Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Na EDU slavily matky svůj svátek
Na EDU slavily matky svůj svátek PDF Tisk Email
Čtvrtek, 17 Květen 2018 00:00

V pátek 11. května oslavily Den matek tři desítky žen z okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Starostky, ředitelky škol, kulturních center a neziskových organizací diskutovaly s ředitelem elektrárny o provozu a novinkách v oblasti jaderné energetiky, ale také nahlédly do tajů psychodiagnostiky pracovníků jaderné elektrárny. Závěr pátečního večera patřil návštěvě nedalekých Horních Dubňan.

V letošním roce strávily ženy, především starostky, ředitelky škol a neziskových organizací, celé odpoledne v elektrárně. Dámy přivítal ředitel elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský, který je informoval o tom, co se v elektrárně za uplynulé období událo. K němu se přidal také zástupce ředitele pro novou výstavbu Pavel Štěpánek, který poreferoval o aktuální situaci v plánované výstavbě nového zdroje. Na závěr došlo na povídání o psychodiagnostice pracovníků jaderné elektrárny při prezentaci psycholožek pro obě jaderné lokality a následné téměř nekončící diskusi.

„Nejsem zvyklý na tolik krásy v této zasedací místnosti,“ řekl s úsměvem v úvodu setkání ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský. „Většinou zde probíhají technická jednání s našimi pracovníky,“ dodal. „Jsem moc rád, že jste si v této hektické době našly čas a přijaly pozvání do elektrárny. Oceňuji výbornou spolupráci s regionem, vaši práci pro samosprávu a okolí, kde působíte a zároveň vaši péči o rodinu,“ vyjádřil uznání ženám ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

Další část programu se odehrála v Horních Dubňanech, ve vesničce ležící v blízkosti elektrárny Dukovany. Obec na Znojemsku má 300 obyvatel a pyšní se opraveným kostelem sv. Petra a Pavla a nově také kulturním domem.

„Těším se na toto milé setkávání pro ženy, které elektrárna organizuje. Odpočineme si od každodenního shonu, dozvíme se od těch nejpovolanějších, co se aktuálně v elektrárně děje a navíc se setkáme navzájem mezi sebou, což se nám moc často nestává,“ říká jedna z účastnic setkání, starostka obce Dolní Dubňany Jana Mašová.

Management elektrárny Dukovany oslavil Den matek také se svými kolegyněmi z elektrárny, kterých je v současné době 125 ze 1 300 všech pracovníků. Ženy v Dukovanech zastávají pracovní pozice v různých oblastech, od technických, jako například jaderné fyzičky, laborantky, jeřábnice až po  ekonomické, personální a obchodní oblasti či komunikaci. Pracovnice z elektrárny se setkaly s vedením přímo v areálu elektrárny pod chladicími věžemi při drobném občerstvení a hudbě. Všechny pak dostávaly při odchodu ze zaměstnání kytičku s poděkováním a přáním všeho nejlepšího.

Jiří Bezděk