Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Třebíč má třetí nejlepší zpravodaj v republice
Třebíč má třetí nejlepší zpravodaj v republice PDF Tisk Email
Pátek, 23 Září 2022 20:33

Třebíčský zpravodaj získal 48 z padesáti možných bodů v soutěži Radniční listy roku 2022. Té se celkem zúčastnilo 540 obcí ve třech kategoriích, podle velikosti obcí. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel soutěžilo 87 městských zpravodajů, Třebíč je třetí. V krajském hodnocení získal Třebíčský zpravodaj první místo ze sedmi měst, přihlášených do soutěže.

„Zpravodaj podává velmi kvalitní zpravodajský přehled o dění. Nejen o činnosti radnice, ale i o záležitostech, týkajících se místních spolků a sportovních klubů, referuje o kultuře, společenských i politických tématech. Vše je navíc zpracováno velmi kvalitní novinářskou formou. Články jsou čtivé, titulky poutavé a texty obsahují dostatek citací. Gramatika je na skvělé úrovni,“ stojí, mimo jiné v hodnocení Třebíčského zpravodaje. „Tohle skvělé umístění mě velmi těší. Kvalikom vyzdvihl důkladnou práci grafika i redakce i praktičnost a atraktivitu magazínu pro čtenáře. Oceňuji také dobrou práci redakční rady, která stanovila rozsah politických názorů členů zastupitelstva, takže neunavujeme čtenáře dlouhými texty politiků,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Kvalikom je nezisková organizace. Radniční periodika hodnotí podle deseti kriterií, jako je například grafické zpracování, úroveň textů, fotografií, edukativnosti, přiměřenosti politické prezentace i rozsahu.

Irini Martakidisová