|
Čtvrtek, 13 Leden 2011 09:05 |
|
Ve středu se v rámci tiskové konference třebíčské radnice konala malá slavnost. Primář interního oddělení třebíčské nemocnice MUDr. Martin Tesák převzal od starosty města Pavla Heřmana (HZNR!) symbolický šek s částkou půl miliónu korun. Město Třebíč dalo tento velkorysý dar na zakoupení kolonoskopu, přístroje na vyšetření tlustého střeva.
„Rakovina může postihnout každého z nás“, odůvodnil počin města starosta Heřman. Podle zdroje blízkého radnici však pravým důvodem může být demonstrace vstřícnosti vůči zdravotnickému zařízení, jehož zakladatelem je kraj Vysočina. Po změně poměrů na třebíčské radnici, kdy vypadli z rady socialisté, není socialistické vedení kraje Třebíči příliš nakloněno. A někteří radní chtějí za každou cenu podpořit narovnání silnice na Pocoucov. Kraj údajně slíbil, že po daru nemocnici může přehodnotit své odmítavé stanovisko.
|
|
Aktualizováno Středa, 26 Leden 2011 07:46 |
|
Celý článek...
|
|
|
Středa, 12 Leden 2011 15:30 |
|
Občané Třebíče dostanou lednové vydání radničního zpravodaje až po 29. lednu, tedy prakticky počátkem února. Měl by již vypadat jinak. „Nový vzhled byl zadán reklamní agentuře Relative design“, potvrdil jeho současný redaktor František Jůza. Stalo se tak pravděpodobně bez výběrového řízení, jak je v Třebíči znovu obnoveným zvykem. To zřejmě vedlo k avizovanému opoždění distribuce. Protože minulá rada města zrušila místo redaktora a dala Milanu Krčmářovi výpověď pro nadbytečnost, nemůže tento post znovu zřídit. Proto bude zpravodaj po redakční stránce připravovat Městské kulturní středisko. Vydavatelem však zůstane, alespoň do konce roku, město Třebíč. Podle smlouvy s firmou Yashica nelze vydavatele změnit. Ředitel této reklamní agentury Burian prý s úpravou smlouvy v tomto bodu nesouhlasil.
|
|
Aktualizováno Sobota, 29 Leden 2011 09:57 |
|
Celý článek...
|
|
Středa, 12 Leden 2011 14:02 |
|
Loupežné přepadení čerpací stanice
Třebíčská policie žádá občany o pomoc při pátrání po pachatelích loupežného přepadení benzínové čerpací stanice. V půl šesté večer dne 11. ledna došlo k loupežnému přepadení benzínové čerpací stanice v obci Mohelno. Dva dosud nezjištění pachatelé, pod hrozbou krátkých střelných zbraní, požadovali po obsluze vydání finanční hotovosti. Žena jim finanční hotovost vydala a muži z místa činu odešli nezjištěným směrem. Celková škoda byla vyčíslena na téměř čtyřicet tisíc korun.
Oba byli silnější postavy, vysoké asi 180 cm a na hlavách měli kuklu. Jeden byl oblečen do světlé bundy s kapucí přes hlavu a tmavě zelených kalhot. Na rukou měl zelené rukavice a obsluhu ohrožoval krátkou stříbrnou střelnou zbraní. Druhý muž měl na sobě červenou zimní bundu, černé kalhoty a rukavice. V ruce držel černou krátkou střelnou zbraň.
|
|
Aktualizováno Pátek, 14 Leden 2011 05:57 |
|
Celý článek...
|
|
|
Středa, 12 Leden 2011 07:17 |
|
Na Vysočině chybí ročně v lavicích prvních ročníků středních škol 800 studentů, to v praxi představuje 40 nenaplněných tříd. Tento úbytek se posunuje do vyšších ročníků a bude zásadně ovlivňovat střední školství ještě několik let. Nezájem o učební obory je hrozbou pro jejich budoucí existenci. I proto si kraj nechal zpracovat studii dopadů demografického vývoje do středních škol. "Čísla jsou neúprosná, už teď jsou některé střední školy využity jen ze 3/4 kapacity. To představuje vysoké náklady navíc na žáka jak v provozních, tak osobních nákladech. Ministerstvo školství ovšem výši finanční dotace počítané na žáka nezvyšuje. To je pro kraj dlouhodobě neudržitelný stav žádající si jednání o zásadní změně. Musíme zabránit snižování kvality vzdělávání a přijmout opatření vedoucí k efektivnějšímu využití škol a výuce v nich. Na tom se shodují všichni účastníci diskuze," upozorňuje hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.
|
|
Aktualizováno Úterý, 18 Leden 2011 10:13 |
|
Celý článek...
|
|
Středa, 12 Leden 2011 07:11 |
|
Držitelé psů v Třebíči musí počítat s častějšími kontrolami městské policie. Důvodem je nadměrné znečišťování veřejných prostranství psími výkaly. Nečistoty v ulicích jsou patrné zejména při počasí, které v těchto dnech panuje.
Strážníci se od ledna zaměří na dodržování vyhlášky č. 3/2005, o regulaci a zajištění veřejného pořádku při pohybu zvířat na veřejných prostranstvích. Podle vyhlášky se psi mimo jiné mohou pohybovat v ulicích vždy jen na vodítku a s náhubkem. Znečistí-li zvíře veřejné prostranství, musí jeho držitel nečistotu neprodleně odstranit. Městská policie proto vyzývá držitele psů, aby po nich uklízeli. Pokud tak neučiní, hrozí jim bloková pokuta až do výše 1.000 korun.
|
|
Aktualizováno Pondělí, 24 Leden 2011 10:39 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 Další > Konec >>
|
|
Strana 1060 z 1130 |