního puntíku. Dlouhodobě podporují neziskové organizace ve svém okolí, a to jak finančně, tak také prostřednictvím podpory jejich zaměstnanců. Již tradičními se staly různé charitativní sbírkové akce či velikonoční a vánoční trhy, při kterých organizace nabízí své výrobky. Neméně významná je přímá pomoc při tzv. dobrovolnických dnech, které ČEZ pro své zaměstnance organizuje. Dalším prvkem pomoci se staly tzv. „charitativní snídaně“, při kterých si zaměstnanci elektrárny Dukovany mohou jedenkrát v měsíci v ranních hodinách zakoupit lahůdky a teplé nápoje od chráněných pracovišť z regionu.

Občanské sdružení Vrátka od roku 2008 pomáhá zajišťovat pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením, a to i v několika vlastních provozovnách. Dále nabízí možnost vzdělávání, rekvalifikace a sociální službu sociální rehabilitace. Sdružení se zúčastňuje řady společenských akcí, na kterých prodává nejen občerstvení z již zmíněné kavárny, ale také výrobky z chráněné dílny a tím prezentuje práci handicapovaných (www.vratka.cz).

Jana Štefánková