Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 12. února
Stíny 12. února PDF Tisk Email
Úterý, 12 Únor 2019 09:26

Policisté vypátrali hledaného muže

V pátek 8. února vypátrali policisté v Třebíči třiačtyřicetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Po jedné hodině odpoledne nalezli hledaného muže v restauračním zařízení na ulici Nádražní. Na začátku letošního roku byl na něho vydán soudem příkaz k zatčení. Muž byl opilý, policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Hledaného muže zatkli a odvezli ho na oddělení policie. Následně ho eskortovali k soudu k provedení příslušného úkonu.

Pád dvou řemeslníků z lešení

V pondělí 11. února přijali policisté po půl deváté dopoledne oznámení o zranění dvou mužů v obci Dukovany. Při provádění stavebních prací v budově společnosti došlo o pádu mužů z lešení.

Oba utrpěli zranění, jeden z nich byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do třebíčské nemocnice a druhý byl transportován do nemocnice v Jihlavě. Policisté provedli u mužů dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu vyloučili. Dále provedli na místě šetření. Podle dosavadních informací muži před pádem z lešení rozmísťovali plechy na nosníky stropů. Oba jsou zaměstnanci společnosti, která prováděla stavební práce.

 

Opilého policisté zajistili

V sobotu 9. února přijali policisté po desáté hodině večer na tísňové lince oznámení od ženy, kterou napadal její blízký příbuzný. Do obce nedaleko Třebíče okamžitě vyjela policejní hlídka. Policisté po příjezdu učinili opatření, aby již nemohlo docházet k dalšímu protiprávnímu jednání. Opilého jednadvacetiletého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,25 promile alkoholu. Místo činu policisté ohledali a zadokumentovali. Zjistili, že muž poškodil vstupní dveře bytu, do kterých kopal, a následně v bytě slovně napadal svoji příbuznou, které hrozil fyzickým násilím. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Poškozením dveří vznikla předběžně vyčíslená škoda 500 korun. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání dvou přestupků, a to proti občanskému soužití a proti majetku.

Jana Kroutilová

Aktualizováno Pátek, 15 Únor 2019 10:11