Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Silvestrovské a novoroční oslavy zaměstnaly policisty
Silvestrovské a novoroční oslavy zaměstnaly policisty PDF Tisk Email
Čtvrtek, 02 Leden 2020 00:00

 

Dvě nezletilé osoby skončily po intoxikaci alkoholem v nemocnici

 

Oslavy související s koncem roku a příchodem Nového roku v Kraji Vysočina přinesly celou řadu událostí, které museli řešit policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

 

V průběhu uplynulých čtyřiadvaceti hodin přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina celkem 103 nejrůznějších oznámení, která museli operační důstojníci řešit. Celkem 31 oznámení přijali od půlnoci do půl šesté hodiny ranní.

 

Policisté vyjížděli šetřit okolnosti celkem 10 dopravních nehod. Pět oznámení se týkalo případů zahoření různých předmětů v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky. Vzniklé škody na majetku - poškozená fasáda v Telči, ve dvou případech byla poškozena zaparkovaná vozidla, a ve dvou případech zahořely stromy nebo keře, a to v Humpolci a v Želetavě. V jedenácti případech museli policisté na různých místech našeho kraje řešit fyzická napadení mezi lidmi.

 

Ve dvou případech jsme po půlnoci zadokumentovali na Pelhřimovsku události, kdy zdravotnická záchranná služba převážela dvě nezletilé osoby do zdravotnického zařízení z důvodu jejich intoxikace alkoholem – jednalo se o patnáctiletého chlapce, u něhož dechová zkouška vykázala hladinu 1,83 promile alkoholu. Sedmnáctiletá dívka nebyla kvůli podnapilosti schopna provedení dechové zkoušky. Oba případy policisté zadokumentovali jako podezření ze spáchání přestupku podávání alkoholu nezletilým a mladistvým osobám a v rámci dalšího šetření zjišťují, kdo těmto osobám alkohol poskytl.

 

Hlavními tématy volání na linku 158 taky byly různé události související s oslavami konce roku, v nočních hodinách se začaly zvyšovat počty volání, která se týkala fyzických napadení a opileckých rvaček, a to na území celého Kraje Vysočina. Od nočních hodin se také zvýšil počet telefonátů, které měly na svědomí podnapilé osoby. Noční volání se nejčastěji týkala rušní nočního klidu v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky, a také různých fyzických napadání a drobných potyček mezi podnapilými osobami.

 

Pro službu konající policisty na integrovaném operačním středisku bývá silvestrovská služba vždy mimořádně náročná, neboť většina volajících jsou osoby pod vlivem alkoholu, které často používají vulgární výrazy, policisty také často urážejí a velice obtížně dokážou formulovat důvodu svého volání. Přesto musí policisté dokázat rychle vyhodnotit závažnost oznámení a zareagovat tak, aby nedošlo v případě ohrožení zdraví nebo životů lidí k prodlení.

 

 

Dana Čírtková