Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 10. července
Stíny 10. července PDF Tisk Email
Úterý, 10 Červenec 2018 09:36

Nálezy munice

V sobotu 7. července přijali policisté před desátou hodinou dopoledne na tísňové lince 158 oznámení o nálezu podezřelého předmětu v obci Benetice. Při provádění výkopových prací na pozemku u rodinného domu byl nalezen předmět připomínající munici. Na místo vyjela ihned po přijetí oznámení policejní hlídka, který místo zabezpečila. Přivolán byl také policejní pyrotechnik, munici identifikoval jako tříštivý dělostřelecký granát z období první světové války. Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k provedení odborné likvidace.

Munice byla nalezena také v Okřešicích.

Přivoláni do obce byli policisté ve čtvrtek 5. července kolem šesté hodiny večer. V tomto případě pyrotechnik zjistil, že se jedná o protipancéřový granát, německé výroby, z období druhé světové války. Munice byla ve stavu, kdy nebylo možné provést její převoz. Pyrotechnik provedl likvidaci granátu na bezpečném místě.

 

Cyklista měl přes tři promile alkoholu

V sobotu 7. července havaroval v Jaroměřicích nad Rokytnou cyklista, kterému policisté naměřili přes tři promile alkoholu. Před devátou hodinou večer jel čtyřicetiletý muž na jízdním kole po silnici na ulici Dobrovského. Nezvládl řízení, vyjel na vyvýšený obrubník a havaroval v křovinách. Při dopravní nehodě se cyklista zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl na ošetření převezen do třebíčské nemocnice. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 3,25 promile alkoholu. Dopravní nehodu policisté šetří, muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Muž řídil auto opilý

V neděli 8. července zastavili policisté před druhou hodinou v noci v Třebíči na ulici Koželužská vozidlo Peugeot. Při kontrole zjistili, že řidičem je šestadvacetiletý muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,61 promile alkoholu. Požití alkoholu před jízdou muž přiznal. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Červenec 2018 20:37