Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Další nové vybavení speciální jednotky Dukovany
Další nové vybavení speciální jednotky Dukovany PDF Tisk Email
Sobota, 20 Říjen 2018 00:00

Nadace ČEZ věnovala nadační příspěvek ve výši 1 000 000 korun

Policisté ze Speciální jednotky Dukovany získají v letošním roce nové vybavení, které bude financováno z nadačního příspěvku Nadace ČEZ. Z nadačního příspěvku ve výši jednoho milionu korun bude v průběhu letošního roku pořízeno vybavení potřebné pro zkvalitnění výcviku policistů zařazených ve speciální jednotce. V letošním roce Krajské ředitelství policie kraje Vysočina opětovně realizuje projekt pod názvem Vybavení jednotky pro ochranu JE Dukovany, který je financován z nadačního příspěvku Nadace ČEZ.

Projekt byl schválený nadací v lednu letošního roku a smlouva o poskytnutí příspěvku byla podepsána koncem března letošního roku. Pořízené vybavení zlepší současné technické vybavení policistů při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny a umožní efektivnější využití sil a prostředků, rychlejší aktivaci útvaru a zkvalitnění řízení zákroku při případných mimořádných událostech. V neposlední řadě přispěje také ke zlepšení podmínek při výcviku policistů zařazených na tomto útvaru. Z důvodu rozšíření speciální jednotky bude také doplněno vybavení pro nové policisty. Jde zejména o některé speciální vybavení pořízené z předchozího projektu.

Výcvik policistů ze Speciální jednotky Dukovany je důležitou a nedílnou součástí přípravy na zásah v reálných podmínkách. Policisté zařazeni v jednotce zaměřují cvičení pro různé takticko - technické operace, zejména pro případ ohrožení objektu a okolí jaderné elektrárny. Pro profesionální výcvik je tedy zcela nezbytné, aby byli policisté vybaveni adekvátní výzbrojí a výstrojí. Z letošního nadačního příspěvku budou pro tyto účely pořízeny nosiče plátů – taktické vesty, taktický oděv, pracovní uniformy, tatami, přepravní tašky, batohy, ruční řezací nástroje a vybavení pro zdravotnický materiál. Vybavení jednotky pro ochranu JE Dukovany

Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ

Nadační příspěvek ve výši 1 000 000 korun

Projekt byl schválen nadací ČEZ v lednu 2018

Smlouva o poskytnutí nadačního příspěvku č. EDU 93_18 byla uzavřena dne 29. 03. 2018

Konec projektu: 15. 01. 2019

Dana Čírtková