Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Po Třebíči se bude zase o něco lépe chodit
Po Třebíči se bude zase o něco lépe chodit PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Červen 2018 06:56

Pracovníci odboru dopravy a komunálních služeb nechali opravit další chodníky i místní silnice.

Oprava chodníku mezi Novodvorskou a Brněnskou ulicí

„Dokončili jsme opravu pěší trasy, která vede z Novodvorské na Brněnskou ulici, zejména do Kauflandu. Už v minulých letech jsme tady opravili schodiště a chodník a tato oprava na ty předešlé navazuje a spojuje obě ulice pohodlným pěším přístupem,“ uvedl místostarosta Vladimír Malý.

Z Novodvorské ulice bylo opraveno schodiště, vedoucí do Samešovy ulice

„Míra poškození nebyla tak velká, nicméně zavčas jsme podchytili chátrající stav a provedli celkovou opravu schodiště. K opravě byla použita speciální hmota, která odolává vůči vlhkosti a diletačnímu pnutí a jako pojivo je mnohem kvalitnější než obyčejný cement,“ popsal Malý.

Opravy v ulicích Spojenců a Revoluční

V těchto ulicích se jednalo hlavně o opravy výtluků a poškozených krajnic, zejména opravu krajnice a chodníku u přechodu pro chodce k ulici Alšova, kde se po deštích držela voda, a chodci zde museli procházet louží. Poblíž křižovatky s ulicí Chelčického byla odstraněna masivní porucha v ploše zhruba 20 m2. „Dále jsme nechali vyrovnat propadlou dlažbu chodníku, kde se také držela voda,“ doplnil Malý.

Opravené krajnice v křižovatce

Povrch silnice při krajnici v křižovatce ulic Bartuškova a Spojenců byl velmi poškozen, což omezovalo chodce i autobusy Městské autobusové dopravy. Krajnice byla opravena v celé délce křižovatky, nástřik přechodu pro chodce bude obnoven v nejbližší době.

 

Irini Martakidisová