Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Vítězové přijeli z Třebíče
Vítězové přijeli z Třebíče PDF Tisk Email
Čtvrtek, 06 Říjen 2022 07:43

Máš na to? Na výzvu letos reagovalo 130 studentů z Vysočiny

Studenti z jednadvaceti středních škol Kraje Vysočina se utkali ve středu 5. října v rámci pátého ročníku krajského kola netradiční postupové sportovní soutěže „Máš na to“. Pět nejlepších týmů postupuje do moravského kola této soutěže, které se uskuteční 13. října v Brně.

Na Vysočině včera zvítězilo tříčlenné družstvo ve složení Adéla Borovičková, Jonáš Jansa a Tadeáš Munzar z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč. Druhé místo obsadili studenti z Gymnázia Žďár nad Sázavou ve složení Jana Forejtová, Daniel Veselý a Vojtěch Zedník. Třetí příčku vybojovali studenti z Gymnázia Humpolec ve složení Helena Grubauerová, Filip Nousek a Jakub Paclík. Nejlepší studentkou se ziskem nejvyššího počtu bodů byla vyhlášena Adéla Borovičková z vítězného týmu. Nejlepším studentem byl vyhlášen Vojtěch Zedník z Gymnázia Žďár nad Sázavou. Do Brna pak Vysočinu pojede reprezentovat ještě družstvo ze střední školy TRIVIS Jihlava a další družstvo ždárských gymnazistů, které obsadilo pátou příčku. Soutěž byla určena pro tříčlenné smíšené týmy studentů ze třetích a čtvrtých ročníků středních škol a učilišť. Studenti plnili disciplíny, kterými se ověřuje fyzická způsobilost uchazečů k přijetí do služebního poměru k Policii ČR – kliky, člunkový běh, celomotorický test a běh na 1000 metrů. V písemném testu také prokazovali znalosti z oblasti dopravních předpisů. Výsledky byly vynikající, když nároky pro přijetí k Policii ČR by splnilo 80 studentů. Někteří závodníci dosahovali skutečně výborných výsledků a prokázali skvělou fyzičku – jeden student například zvládl 62 kliků. Dobrou fyzičku předvedla i studentka, která zvládla 39 kliků. Kdo splnil potřebný limit, získal osvědčení, které má platnost jeden rok a otevírá dveře k přijímacímu řízení do služebního poměru.