Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 11. září
Stíny 11. září PDF Tisk Email
Úterý, 11 Září 2018 05:32

Řidička byla pod vlivem alkoholu

V pátek 7. září zastavili policisté po desáté hodině dopoledne v obci Stařeč vozidlo Škoda Felicia, které jelo po ulici Niva. U devětapadesátileté řidičky provedli dechovou zkoušku a ženě naměřili hodnotu 0,58 promile alkoholu. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Požití alkoholu před jízdou žena přiznala. Je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

Podnapilý cyklista se střetl na silnici s chodkyní

V neděli 9. září patnáct minut před devatenáctou hodinou jsme přijali na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na účelové komunikaci Jaroměřicích nad Rokytnou.

Dvaapadesátiletý cyklista jel na jízdním kole ve směru od ulice K Ráji k ulici Havlíčkova a zleva předjížděl chodkyni, která šla po levé straně. Při předjíždění o chodkyni zavadil pravým řídítkem jízdního kola a chodkyně upadla na zem. Při dopravní nehodě se chodkyně zranila a byla následně převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do Nemocnice Třebíč k dalšímu vyšetření. Policisté provedli na místě nehody u obou účastníků dechové zkoušky ke zjištění případné přítomnosti alkoholu v krvi. U sedmdesátileté chodkyně byla dechová zkouška negativní, u cyklisty byl výsledek pozitivní - 2,26 promile alkoholu a 2,20 promile alkoholu v krvi. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve. Při dopravní nehodě nevznikla žádná hmotná škoda. Další okolnosti nehody a míra zavinění jsou předmětem policejního šetření ze strany policistů dopravního inspektorátu Třebíč.

 

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Pátek, 14 Září 2018 07:12