Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Řidič havaroval a z vozidla se nemohl dostat ven
Řidič havaroval a z vozidla se nemohl dostat ven PDF Tisk Email
Neděle, 07 Červen 2020 14:45

Policisté hledali časně ráno hodinu havarované vozidlo se zraněným řidičem

 

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali dnes časně ráno krátce po třetí hodině na linku tísňového volání 158 oznámení od muže, který uvedl, že projížděl s osobním vozidlem značky Škoda Octavia po silnici I/23 z Náměště nad Oslavou směrem k obci Vladislav. Zhruba dva kilometry za Náměští nad Oslavou prý vyjel ze silnice a s vozidlem havaroval v křoví. Muž uvedl, že se z vozidla nemůže sám dostat ven a je zraněný na hlavě a na rukou. Policistům ale nedokázal blíže určit místo, kde se dopravní nehoda stala.

Operační důstojník proto na místo vyslal nejbližší policejní hlídky s cílem, co nejdříve havarované vozidlo nalézt a zraněnému řidiči poskytnout první pomoc. Kromě hlídek z obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou a Třebíč byl na místo události vyslán také policejní psovod se služebním psem.

 

Policisté opakovaně projížděli celý úsek, kde by mohlo dojít k této nehodě, a pátrali po havarovaném autě. Bohužel zpočátku nebylo jejich pátrání úspěšné. Proto byli opakovaně v telefonickém kontaktu se zraněným řidičem a snažili se s ním udržovat kontakt a získat nějakou přesnější informaci, která by je dovedla k místu, kde se nehoda stala. Řidič ale pouze uvedl, že má na havarovaném vozidle zapnutá výstražná světla a že z auta vidí na silnici. Proto se policisté s řidičem domluvili, že úsekem projedou velmi pomalu se zapnutým výstražným zařízením na služebním vozidle. Policisté předpokládali, že modrých majáků by si řidič mohl všimnout. Po hodině usilovného pátrání se policistům skutečně podařilo najít havarované vozidlo a v něm zraněného řidiče. Vozidlo bylo mimo silnici v křoví a navíc na vozidlo spadl strom, proto se řidič nemohl sám dostat ven. Na místo byli přizvání profesionální hasiči a zdravotnická záchranná služba. Zraněného řidiče záchranáři převezli do nemocnice v Brně.

Šetřením na místě nehody policisté z třebíčského dopravního inspektorátu zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního auta z dosud neznámé příčiny při projíždění levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci, kde narazilo do několika stromů. Vozidlo se navíc převrátilo přes střechu a spadl na něj jeden ze stromů, do něhož vozidlo narazilo. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Brně. Vzhledem ke zranění nebylo možné u řidiče provést dechovou zkoušku. Cestou integrovaného operačního střediska byl proto nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši asi 100 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou v šetření policistů z dopravního inspektorátu Třebíč.

Dana Čírtková

Aktualizováno Neděle, 07 Červen 2020 14:49