Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Společenský servis Spolky, sdružení, komunity Rotariáni pořádali tábor
Rotariáni pořádali tábor PDF Tisk Email
Středa, 02 Září 2009 20:03

Stalo se již dobrou tradicí, že třebíčští rotariáni pořádají ve spolupráci s jihlavskými kolegy každým druhým rokem mezinárodní studentský tábor.

Vlastně se nejedná o skutečný tábor, mladí lidé bydlí v rodinách rotariánů a příznivců třebíčského Rotary klubu. Mládež z různých evropských zemí se první týden věnuje cykloturistice na silničkách Vysočiny a druhý týden poznává kulturní památky a krásy Třebíčska. Dost času zbude i na sportovní klání a společenské aktivity. Letos hostili členové Rotary klubu Třebíč šestnáct studentů z Maďarska, Nizozemí, Německa, Itálie, Francie, Turecka, Egypta, Izraele, Polska Finska, Portugalska, Ukrajiny a Kuvajtu. A co je zaujalo nejvíce? Pochopitelně návštěva dalešického pivovaru a letecké základny NATO v Náměšti nad Oslavou, odkud je snímek Jaroslava Šmardy. Pobyt v České republice zakončili studenti v Praze. Když se loučili na letišti, nezůstalo jedno oko suché. Domů si odvážejí celou řadu dojmů, umocněných navázaným přátelstvím s našimi studenty i mezi sebou navzájem.

Organizaci tábora bravurně zvládl Miroslav Nešpůrek, který má v tomto roce v Rotary klubu na starosti výměnné programy mládeže.
rek

Aktualizováno Pondělí, 14 Září 2009 06:51
 
Komentáře (1)
honza
1 Čtvrtek, 03 Září 2009 09:31
Administrator
Výborný nápad!