Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 5. prosince
Stíny 5. prosince PDF Tisk Email
Úterý, 05 Prosinec 2017 07:26

K situaci na silnicích v Kraji Vysočina:

Od včerejšího rána (6.00 hodin) do současné doby  - úterý 5. prosince 6.00 hodin - přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení o 61 dopravních nehodách, při kterých se devět osob zranilo.  Většinou se jedná o lehká zranění, žádné ze zranění není život ohrožující.

Situace se sjízdností byla po celý den velice problematická napříč celým krajem. K šetření dopravních nehod jsme vyjížděli na dálnici D1 i na silnice všech tříd po celém kraji. Zcela uzavřena až do 20.45 hodin zůstala silnice kvůli dopravní nehodě na Třebíčsku. Jednalo se o silnici II/152 mezi obcemi Jackov a Dědice, kde včera krátce po dvanácté hodině havaroval a převrátil se na bok nákladní automobil převážející klády dřeva. Řidič vozidla utrpěl při nehodě lehké zranění. Z vozidla unikly pohonné hmoty. Policisté odkláněli provoz po komunikacích v okolí. Osobní vozidla místo objížděla přes obec Budkov. Nákladní doprava byla vedena přes obec Dešov.

 

Nejvážnější dopravní nehoda se stala dnes 12.28 hodin na silnici u obce Škrdlovice na Žďársku. Jednalo se o čelní střet dvou vozidel. Podle prvotního šetření na místě řidič osobního vozidla nezvládl řízení, dostal s vozidlem smyk a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním vozidlem. Při střetu se tři osoby zranily. Místo dopravní nehody bylo po nehodě částečně neprůjezdné.

Od 16.45 hodin komplikovala provoz na dálnici D1 nehoda dvou nákladních vozidel. Tyto nehody se staly každá samostatně – zhruba 300 metrů od sebe. Jeden plně naložený kamion vyjel mimo dálnici, druhý dálnici zcela zablokoval tím, že se po smyku vzpříčil přes všechny jízdní pruhy. Nehody se staly se na 132,5 kilometru ve směru jízdy na Brno. Dálnice byla zcela uzavřena do 19.00 hodin, poté byl provoz veden pouze jedním jízdním pruhem. Za místem se vytvořila kolona v délce 10 kilometrů. Policisté odkláněli provoz z dálnice na 119. kilometru na exitu Velký Beranov. Vyprošťovací práce byly velice komplikované vzhledem k nákladu, který tahač převážel. Jednalo se o palety s dlaždicemi. Ve 22.30 hodin byla dálnice ve směru na Brno znovu uzavřena na 40 minut, aby mohlo být vozidlo vyproštěno. Místo bylo ve 23.12 hodin průjezdné levým jízdním pruhem, kolem půlnoci průjezdné v obou jízdních pruzích. Kolona se postupně plynule rozjela a při rozjezdu nedošlo k žádné mimořádné události. Hodinu po půlnoci bylo místo průjezdné bez kolon.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali také 35 oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na namrzlé a kluzké silnice, tyto informace byly předány k přijetí dalšího opatření správci komunikací. Další dopravní nehody, které se v našem kraji dneska staly, si řidiči řešili na místě cestou svých pojišťoven bez nutnosti šetření ze strany Policie ČR.

Dana Čírtková

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 11:06