Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Kraj opraví záchranku v Třebíči
Kraj opraví záchranku v Třebíči PDF Tisk Email
Úterý, 01 Červen 2010 06:00

Kraj Vysočina uvažuje o stavbě zcela nového výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby v Třebíči. Stávající prostory v objektu "Gigant" v zadní části areálu krajské Nemocnice Třebíč jsou provozně nevyhovující a dosluhují. Budoucí objekt oblastního výjezdového stanoviště  vč. heliportu má být situován v těsné blízkosti nemocnice u Janáčkova stromořadí. "Kraj nyní připravuje projektovou dokumentaci a spustí stavební řízení. Zahájení stavebních prací je odvislé od naplněnosti budoucích rozpočtů kraje," uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast majetku.

Optimistická varianta počítá s tím, že stavba nového výjezdového stanoviště s garážemi začne ve druhé půlce příštího roku. Nejdříve na podzim roku 2012 by kraj stavbu převzal. "Vzhledem k předpokládanému výhledu vývoje rozpočtu je třeba předeslat, že jsme připraveni i na variantu, že výstavba nové budovy a heliportu počká zhruba rok na rozpočtově příznivější dobu," upozornil Libor Joukl.

Areál záchranářů je navržen v těsné návaznosti na stávající areál Nemocnice Třebíč.  Provozní dvoupodlažní budova má vyrůst v blízkosti obslužné komunikace, která bude pro potřeby dostupnosti záchranky prodloužena. Stavbě bude předcházet plánovaná demolice klasické zděné zástavby, objekt skladové dřevostavby. Součástí projektu je také severně umístěný nový heliport.

Kraj původně zvažoval umístění záchranářů do blízkosti objektu Hasičského záchranného sboru v Třebíči. Z tohoto řešení však z důvodů nesourodé logistiky řízení výjezdů sešlo.

Jitka Svatošová

Aktualizováno Středa, 09 Červen 2010 12:18