Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Policisté žádají veřejnost o spolupráci
Policisté žádají veřejnost o spolupráci PDF Tisk Email
Úterý, 10 Říjen 2017 00:00

Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pachateli, který v polovině září v Třebíči napadl a okradl náhodného muže. Nejprve agresivní pachatel vyvolal bezdůvodný konflikt, který stále stupňoval, a poté napadenému muži odcizil tašku s léky. V zájmu prověřování potřebují policisté zjistit totožnost muže, který se v době, kdy k činu došlo, v lokalitě pohyboval a zachytily ho kamery.

Případ se stal v sobotu 16. září na ulici Energetiků, kam před jedenáctou hodinou dopoledne přijel vozidlem řidič, který zaparkoval, z automobilu vystoupil a šel k jednomu z domů. Po chvilce k němu ale přišel neznámý muž, který ho začal bezdůvodně slovně napadat. Choval se značně agresivně a nepředvídatelně, vyhrožoval fyzickým útokem, napadeného strkal a snažil se vyvolat konflikt. Následně vzal řidiči vozidla tašku, kterou držel v ruce a měl v ní několik balení léků. Napadený se snažil bránit, nakonec ale z důvodu obavy z další stupňující se agrese neznámého muže, odešel k vozidlu a chtěl odjet, přitom ale ještě neznámý muž do automobilu několikrát udeřil. Řidič poté odjel a muž s odcizenou taškou s léky odešel směrem po ulici Mládežnická.

Napadený muž případ oznámil policii a policisté začali napadení okamžitě prověřovat. Zjistili popis muže a ihned po něm v lokalitě pátrali. Dále policisté ohledali a zadokumentovali místo činu i vozidlo. Na automobilu nevznikla škoda. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu výtržnictví.

Policisté provedli důkladné šetření, shromáždili všechny získané poznatky a vyhodnotili také záznamy z kamer. Z kamerových záznamů vyplynulo, že se v lokalitě v době, kdy k činu došlo, pohyboval muž, u kterého by policisté v zájmu prověřování případu potřebovali zjistit jeho totožnost. Mimo jiné byl na čerpací stanici SVA na ulici Velkomeziříčská. Muž je silnější postavy, měl na sobě oblečené tmavé oblečení, na mikině měl v oblasti hrudníku písmena světlé barvy a na uších měl nasazená velká tmavá sluchátka. Muž se při pohybu v lokalitě choval hlučně, jeho chování, stejně jako nápadná sluchátka na uších, mohlo upoutat pozornost okolí.

Policisté v současné době pátrají po totožnosti muže, který je zaznamenán na fotografiích. Žádají občany, kteří tohoto muže poznají, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Uvítají také informace vedoucí ve zjištění jeho současného pobytu. Přihlásit se policistům mohou také případní svědci, kteří napadení a okradení muže na ulici Energetiků viděli, nebo by mohli poskytnout jakékoli další informace směřující k objasnění případu.

Jana Kroutilová