Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Z kultury 7. Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina
7. Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Říjen 2017 00:00

Sedmý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny se uskuteční už o nadcházejícím víkendu. Dny otevřených ateliérů se tentokrát uskuteční v sobotu 7. a v neděli 8. října. V ty dny někteří výtvarníci a umělečtí řemeslníci v kraji zpřístupní svá tvůrčí zázemí. Návštěvníci se tak s nimi mohou osobně seznámit v jejich domácím prostředí. V některých ateliérech si lidé mohou použité výtvarné techniky a postupy vyzkoušet.

Akce se i v tomto roce zúčastní na dvě stovky tvůrců na zhruba stošedesáti místech v celém regionu. Organizátoři i v tomto roce připravili pro všechny zájemce o návštěvu ateliérů informační materiály, které jsou k dispozici v Informačních místech Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina. Těmi jsou Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzeum Vysočiny v Třebíči, Muzeum Vysočiny v Pelhřimově, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Městské muzeum v Chotěboři a Informační centrum ve Ždírci nad Doubravou. Informační brožurky jsou k dispozici také v Informačních centrech v celém Kraji Vysočina a jsou rozdávány lidem týden před akcí prostřednictvím kontaktní kampaně. Stručnější přehled všech zapojených výtvarníků a řemeslníků s kontaktními adresami byl otištěn také v krajských novinách Kraje Vysočina, které již byly distribuovány do všech domácností na Vysočině. Aktuální informace budou postupně aktualizovány na adrese ww.vysocina-kultura.cz a facebookových stránkách akce.

Dny otevřených ateliérů se tradičně konají ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se návštěvníkům již představili také tvůrci v Jihomoravském kraji, v polovině října v kraji Jihočeském a v Dolním Rakousku, kde akce před lety vznikla.

Jiří Jedlička