Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 3. prosince
Stíny 3. prosince PDF Tisk Email
Neděle, 03 Prosinec 2017 00:00

Policisté žádají veřejnost o spolupráci

 

Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu okradení seniorky, která přišla o svoji peněženku při nakupování v třebíčském obchodním domě. Policisté pátrají po dvou mužích, kteří se v blízkosti ženy pohybovali.

Ke krádeži došlo v sobotu 14. října v obchodním domě na ulici Brněnská v Třebíči. Třiasedmdesátiletá seniorka po půl čtvrté odpoledne v obchodě nakupovala a svoji tašku měla uloženou v nákupním vozíku, který měla stále ve své blízkosti. Když chtěla následně v obchodě zaplatit za zboží, zjistila, že jí v tašce chybí peněženka. Kromě finanční hotovosti v ní měla uložené ještě doklady a písemnosti, seniorce vznikla celková škoda téměř dva a půl tisíce korun.

 

Krádež byla oznámena policii a policisté začali ihned případ prověřovat. Provedli šetření a zajistili také záznamy z kamer. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Vyhodnotili záznamy z kamer a zjistili, že v době, kdy seniorka vybírala zboží u jednoho z regálu, přistoupil k ní muž, který se postavil za její záda. Na místo přišel ještě další muž, zastavil se vedle ženy a odpoutal její pozornost tím, že ji oslovil a ukazoval ji lahev alkoholu. V době, kdy seniorka nevěnovala nákupnímu vozíku plně svoji pozornost, jí byla peněženka z tašky odcizena. Ihned poté oba muži z místa spěšně odešli.

Jeden z mužů měl na sobě oblečenou šedou mikinu s bílým zipem, tmavé kalhoty a šedé sportovní doby. Druhý muž byl oblečen v modré vestě na zip, béžovém svetru a světlých kalhotách, obuté měl černé sportovní boty. Oba jsou štíhlé postavy a měli krátké tmavé vlasy.

Policisté po obou mužích pátrají a s žádostí o spolupráci se obracejí také na veřejnost. Žádáme občany, kteří muže na fotografiích poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

 

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Středa, 06 Prosinec 2017 07:39