Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Začalo hodnocení Vesnice roku
Začalo hodnocení Vesnice roku PDF Tisk Email
Středa, 19 Květen 2010 10:20

Nejvíce uchazečů je z Třebíčska

Do letošního ročníku krajského kola soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 35 obcí. Desetičlenná hodnotící komise navštíví tento týden první obce na Třebíčsku a Žďársku. Jasno ve výsledcích bude v polovině příštího týdne, kdy budou mít hodnotitelé za sebou už téměř tisícovku najetých kilometrů.

"Nejvíce obcí se přihlásilo z Třebíčska," uvedl Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a dodává, "jmenovaná komise posuzuje v každé obci deset základních okruhů zaměřených nejen na aktivitu místních spolků a občanů, ale i na existenci a naplňování koncepčních dokumentů, dále připravované rozvojové záměry obce, využívání informačních technologií nebo například i výsledky péče o veřejná prostranství a zeleň v obci či úroveň společenského života."

Obec má na prezentaci svých aktivit zhruba 90 minut, během kterých musí porotě představit vše, co by mělo rozhodnout o umístění či získání některé z dalších cen resp. stuh.

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku se loni stala obec Hluboké (okres Třebíč). Krajský vítěz soutěže každoročně získává také cenu Zastupitelstva kraje Vysočina s názvem Vesnice Vysočiny. Tento titul je spojen s krajskou finanční odměnou ve výši 100 tis. Kč.

 

Jitka Svatošová

Aktualizováno Neděle, 30 Květen 2010 05:27