Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 13. května
Stíny 13. května PDF Tisk Email
Pátek, 13 Duben 2018 05:20

Opilého zajistili

Ve středu 11. dubna byli policisté před devátou hodinou večer přivoláni do obce na Moravskobudějovicku. V rodinném domě se totiž nacházel muž, o kterého měli obavu jeho blízcí příbuzní. Dvaatřicetiletý muž byl v domě zamčený, odmítal otevřít dveře a zaslal prostřednictvím mobilního telefonu zprávu, ze které vyplynulo, že by si mohl ublížit. Na místo ihned vyjela policejní hlídka a přivolána byla také zdravotnická záchranná služba. Po jejich příjezdu se muž již nacházel před domem, byl pod vlivem alkoholu a ve velmi špatném psychickém stavu. Provedenou dechovou zkouškou mu policisté naměřili hodnotu 1,91 promile alkoholu. Po vyšetření lékařem policisté muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Šíření poplašné zprávy

Ve středu 11. dubna bylo po desáté hodině večer přijato na linku tísňového volání oznámení, že došlo v obci na Jemnicku v rodinném domě k výbuchu a zranění osoby.

Na místo ihned vyjeli hasiči, zdravotnická záchranná služba a také policisté. Po příjezdu na místo bylo ale zjištěno, že k žádnému výbuchu v obci ve skutečnosti nedošlo. Policisté obvodního oddělení Jemnice provedli v lokalitě důkladné šetření a v krátké době podezřelého muže vypátrali. Devětadvacetiletého muže z Ústeckého kraje důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté zadrželi. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, kdy tato nepravdivá zpráva vyvolala opatření vedoucí k bezdůvodné záchranné práci integrovaného záchranného systému. Za tento trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky. Případ policisté v současné době dále intenzivně prověřují.

 

Vypátrali hledaného muže

Ve středu 11. dubna vypátrali policisté obvodního oddělení Hrotovice hledaného muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Na třicetiletého muže byl v polovině března vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, policisté ho nalezli v ranních hodinách v obci nedaleko Hrotovic. Hledaného muže zadrželi a odvezli na obvodní oddělení k provedení nezbytných úkonů. Vzhledem k tomu, že výkon trestu odnětí svobody muž v daném termínu nenastoupil a nástupu do věznice se vyhýbal, je podezřelý ze spáchání trestného činu. Policejní inspektor sdělil třicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Následně policisté hledaného muže eskortovali do brněnské věznice.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Úterý, 17 Duben 2018 08:02