Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Stíny 31. července
Stíny 31. července PDF Tisk Email
Úterý, 31 Červenec 2018 00:00

Havárie motocyklisty

V neděli 29. července havaroval před čtvrtou hodinou odpoledne v katastru obce Dalešice devětačtyřicetiletý řidič motocyklu Yamaha. Jel ve směru od Slavětic. Při dopravní nehodě se zranil řidič i jeho o dva roky mladší spolujedoucí, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do třebíčské nemocnice. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na motocyklu vznikla škoda přibližně padesát tisíc korun. Řidič motocyklu se dopustil přestupku na úseku dopravy, který policisté vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení.

Pohřešovaného muže policisté vypátrali

V sobotu 28. července přijali policisté před desátou hodinou dopoledne na tísňové lince 158 oznámení o pohřešování třiadvacetiletého muže. Měli o něho obavu jeho blízcí příbuzní. Mladý muž se nachází ve špatné životní situaci a nebyl kontaktní.

Policisté začali po přijetí oznámení po pohřešovaném v Třebíči a obcích v jejím okolí pátrat. Přibližně po hodině policejní hlídka mladého muže nalezla na třebíčském vlakovém nádraží. Muž byl pod vlivem alkoholu, jinak v pořádku. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,6 promile alkoholu. Přivolaná zdravotnická záchranná služba mladého muže odvezla do zdravotnického zařízení.

 

Opilý muž vnikl do chaty

V sobotu 28. července přijali policisté po desáté hodině večer oznámení, že se v chatové oblasti v katastru obce Čechočovice pohybuje podezřelá osoba. Na místo ihned vyjela policejní hlídka. Policisté po příjezdu zjistili, že jedna z chat vykazuje známky vniknutí, okno bylo rozbité. Policisté provedli zákrok, vypátrali a zajistili podezřelého muže. Jednalo se o jednatřicetiletého muže z Třebíčska, který byl pod vlivem alkoholu. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a naměřili muži hodnotu 1,41 promile alkoholu. Podezřelého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Škoda, která majiteli poškozením objektu vznikla, dosud není vyčíslena. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Případ dále prověřují.

Mladistvý hoch měl přes jedno promile alkoholu

V pátek 27. července kontrolovali policisté před šestou hodinou večer v katastru obce Dalešice skupinku mladých lidí. Vzniklo totiž podezření, že jsou mladší osmnácti let a někteří z nich jsou pod vlivem alkoholu. U tří byla dechová zkouška pozitivní, jednalo se o dva chlapce a dívku, všichni ve věku kolem patnácti let. Policisté u nich naměřili ve dvou případech hodnoty kolem 0,3 promile alkoholu v dechu a ve třetím přesáhla naměřená hodnota jedno promile. U zbývajících mladých lidí byla dechová zkouška negativní. Policisté odvezli podnapilé mladistvé na obvodní oddělení, kde si je převzali jejich rodiče. O případu informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí. Policisté dále zjišťují, kdo požití alkoholu osobám mladším osmnácti let umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Pondělí, 13 Srpen 2018 09:35