Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Město vydělalo milióny na úkor zaměstnance EONu
Město vydělalo milióny na úkor zaměstnance EONu PDF Tisk Email
Pátek, 06 Červenec 2018 09:28

Otevřený dopis vedení společnosti E.ON od rady města Třebíče

Vážené vedení společnosti E.ON,

obracíme se na vás ve věci chyby vašeho zaměstnance, který 11. dubna letošního roku při burzovním obchodu - soutěži ceny silové elektřiny pro naše město omylem na burze zadal o zhruba 100 korun nižší cenu.

Obchod proběhl řádně podle pravidel burzy a byla uzavřena platná smlouva.

Následně jsme od vás obdrželi žádost ukončení této smlouvy z důvodu administrativně technického nedopatření – chybně stanovené jednotkové ceny. Uzavřená smlouva je však platná. Jelikož v tomto případě nakládáme s veřejnými penězi, s městskými penězi, zrušením smlouvy a přistoupením k nové soutěži a tím i k vyšší ceně bychom porušili naši povinnost vůči občanům našeho města, a to chovat se ke svěřeným penězům s péčí řádného hospodáře. Jestliže správce veřejných peněz dosáhne v soutěži výhodné ceny a pak se této ceny dobrovolně vzdá, vystavuje se tím nejenom oprávněné kritice opozice, ale dokonce i oprávněnému zájmu orgánů činných v trestním řízení. Ujišťujeme vás, že takové případy v České republice a dokonce i na Vysočině nastaly, byť si, stejně jako každý člověk se zdravým rozumem, o nich myslíme svoje. Právě toto extrémně vysoké riziko nás vedlo k tomu, že jsme nemohli přistoupit na váš, jinak logický a pochopitelný, návrh.

Na druhou stranu chápeme, že chybovat je lidské a chyby dělá každý z nás. Proto si vás dovolujeme touto formou požádat, abyste se k vašemu zaměstnanci, který chybu udělal, zachovali velkoryse a vstřícně a nepožadovali po něm náhradu škody, nebo pokutu.

Věříme, že společnost vaší velikosti a renomé této naší zdvořilé žádosti bude moci bez větší újmy vyhovět.

Děkujeme.

S pozdravem radní města Třebíče