Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 15. dubna
Stíny 15. dubna PDF Tisk Email
Neděle, 15 Duben 2018 17:06

Je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů

Policisté sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů devětadvacetiletému muži z Ústeckého kraje, který ve středu učinil smyšlené oznámení na linku tísňového volání a navíc policisté ještě zjistili, že předtím odcizil na Jemnicku z neuzamčeného vozidla peněženku.

Případ pro policisty začal ve středu 11. dubna po desáté hodině večer, když bylo přijato na linku tísňového voláni oznámení, že došlo v obci na Jemnicku v rodinném domě k výbuchu a zranění osoby. Na místo ihned vyjeli hasiči, zdravotnická záchranná služba a také policisté. Po příjezdu na místo bylo ale zjištěno, že k žádnému výbuchu ani zranění v obci ve skutečnosti nedošlo. Policisté obvodního oddělení Jemnice provedli v lokalitě důkladné šetření a v krátké době podezřelého muže vypátrali.

Devětadvacetiletého muže z Ústeckého kraje důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté zadrželi a byl umístěn do policejní cely. Policisté dále prováděli intenzivní šetření a prověřovali veškeré okolnosti případu a pohybu muže v lokalitě. Zjistili, že šíření poplašné zprávy není jediným prohřeškem, kterého se muž dopustil, předtím totiž ještě odcizil peněženku. Kolem šesté hodiny večer stálo u silnici u Jemnice vozidlo Jeep. Jeho řidič na chvilku poodešel a automobil zůstal neuzamčený. Toho devětadvacetiletý muž, který tudy náhodou procházel, využil a peněženku z vozidla nepozorovaně vzal. Z místa poté odešel. Majiteli tak způsobil škodu necelé dva tisíce korun. Peněženku i s většinou věcí policisté nalezli a bude předána zpět jejímu majiteli.

 

Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor devětadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, kdy tato nepravdivá zpráva vyvolala opatření vedoucí k bezdůvodné záchranné práci integrovaného záchranného systému a dále přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Podezřelý muž je recidivista, po provedení všech nezbytných úkonů byl ze zadržení propuštěn. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Duben 2018 09:22