Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 24. března
Stíny 24. března PDF Tisk Email
Úterý, 24 Březen 2020 08:39

Auto řídil chlapec

Třebíčští policisté řeší případ mladistvého chlapce, který sice ještě nemá řidičské oprávnění, ale už si chtěl vyzkoušet svoje řidičské schopnosti. Když ho policisté zastavovali, s automobilem začal ujíždět a havaroval. Mladík je v pořádku, zůstala za ním ale způsobená hmotná škoda a je podezřelý ze spáchání přestupků.

V sobotu 21. března prováděla policejní hlídka ve večerních hodinách činnost v okrajové části Třebíče v lokalitě výjezdu ve směru na Brno. Před devátou hodinou zaregistrovali policisté v okolí vozidlo, jehož řidič jel bezohlednou jízdou, kdy pozornost na sebe strhával zvukem připomínajícím bezdůvodné uvádění vozidla do smyku. Policisté se rozhodli automobil Mazda zkontrolovat a vyjeli jeho směrem. Řidič ale na výzvu k zastavení nereagoval a místo toho začal ujíždět k Ptáčovu. Jeho jízda ale skončila velmi brzy, v obci při projíždění zatáčky nezvládl řízení, vyjel mimo komunikaci a narazil do sušáku na prádlo.

 

Po havárii z místa okamžitě utekl. Policistům se ale podařilo řidiče v krátké době zjistit. Jednalo se o mladistvého chlapce, který ještě řidičské oprávnění nevlastní. Při dopravní nehodě ke zranění nedošlo. Policisté provedli u mladíka dechovou zkoušku, která u něho požití alkoholu vyloučila. Majitel vozidla si automobil převzal. Škoda na vozidle a poničeném sušáku přesáhla padesát tisíc korun. Chlapce si převzali jeho rodiče. Dopravní nehodu policisté šetří, stejně tak přestupky spáchané v souvislosti s nerespektováním výzvy policistů k zastavení a bezohlednou jízdou řidiče. Dále policisté zjišťují za jakých okolností se mladistvý hoch k řízení vozidla dostal a zda v souvislosti s tím nedošlo ke spáchání protiprávního jednání. Policisté událost oznámili také odboru sociálně právní ochrany dětí, případ šetří.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Pátek, 27 Březen 2020 08:23