Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 1. srpna
Stíny 1. srpna PDF Tisk Email
Středa, 01 Srpen 2018 00:00

Pivo na silnici

V pondělí 30. července jel po druhé hodině odpoledne pětačtyřicetiletý řidič soupravy nákladního vozidla Volvo a návěsu ve směru od Jihlavy na Moravské Budějovice. V Želetavě na ulici Znojemská vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy řidiče došlo při průjezdu prudkou zatáčkou k uvolnění části nedostatečně zajištěného nákladu a k jeho pádu z návěsu na komunikaci. Jednalo se o plastové přepravky s plnými pivními lahvemi. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Místo dopravní nehody policisté ohledali a zadokumentovali. U řidiče, cizince, policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na sto tisíc korun. Řidič nákladního vozidla se dopustil přestupku na úseku dopravy, který policisté vyřešili v příkazním řízení uložením pokuty.

Ten ji tedy měl

Policisté v Jemnici zajistili muže, který měl téměř čtyři promile alkoholu.

V neděli 29. července byli policisté po deváté hodině večer přivoláni na ulici U Kláštera, kde ležel na silnici muž. Policisté po příjezdu zjistili, že se jedná o dvaapadesátiletého muže, který byl v pořádku, ale značně opilý. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,84 promile alkoholu. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku, který policisté šetří.

 

Opilci se pobili

V pondělí 30. července byli policisté v Třebíči před desátou hodinou večer přivoláni na ulici v části Nové Město, kde dle přijatého oznámení muž fyzicky napadal ženu. Na místo ihned po přijetí oznámení vyjela policejní hlídka situaci prověřit. Po příjezdu policisté učinili opatření, aby již nemohlo docházet k dalšímu násilnému jednání. Žena měla drobné zranění, ošetření ale nepožadovala. Muž i žena byli pod vlivem alkoholu. Policisté provedli šetření a zjistili, že oba byli u zábavního podniku, kde muž začal ženu vulgárně slovně urážet, na ulici ji pak napadal i fyzicky. Policisté provedli u pětačtyřicetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,43 promile alkoholu, obdobnou hodnotu ukázala také dechové zkouška u ženy. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté dále šetří.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Pondělí, 13 Srpen 2018 09:36