Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Dnes začne podzimní hubení přemnožených potkanů
Dnes začne podzimní hubení přemnožených potkanů PDF Tisk Email
Pondělí, 08 Říjen 2018 08:55

V pondělí 8. října začne plánovaná podzimní deratizace města a městských částí, která včetně závěrečného úklidu uhynulých hlodavců potrvá do 30. listopadu. Odbor životního prostředí žádá Třebíčany o spolupráci při této rozsáhlé akci.

Majitelé a správci všech objektů musí před deratizací vyčistit sklepy, prostory pro uložení odpadových nádob, utěsnit všechny prostupy do objektů, pozavírat sklepní okna a utěsnit kanalizační vpusti ve sklepech. Musí také zajistit deratizační firmě vstup do svých objektů a umožnit jí tak provedení deratizace. Zároveň jsou povinni provádět všechna opatření proti šíření přenosných nemocí. Nedodržení těchto zásad lze totiž postihovat jako přestupek.

Deratizační firmy označí už deratizované objekty letáčky, na nichž je uvedeno datum položení a druh použité nástrahy a také informace o firmě a odpovědné osobě, která deratizaci provádí. Je nutné, aby celá akce proběhla za spolupráce Městského úřadu, Krajské hygienické stanice Třebíč, deratizační firmy a hlavně majitelů jednotlivých objektů a to v jednotném termínu. Jedině tak je možné zajistit úspěšnost celé akce.

Irini Martakidisová

Termíny deratizace

I. etapa

II. etapa

III. etapa

IV. etapa

8. 10 - 14. 10 2018

15. 10. - 21. 10. 2018

22. 10. - 28. 10. 2018

29. 10. - 4. 11. 2018

Borovina

Stařečka

Nové Dvory

Horka Domky

Podklášteří

Vnitřní Město

Nové Město

Průmyslová čtvrť

Týn

Sokolí

Brněnská

Nová prům. čtvrť

Zámostí

Slavice

Ptáčov

Račerovice

Panská Niva

Pocoucov

Budíkovice

Nehradov

Hrádek

Řípov