Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 9. července
Stíny 9. července PDF Tisk Email
Pondělí, 09 Červenec 2018 00:00

Vandal nebo mstitel

Třebíčtí policisté prověřují případ poškození osobního automobilu, ke kterému došlo ve středu 4. července na ulici Vltavínská v Třebíči. Dosud neznámý pachatel zde v době mezi půl jedenáctou a půl dvanáctou dopoledne na parkovišti poškodil zaparkované osobní vozidlo Opel Zafira. Na jeho pravé straně, předních i zadních dveří poškrábal lak. Majiteli tak vznikla škoda kolem sedmi tisíc korun. Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Za takový trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Alkohol za volantem

Policisté z obvodního oddělení v Moravských Budějovicích zastavili ve středu 4. července kolem čtvrté hodiny odpoledne na silnici III. třídy v katastrálním území obce Lesonice osobní automobil Opel.

Řidičem vozidla byl třiatřicetiletý muž z Třebíčska. V rámci silniční kontroly provedli policisté u řidiče dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 0,46 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

 

Stanislava Miláčková

 

Aktualizováno Středa, 11 Červenec 2018 21:33