Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 11. června
Stíny 11. června PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Červen 2018 06:50

Vypátrali hledanou ženu

Ve čtvrtek 7. června přijali policisté před jednou hodinou v noci oznámení, že se ve Střížově nachází neznámá žena, která hází kamínky do oken domu a chová se velmi hlučně. Na místo vyjela policejní hlídka situaci prověřit. Policisté po příjezdu ženu vypátrali, byla opilá a odmítala spolupracovat. Při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu 1,66 promile alkoholu. Na základě šetření policisté zjistili, že se jedná o šestadvacetiletou ženu z Ostravska, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Na ženu byl na začátku května vydán soudem příkaz k zatčení. Policisté ženu zatkli a po lékařském vyšetření ji umístili do policejní cely. Následně celostátně hledanou ženu eskortovali k soudu k provedení příslušného úkonu.

Opilého řidiče policisté zajistili

V pátek 8. června zastavili policisté v Moravských Budějovicích po půlnoci vozidlo Hyundai Getz, jehož řidič jel ve směru od náměstí ČSA na náměstí Míru.

Policisté provedli kontrolu. U zjevně opilého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 2,42 promile alkoholu. Také obě opakované zkoušky vykázaly obdobné hodnoty. Řidič navíc není držitelem řidičského oprávnění. Opilý muž se choval agresivně, odmítal jakkoli spolupracovat a vzniklo důvodné podezření, že chce i přes vyslovený zákaz v jízdě pokračovat. Policisté sedmatřicetiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté dále prověřují.

 

 

Usedl za volant opilý

 

Policisté z obvodního oddělení v Třebíči v sobotu časně ráno dohlíželi na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost v dopravě v Rokytnici nad Rokytnou v souvislosti s konáním kulturní akce – hudebního festivalu.  Krátce po jedné hodině ranní kontrolovali řidiče osobního vozidla VW Golf. U řidiče provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 0,63 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky -  0,55 promile alkoholu v dechu a  0,60 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a  nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další  jízdu. Řidič se svým jednáním dopustil přestupku, který policisté zadokumentovali a spisový materiál předají do správního řízení příslušnému správnímu orgánu.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Středa, 13 Červen 2018 04:22